Jedynie prawda jest ciekawa


Cała prawda o pilocie Germanwings

30.03.2015

Czego jeszcze nie wiemy o człowieku, który najprawdopodobniej przyczynił się do śmierci 149 pasażerów samolotu w Alpach.

Andreas Lubitz pracował jako pilot od 2013 roku. Przedstawiciele Lufthansy, zapewniają, że przeszedł on wszystkie wymagane badania medyczne i psychologiczne. Lubitz nie sprawiał w pracy żadnych problemów. W życiu prywatnym prezentuje się jednak zupełnie inaczej.

W niedzielnym wydaniu „Bild” podał informacje o szybko pogłębiającej się wadzie wzroku pilota, która groziła odebraniem Lubitzowi licencji pilota. Cierpiał on na rozwarstwienie siatkówki. Gazeta dotarła do informacji z których wynika, że Lubitz od dłuższego czasu chodził do okulistów i nosił szkła kontaktowe. Problemy ze zdrowiem mogły pogłębiać depresję mężczyzny.

Andreas Lubitz prowadził też podwójne życie. On wielu lat był w związku z nauczycielką, miał też kilkumiesięczny romans ze stewardesą.

Według niemieckich tabloidów, na dzień przed tragicznym lotem Germanwings, zakończył się jego wieloletni związek. Jak informuje „Bild”, 26-letnia nauczycielka Kathrin Goldbach spodziewa się dziecka Lubitza. Dowiedziała się o ciąży dwa tygodnie przed katastrofą Airbusa 320. Niemiecki tabloid pisze, że związek pary trwał 7 lat i był bardzo burzliwy - głównie z powodu niezrównoważonego zachowania i chorobliwej zazdrości pilota.

Według cytowanych przez „Bild” znajomych pary, Lubitz: „mówił jej, w co ma się ubrać, z którymi mężczyznami może rozmawiać i jak krótką spódnicę może nosić. Mówiła mi, że był bardzo opiekuńczy i hojny, ale miał kłopoty z wahaniem nastrojów”. Wszyscy czuliśmy, że ona jest coraz bardziej przerażona jego zachowaniem - informuje gazeta.

Tabloid pisze o romansie Lubitza ze stewardesą linii Germanwings. Związek ten para utrzymała w tajemnicy i trwał on około pięciu miesięcy. „Wciąż domagał się potwierdzenia, że dobrze wygląda i chciał wiedzieć, co mówią o nim inni” - mówiła stewardessa i przyznała, że często miał też ataki gniewu.

„Bałam się go. Pewnego dnia zamknął się w łazience na wiele godzin. Nocami budził się z krzykiem: Spadamy!. Pewnego dnia powiedział „zrobię coś, co zmieni cały system i wszyscy zapamiętają moje nazwisko” - opowiadała kobieta.

Niektórzy psychologowie twierdzą, że Lubitz cierpiał na depresję, a nagrania ostatnich minut lotu mogą świadczyć o tym, że znajdował się w granicznym stanie psychicznym.

źródło: Bild/PAP/run

fot. PAP/EPA

Warto poczytać

 1. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Brytyjska policja grozi obrońcom Alfiego

  Sprawa Alfiego Evansa wzbudza całkowicie zrozumiałe oburzenie, nie tylko w Polsce.

 2. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Polska lekarka: Alfie Evans reaguje na głos i dotyk; rodzice mają z nim kontakt

  Alfie Evans reaguje na głos i dotyk ojca; ma z rodzicami kontakt emocjonalny - zaznaczyła w rozmowie z PAP polska lekarka dr Izabela Pałgan, która w styczniu zbadała dwulatka na prośbę jego rodziców. Jej zdaniem, Alfie ma prawo do opieki paliatywnej.

 3. liverpoolalfie26042018 26.04.2018

  Polska flaga przed szpitalem w Liverpoolu. Ojciec Alfiego Evansa: „Polska jest niesamowita”

  Wśród ludzi wspierających walkę rodziców chłopca o prawo do decydowania o swoim dziecku byli też Polacy, widoczna była polska flagę.

 4. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 5. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 6. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 7. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 8. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook