Jedynie prawda jest ciekawa


Chiny i Rosja oskarżone o cyberszpiegostwo

04.11.2011

Bezpieczeństwo informatyczne USA jest zagrożone – donosi „The New York Times”. Gazeta powołuje się na amerykańskich notabli, którzy przez wiele lat sugerowali, że Chiny i Rosja są głównymi podejrzanymi o kradzież tajemnic gospodarczych drogą internetową. Oskarżenia te pojawiły się już w formie komentarzy w niektórych raportach rządowych.

Firma Google dwukrotnie na przestrzeni dwóch lat oskarżyła Chiny o zakrojoną na szeroką skalę penetrację internetu, skierowaną przeciwko jej użytkownikom. Tym niemniej trudno konkretnych sprawców przyłapać na gorącym uczynku.

Obecnie prowadzone jest nowe śledztwo obejmujące ostatnie dwa lata. W tej sprawie Kongres USA ogłosił raport o zagranicznym szpiegostwie gospodarczym i przemysłowym. Wynika z niego, że rządy w Pekinie i Moskwie oraz ich służby specjalne wynajmują niezależnych hakerów po to, żeby rozszerzyć swoje możliwości i ukryć własny udział w atakach informatycznych.

„Wiele firm nawet nie wie o tym, iż pada ofiarą kradzieży ważnych danych. A te, które wiedzą, nie zgłaszają swoich strat, obawiając się pogorszenia reputacji wśród inwestorów, klientów i współpracowników” – czytamy w raporcie.

The New York Times/FM

[Fot. Sxc.hu]

Warto poczytać

 1. trump23072018 23.07.2018

  Trump ostrzega Iran. "Nigdy, przenigdy nie groźcie Stanom Zjednoczonym"

  Prezydent USA Donald Trump na Twitterze ostrzegł władze Iranu, by "nigdy, przenigdy" nie groziły Stanom Zjednoczonym, i zagroził poważnymi konsekwencjami. W niedzielę prezydent Iranu Hasan Rowhani przestrzegał Waszyngton przed wojną z jego krajem.

 2. torturyrosja23072018 23.07.2018

  Tak wyglądają rosyjskie więzienia. Do sieci wyciekł film z tortur! [WIDEO]

  W kolonii karnej w Jarosławiu w centralnej Rosji odsunięto od służby 17 funkcjonariuszy więziennych zidentyfikowanych na nagraniu wideo, na którym zarejestrowano bicie jednego z więźniów - poinformowała w niedzielę późnym wieczorem niezależna "Nowaja Gazieta".

 3. 1270mordererer 23.07.2018

  Masakra w Kanadzie. Kilkanaście ofiar strzelaniny

  Policja: jedna ofiara śmiertelna, 13 rannych po strzelaninie w Toronto

 4. 1270niemieckiewojsko 22.07.2018

  Polacy będą służyć w niemieckiej armii?

  Bundeswehra znów rozważa pomysł naboru obywateli z państw UE

 5. strazacy22072018 22.07.2018

  Szwedzi nie mogą wyjść z podziwu dla naszych strażaków, którzy ratują ich kraj. „Dziękujemy Ci Polsko!”

  Szwedzi witają polskich strażaków KGPSP, którzy udzielą wsparcia swoim szwedzkim kolegom w walce z ogniem trawiącym lasy

 6. papiez20062018 22.07.2018

  Papież Franciszek apeluje, aby nie powtarzały się tragedie łodzi z imigrantami

  Papież Franciszek wezwał w niedzielę wspólnotę międzynarodową, by dołożyła starań, aby nie powtórzyły się katastrofy łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. Apelował o zagwarantowanie bezpieczeństwa i poszanowanie godności oraz praw wszystkich

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook