Jedynie prawda jest ciekawa


Cameron broni Polaków

27.06.2016

Brytyjski premier zareagował na ataki na naszych rodaków.

"Polacy, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii, mają swój wkład w naszą gospodarkę. Nie będziemy tolerować takich ataków nienawiści" — mówił podczas wystąpienia przed brytyjskim parlamentem premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Cameron skomentował decyzję Brytyjczyków, którzy w referendum zagłosowali za wyjściem z Unii Europejskiej.

"Będzie to na pewno trudne, będą potrzebne dalsze decyzje dotyczące naszej gospodarki i konstytucji, będą też potrzebne dalsze negocjacje z Unią Europejską, ale mój gabinet jest zdecydowany co do tego, że ta decyzja musi zostać zaakceptowana i proces jej wdrażania musi być przeprowadzony w najlepszy możliwy sposób" — zaznaczył.

Na koniec przemówienia ustępujący premier odniósł się do incydentów wymierzonych w Polaków, do których doszło po ogłoszeniu wyników referendum.

"W ciągu ostatnich kilku dni oglądaliśmy graffiti obrażające Polaków. Napisy były namalowane na drzwiach domu. Ci ludzie, Polacy, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii, mają aktywny wkład w naszą gospodarkę. Nie będziemy tolerować ataków nienawiści. Takie ataki muszą być tępione" – podkreślił.

Do skandalicznych ataków na antenie TVP Info odniosła się także premier Beata Szydło.

"Rozmawiałam przed chwilą z Davidem Cameronem, który poprosił o rozmowę ze mą. Przede wszystkim mówił, że jest mu bardzo przykro z powodu ataku na Polaków" — relacjonowała premier, dodając że brytyjski premier zapewnił, iż zadba o bezpieczeństwo naszych rodaków. Wskazał też na

"Zapewnił, że jego wolą jest by Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii zachowali prawa, które nabyli" — mówiła Beata Szydło.

lap/wPolityce.pl/tvp.info

fot. [PAP/EPA]

 

Warto poczytać

 1. pilne20102017 23.03.2018

  Strzelanina na południu Francji. Napastnik jest związany z IS, przetrzymuje zakładników

  Ranny jest jeden policjant, sytuacja jest rozwojowa

 2. 1270orbanek 23.03.2018

  Orban o szczycie UE: zyskaliśmy czas w sprawie kwot migrantów

  Węgry zyskały czas, gdyż na szczycie UE w Brukseli odroczono kwestię przyjmowania obowiązkowych kwot migrantów - oświadczył premier Węgier Viktor Orban w nagraniu zamieszczonym na swoim profilu na Facebooku w piątek rano.

 3. 1270tirendoasas 22.03.2018

  Ogromny mandat dla polskiego kierowcy – musi zapłacić 150 tys. zł!

  Są państwa, w których władze bardzo poważnie traktują występki drogowe. Jednym z nich jest Dania Przekonał się o tym kierowca z Polski, który próbował fałszować wyniki tachografu

 4. 1270kotrikadze 22.03.2018

  Afera seksualna w rosyjskiej Dumie. Deputowany molestował dziennikarki. Media bojkotują obrady

  Niezależna telewizja Dożd, radio Echo Moskwy oraz holding RBK odwołują dziennikarzy z Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu Rosji) w związku z zarzutami napastowania dziennikarek przez deputowanego Leonida Słuckiego z partii Władimira Żyrinowskiego.

 5. 1270kmiec 21.03.2018

  30 lat więzienia dla zabójcy polskiej wolontariuszki Heleny Kmieć

  Zabójca polskiej wolontariuszki Heleny Kmieć, Benual Romualdo Mamio Dos Santos, który przyznał się do winy, został skazany na 30 lat więzienia, bez możliwości wcześniejszego zwolnienia - podał boliwijski dziennik "Opinion".

 6. LOT 21.03.2018

  Prezes PLL LOT: pasażer poleci na jednym bilecie na Alaskę

  Dzięki współpracy PLL LOT i Alaska Airlines, polski pasażer będzie mógł na jednym bilecie polecieć do wielu miejsc w Stanach Zjednoczonych, w tym m.in. do Seattle, na Alaskę, czy Hawaje - zapowiada prezes spółki Rafał Milczarski. LOT ma już podobną umowę m.in. z Singapore Airlines.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook