Jedynie prawda jest ciekawa


Cameron broni Polaków

27.06.2016

Brytyjski premier zareagował na ataki na naszych rodaków.

"Polacy, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii, mają swój wkład w naszą gospodarkę. Nie będziemy tolerować takich ataków nienawiści" — mówił podczas wystąpienia przed brytyjskim parlamentem premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Cameron skomentował decyzję Brytyjczyków, którzy w referendum zagłosowali za wyjściem z Unii Europejskiej.

"Będzie to na pewno trudne, będą potrzebne dalsze decyzje dotyczące naszej gospodarki i konstytucji, będą też potrzebne dalsze negocjacje z Unią Europejską, ale mój gabinet jest zdecydowany co do tego, że ta decyzja musi zostać zaakceptowana i proces jej wdrażania musi być przeprowadzony w najlepszy możliwy sposób" — zaznaczył.

Na koniec przemówienia ustępujący premier odniósł się do incydentów wymierzonych w Polaków, do których doszło po ogłoszeniu wyników referendum.

"W ciągu ostatnich kilku dni oglądaliśmy graffiti obrażające Polaków. Napisy były namalowane na drzwiach domu. Ci ludzie, Polacy, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii, mają aktywny wkład w naszą gospodarkę. Nie będziemy tolerować ataków nienawiści. Takie ataki muszą być tępione" – podkreślił.

Do skandalicznych ataków na antenie TVP Info odniosła się także premier Beata Szydło.

"Rozmawiałam przed chwilą z Davidem Cameronem, który poprosił o rozmowę ze mą. Przede wszystkim mówił, że jest mu bardzo przykro z powodu ataku na Polaków" — relacjonowała premier, dodając że brytyjski premier zapewnił, iż zadba o bezpieczeństwo naszych rodaków. Wskazał też na

"Zapewnił, że jego wolą jest by Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii zachowali prawa, które nabyli" — mówiła Beata Szydło.

lap/wPolityce.pl/tvp.info

fot. [PAP/EPA]

 

Warto poczytać

 1. lavrow1902018 21.07.2018

  Ławrow wzywa Pompeo do uwolnienia szpiega

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wezwał w sobotę w rozmowie telefonicznej sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo do uwolnienia aresztowanej w Stanach Zjednoczonych pod zarzutami działalności szpiegowskiej na rzecz Moskwy Marii Butiny

 2. james-e-larkin-21072018 21.07.2018

  Wzywał do spowiedzi wszystkich, którzy głosowali za prawem do aborcji. Kapłan stał się niewygodny dla przełożonych

  W archidiecezji Dublińskiej doszło do przeniesienia księdza Jamesa E. Larkina do kapelanii. Powodem takiej są wystąpienia kapłana, który namawiał wiernych do spowiedzi, jeśli w referndum dotyczącym aborcji zagłosowali na „tak”

 3. inka-21072018 21.07.2018

  Pierwsze zagraniczne uhonorowanie "Inki"

  W kościele w Butrymańcach, miejscowości leżącej na trasie XXVIII Międzynarodowej Pielgrzymki Suwałki-Wilno, w sobotę poświęcono tablicę ze srebrnym sercem, upamiętniającą Danutę Siedzikównę - "Inkę". Tablicę przynieśli pielgrzymi

 4. sweden21072018 21.07.2018

  Ogromne pożary w Szwecji. Polscy strażacy wyruszyli na ratunek

  Po północy w sobotę ze Świnoujścia (Zachodniopomorskie) wyruszyła do Szwecji grupa polskich strażaków wraz ze sprzętem. Przez najbliższe dwa tygodnie Polacy będą uczestniczyć w akcji gaszenia pożarów w tym kraju.

 5. usarmy21072018 21.07.2018

  Mocne wsparcie z USA dla Ukrainy. Pentagon zapowiada dużą pomoc finansową

  Amerykańskie ministerstwo obrony zapowiedziało w piątek wydzielenie dodatkowej pomocy finansowej w wys. 200 mln dolarów USA dla Ukrainy na cele bezpieczeństwa

 6. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 7. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook