Jedynie prawda jest ciekawa

Król anulował chłostę

29.09.2011

W Arabii Saudyjskiej prowadzenie auta przez kobiety jest niedozwolone i karane.

Kilka dni temu kobietę imieniem Szema saudyjski sąd uznał winną prowadzenia w lipcu samochodu w mieście Dżudda. Teraz jedna z saudyjskich księżniczek napisała w internecie, że król anulował wyrok chłosty.

Potwierdza to agencja prasowa Associated Press. W Arabii od kilku miesięcy trwa intensywna kampania na rzecz praw kobiet: „Prawo nic nie mówi o tym, że kobiety nie mogą siadać za kółkiem. To jest tylko niepisany zwyczaj”- podkreśla feministyczna działaczka HalaAl-Dosari. Decyzja króla Abdullaha pojawia się kilka dni po tym, jak on sam zezwolił kobietom głosować po raz pierwszy w historii. Ma do tego dojść w 2015 roku.

IAR

[fot.wikipedia.org]

 

Czytaj też: Skazana na chłostę za prowadzenie auta

Warto poczytać

 1. 1270kiev 18.10.2017

  Przepychanki z policją i zatrzymania przed parlamentem w Kijowie: "Specnaz napadł na nasz obóz pod parlamentem. Trują nas gazem, kopią po kolanach, starają się wyprzeć ludzi"

  Ukraińska policja po brutalnych - jak mówią świadkowie - przepychankach z demonstrującymi przed parlamentem w Kijowie zatrzymała w środę wieczorem 11 osób z ustawionego tam miasteczka namiotowego przeciwników władz.

 2. 1270angmerkel 18.10.2017

  Merkel poruszy na szczycie UE "kwestię praworządności". Zdaniem redakcji "Spiegla" będzie to oznaczało spór z Polską i Węgrami

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel poruszy na rozpoczynającym się w czwartek szczycie Unii Europejskiej kwestię praworządności - poinformowały w środę źródła rządowe w Berlinie. Praworządność jest zdaniem niemieckiego rządu rdzeniem europejskiego ładu.

 3. Katalonia 18.10.2017

  Tragiczny skutek referendum! Katalonię opuściło ponad 700 firm

  Ponad 700 podmiotów gospodarczych przeniosło swoje siedziby z Katalonii do innych części Hiszpanii w następstwie referendum niepodległościowego w tym regionie. W nieuznawanym przez Madryt plebiscycie z 1 października wygrali zwolennicy secesji.

 4. Hells-Angels 18.10.2017

  Szturm policji w kilkunastu niemieckich miastach

  700 funkcjonariuszy niemieckiej policji o godzinie 6:00 rano przeprowadziło w 16 miastach Północnej Westfalii naloty na mieszkania i sklepy, należące do Hells Angels oraz podlegającej jej paramilitarnej bojówki Clan 81 Germany.

 5. Jerozolima 18.10.2017

  Irański dowódca wzywa do przeciwstawienia się Izraelowi

  Szef sztabu generalnego irańskiej armii generał Mohammad Bakeri rozmawiał w środę w stolicy Syrii Damaszku na temat pogłębienia współpracy z syryjskim wojskiem. Wezwał do przeciwstawienia się Izraelowi i sunnickim rebeliantom - poinformowały syryjskie media.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook