Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Chrześcijanie i muzułmanie razem przeciwko homo propagandzie

26.06.2014

W Singapurze chrześcijanie wraz z muzułmanami będą protestować przeciwko propagowaniu ideologii gejowskiej w tym państwie-mieście. Na najbliższy weekend zapowiedziany jest tam szósty marsz homoseksualistów.

W ubiegłorocznym uczestniczyło 21 tys. osób z całego świata. Tymczasem niemal 80 procent mieszkańców Singapuru uważa stosunki homoseksualne za niemoralne.

W tym roku obywatele tego niewielkiego państewka chcą zaprotestować przeciwko marszom gejowskim. Inicjatywa wyszła od muzułmanów, stanowiących zaledwie 15 procent miejscowej społeczności. Na najbliższy weekend zwołali oni kontrdemonstrację, przy czym aby odciąć się od różowej propagandy, postanowili ubrać się na biało.

Do antygejowskiej inicjatywy przyłączają się też singapurscy chrześcijanie, zwłaszcza wspólnoty protestanckie. Również katolicki arcybiskup Singapuru William Goh Seng Chye wydał w tej sprawie oświadczenie. Zapewniając, że Kościół jest przeciwny dyskryminacjom i wszystkich uznaje za dzieci Boga, hierarcha podkreślił, że relacje homoseksualne sprzeciwiają się woli Bożej. Stanowią one zagrożenie dla rodziny i społeczeństwa.

KAI, lz 

[fot: sxc.hu]

Słowa kluczowe:

Azja Środkowa

,

Azja

,

Singapur

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook