Jedynie prawda jest ciekawa

Cameron broni Polaków

27.06.2016

Brytyjski premier zareagował na ataki na naszych rodaków.

"Polacy, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii, mają swój wkład w naszą gospodarkę. Nie będziemy tolerować takich ataków nienawiści" — mówił podczas wystąpienia przed brytyjskim parlamentem premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Cameron skomentował decyzję Brytyjczyków, którzy w referendum zagłosowali za wyjściem z Unii Europejskiej.

"Będzie to na pewno trudne, będą potrzebne dalsze decyzje dotyczące naszej gospodarki i konstytucji, będą też potrzebne dalsze negocjacje z Unią Europejską, ale mój gabinet jest zdecydowany co do tego, że ta decyzja musi zostać zaakceptowana i proces jej wdrażania musi być przeprowadzony w najlepszy możliwy sposób" — zaznaczył.

Na koniec przemówienia ustępujący premier odniósł się do incydentów wymierzonych w Polaków, do których doszło po ogłoszeniu wyników referendum.

"W ciągu ostatnich kilku dni oglądaliśmy graffiti obrażające Polaków. Napisy były namalowane na drzwiach domu. Ci ludzie, Polacy, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii, mają aktywny wkład w naszą gospodarkę. Nie będziemy tolerować ataków nienawiści. Takie ataki muszą być tępione" – podkreślił.

Do skandalicznych ataków na antenie TVP Info odniosła się także premier Beata Szydło.

"Rozmawiałam przed chwilą z Davidem Cameronem, który poprosił o rozmowę ze mą. Przede wszystkim mówił, że jest mu bardzo przykro z powodu ataku na Polaków" — relacjonowała premier, dodając że brytyjski premier zapewnił, iż zadba o bezpieczeństwo naszych rodaków. Wskazał też na

"Zapewnił, że jego wolą jest by Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii zachowali prawa, które nabyli" — mówiła Beata Szydło.

lap/wPolityce.pl/tvp.info

fot. [PAP/EPA]

 

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook