Jedynie prawda jest ciekawa

Cios we włoską mafię

26.07.2013

Policja we Włoszech przeprowadziła operację antymafijną. Zatrzymano przestępców w Rzymie i Kalabrii. Policja nie wie, ilu gangsterów udało jej się zatrzymać. Szukała 100 osób.

Włoska policja przeprowadziła dwie wielkie operacje antymafijne w Rzymie i Kalabrii, których celem było zatrzymanie około 100 osób - podała agencja AFP, powołując się na przedstawicieli sił bezpieczeństwa. Nie wiadomo ile osób zatrzymano.

Celem operacji w Rzymie było aresztowanie ludzi, którzy prowadzili "nielegalną działalność" zarówno w stolicy Włoch jak i w okolicach pobliskiej Ostii - powiedział rzecznik policji Mario Viola.

Włoskie media podają, że w akcji wzięło udział ok. 500 policjantów, wykorzystano śmigłowiec i psy tropiące. Według agencji ANSA była to największa operacja policyjna w Rzymie i jego okolicach.

Druga, "odrębna operacja, wymierzona była w członków 'Ndranghety w pobliżu miasta Catanzaro" w Kalabrii, na południu kraju - dodał rzecznik. Poinformował, że przed dwiema akcjami wydano po 50 nakazów aresztowania.

W Kalabrii, która jest kolebką 'Ndranghety, wydano nakazy aresztowania "od 50 do 70 osób, w tym przedsiębiorców, polityków i adwokatów" - powiedział Viola. We Włoszech nakazy aresztowania mogą dotyczyć osób, które już przebywają w areszcie w związku z innymi przestępcami.

Policja nie była w stanie podać, ile osób aresztowano podczas przeprowadzonych tego dnia operacji.

'Ndrangheta to najpotężniejsza z włoskich mafii, która zbudowała swą potęgę przede wszystkim na handlu kokainą w Europie.

TK,PAP
[Fot. Jollyroger/Wikipedia.org na lic. CC-BY-SA-2.5]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook