Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Caritas wysyła na Ukrainą żywność oraz ubrania

03.12.2014

Ok. 60 ton m.in. żywności, ciepłej odzieży i leków znajdzie się w konwoju z pomocą humanitarną, który w przyszłym tygodniu wyruszy na Ukrainę - podała Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Pomoc trafi głównie do kobiet i dzieci z obwodu donieckiego.

Całkowity koszt akcji wyniesie 425 tys. zł, z czego 414,5 tys. zł przekazał poprzedni zarząd woj. śląskiego, po tym jak w sierpniu śląski sejmik zaapelował m.in. do działających w regionie organizacji pożytku publicznego i mieszkańców "o udzielenie pomocy materialnej, skierowanej do dzieci i młodzieży" z obwodu donieckiego. Jest to jeden z trzech regionów na Ukrainie, z którymi Śląskie od lat współpracuje.

Na realizację i organizację tej pomocy ogłoszono otwarty konkurs ofert. Wpłynęły cztery oferty, wybrano Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

"W przyszłym tygodniu na Ukrainę wyruszą trzy tiry z żywnością długoterminową, ciepłymi ubraniami, obuwiem, lekami, środkami opatrunkowymi, chemią, przyborami szkolnymi. Przekażemy łącznie ok. 60 ton" - powiedział w środę dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Marek Bator.

Ks. Bator dodał, że pomoc jest kierowana do ok. 400 rodzin, głównie kobiet i dzieci, z obowodu donieckiego, które zostały stamtąd wysiedlone i obecnie przebywają w rejonie drohobyckim. "Po dotarciu konwoju na miejsce, tamtejsza Caritas przekaże żywność i pozostałe rzeczy rodzinom" - powiedział dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Województwo śląskie współpracuje z trzema regionalnymi partnerami z Ukrainy. Należą do nich obwody: lwowski (od października 2001), czerniowiecki (od września 2002 r.) oraz doniecki (od grudnia 2005 roku).

PAP, lz

[fot: PAP/EPA]

Słowa kluczowe:

Caritas

,

Ukraina

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook