Jedynie prawda jest ciekawa


Ciąg dalszy zamieszek w Paryżu

08.02.2017

Zamieszki wywołała czwartkowa akcja policyjna w miejscowości Aulnay-sous-Bois, podczas której jeden z zatrzymanych został brutalnie zgwałcony pałką przez funkcjonariusza.

Francuska policja zatrzymała 17 osób podczas zamieszek na północnych przedmieściach Paryża, które trwały już czwartą noc z rzędu i rozszerzyły się na kolejne
dzielnice. Młodzi ludzie rzucali koktajle Mołotowa i podpalili około 10 pojazdów.

Zamieszki wywołała czwartkowa akcja policyjna w miejscowości Aulnay-sous-Bois, podczas której jeden z zatrzymanych został brutalnie zgwałcony pałką przez funkcjonariusza.

"W nocy doszło do kolejnych gwałtownych konfrontacji" - poinformował w środę w publicznym radiu przedstawiciel policji Yves Lefebvre.

Chociaż zamieszki te mają mniejszą skalę niż te z 2005 roku, to przypominają one o napięciach w dzielnicach z wyższym niż w innych częściach kraju bezrobociem i dużą populacją imigrantów - komentuje agencja Reutera.

Według radia Franceinfo w pobliżu miejscowości Clichy-sous-Bois kierowca autobusu odniósł niewielkie obrażenia, gdy w jego pojazd trafił koktajl Mołotowa.

Policja poinformowała też, że kilkanaście osób zostało ewakuowanych z budynku w miejscowości Tremblay-en-France z objawami zatrucia tlenkiem węgla, gdy grupa nieznanych osób wrzuciła do środka koktajl Mołotowa. W tej samej miejscowości zaatakowano m.in. komisariat policji.

"Niestety te dzielnice przekształciły się w getta" - ocenił Lefebvre, który jest członkiem policyjnych związków zawodowych SGP. Dodał, że policja nie jest wystarczająco wyszkolona ani nie ma odpowiedniego wyposażenia, by radzić sobie z mieszkańcami tych terenów wokół Paryża.

W czwartek w Aulnay-sous-Bois czarnoskóry 22-latek Theo został ciężko ranny podczas zatrzymania w ramach akcji wymierzonej w dilerów narkotyków. Oskarża on jednego z policjantów o gwałt z użyciem policyjnej pałki. Na nagraniach wideo zrobionych przez świadków widać czterech funkcjonariuszy zadających ciosy leżącemu na ziemi młodemu mężczyźnie. W nocy z czwartku na piątek Theo przeszedł operację w szpitalu, gdzie został przewieziony z komisariatu.

Jednemu policjantowi postawiono zarzut gwałtu, a trzem pozostałym funkcjonariuszom - udziału w zbiorowym pobiciu. Wszyscy czterej zostali zawieszeni w obowiązkach, trwa dochodzenie.

We wtorek prezydent Francji Francois Hollande odwiedził rannego 22-latka w szpitalu.

[foto.PAP]

MW/PAP

Warto poczytać

 1. russia23042018 23.04.2018

  Szef litewskiego MSZ ostro o Rosji: „My nie okupowaliśmy Krymu i 20 proc. terytorium Gruzji”

  - Nie ma podstaw do zmiany polityki Litwy względem Rosji - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius po rządowej naradzie ws. stosunków z Rosją i państwami Partnerstwa Wschodniego.

 2. nazi23042018 23.04.2018

  Sąd w Wielkiej Brytanii uznał, że pies jest nazistą. Właściciel dostał karę

  Markus Meechan, znany lepiej pod internetowym pseudonimem Count Dankula został skazany przez sąd za filmik z 2016 roku, na którym pokazuje psa wykonującego nazistowski salut.

 3. 1270ukarfanm 23.04.2018

  Rosja od lat planowała zaatakować Ukrainę i zabrać Krym. Są dowody

  Ukraińcy zgodnie podkreślają, że ten dokument to polityczna bomba. Rosjanie już dużo wcześniej kreślili plany agresji na Ukrainę, a zmiana władzy po Euromajdanie i odsunięcie Janukowycza stanowiły wyłącznie pretekst do ataku

 4. Papiez23042018 23.04.2018

  Papież znów zaskoczył. Zafundował to bezdomnym w dniu imienin

  Papież Franciszek z okazji swych przypadających w poniedziałek imienin, czyli uroczystości św. Jerzego, polecił rozesłać do stołówek i noclegowni Caritasu w Rzymie 3 tysiące lodów dla osób, korzystających z pomocy tych placówek - poinformowano w Watykanie

 5. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 6. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook