Jedynie prawda jest ciekawa


Cios we włoską mafię

26.07.2013

Policja we Włoszech przeprowadziła operację antymafijną. Zatrzymano przestępców w Rzymie i Kalabrii. Policja nie wie, ilu gangsterów udało jej się zatrzymać. Szukała 100 osób.

Włoska policja przeprowadziła dwie wielkie operacje antymafijne w Rzymie i Kalabrii, których celem było zatrzymanie około 100 osób - podała agencja AFP, powołując się na przedstawicieli sił bezpieczeństwa. Nie wiadomo ile osób zatrzymano.

Celem operacji w Rzymie było aresztowanie ludzi, którzy prowadzili "nielegalną działalność" zarówno w stolicy Włoch jak i w okolicach pobliskiej Ostii - powiedział rzecznik policji Mario Viola.

Włoskie media podają, że w akcji wzięło udział ok. 500 policjantów, wykorzystano śmigłowiec i psy tropiące. Według agencji ANSA była to największa operacja policyjna w Rzymie i jego okolicach.

Druga, "odrębna operacja, wymierzona była w członków 'Ndranghety w pobliżu miasta Catanzaro" w Kalabrii, na południu kraju - dodał rzecznik. Poinformował, że przed dwiema akcjami wydano po 50 nakazów aresztowania.

W Kalabrii, która jest kolebką 'Ndranghety, wydano nakazy aresztowania "od 50 do 70 osób, w tym przedsiębiorców, polityków i adwokatów" - powiedział Viola. We Włoszech nakazy aresztowania mogą dotyczyć osób, które już przebywają w areszcie w związku z innymi przestępcami.

Policja nie była w stanie podać, ile osób aresztowano podczas przeprowadzonych tego dnia operacji.

'Ndrangheta to najpotężniejsza z włoskich mafii, która zbudowała swą potęgę przede wszystkim na handlu kokainą w Europie.

TK,PAP
[Fot. Jollyroger/Wikipedia.org na lic. CC-BY-SA-2.5]

Warto poczytać

 1. whales23032018 23.03.2018

  Wstrząsający widok. Ponad 130 grindwali zginęło wyrzuconych na brzeg

  Według władz agencji AP ponad 150 grindwali utknęło w Zatoce Hamelin i tylko 15 z nich przeżyło.

 2. 1270moscowrazdwa 23.03.2018

  Mazurek: nie powinniśmy okazywać słabości wobec Rosji; trzeba postępować zdecydowanie

  Z Rosją trzeba postępować w sposób zdecydowany i twardy; to jest taki kraj, który nie boi się słabych decyzji, więc my słabości w postępowaniu z Rosją nie powinniśmy okazywać - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek

 3. xi-jinping 23.03.2018

  Chiny: Internetowe parodie na celowniku coraz ostrzejszej cenzury

  Chiński urząd kontroli mediów wydał w czwartek zakaz publikowania w internecie filmów parodystycznych. Jest to kolejna odsłona prowadzonej pod rządami prezydenta Xi Jinpinga kampanii przeciwko treściom uznanym za sprzeczne z wartościami socjalistycznymi.

 4. pilne20102017 23.03.2018

  Strzelanina i zamach terrorystyczny na południu Francji. Są ofiary śmiertelne

  Do zdarzenia doszło w miasteczku Trebes na południu Francji

 5. 1270orbanek 23.03.2018

  Orban o szczycie UE: zyskaliśmy czas w sprawie kwot migrantów

  Węgry zyskały czas, gdyż na szczycie UE w Brukseli odroczono kwestię przyjmowania obowiązkowych kwot migrantów - oświadczył premier Węgier Viktor Orban w nagraniu zamieszczonym na swoim profilu na Facebooku w piątek rano.

 6. 1270tirendoasas 22.03.2018

  Ogromny mandat dla polskiego kierowcy – musi zapłacić 150 tys. zł!

  Są państwa, w których władze bardzo poważnie traktują występki drogowe. Jednym z nich jest Dania Przekonał się o tym kierowca z Polski, który próbował fałszować wyniki tachografu

 7. 1270kotrikadze 22.03.2018

  Afera seksualna w rosyjskiej Dumie. Deputowany molestował dziennikarki. Media bojkotują obrady

  Niezależna telewizja Dożd, radio Echo Moskwy oraz holding RBK odwołują dziennikarzy z Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu Rosji) w związku z zarzutami napastowania dziennikarek przez deputowanego Leonida Słuckiego z partii Władimira Żyrinowskiego.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook