Jedynie prawda jest ciekawa


Cała Francja żyła jej poszukiwaniem... Żołnierz wydał gdzie ukrył ciało 9 latki.

15.02.2018
Maelys-De-Araujo
Cała Francja żyła jej poszukiwaniem... Żołnierz wydał gdzie ukrył ciało 9 latki.

Były trener psów we francuskim wojsku przyznał w środę, że "nieumyślnie zabił" 9-letnią dziewczynkę, która w zeszłym roku zniknęła z wesela w Alpach, czym żyła cała Francja. Po wielomiesięcznych poszukiwaniach znaleziono zwłoki dziecka.

Śledczy znaleźli w końcu czaszkę Maelys De Araujo i inne jej szczątki w środę w zaśnieżonym wąwozie sześć miesięcy po tym, jak zaginęła - poinformował prokurator Grenoble Jean-Yves Coquillat.

Policja została doprowadzona do tego odległego miejsca w górach przez głównego podejrzanego Nordahla Lelandais. Mężczyzna, który był jednym z gości na weselu w Pont-de-Beauvoisin, niedaleko górskiej miejscowości Chambery, został aresztowany po zniknięciu dziewczynki, ale wielokrotnie zaprzeczał, że ją zabił.

Prawdę postanowił ujawnić w środę, gdy śledczy znaleźli ślady krwi 9-latki w bagażniku jego samochodu - powiedział prokurator dziennikarzom. Mężczyzna wyznał, że zabił dziewczynkę przypadkiem, ukrył jej zwłoki, po czym wrócił na wesele. Następnie ukrył ciało dziecka w wąwozie.

Po zniknięciu Maelys policja przesłuchała ponad 200 potencjalnych świadków; setki wolontariuszy pomagały przez kilka dni przeszukiwać okolicę. Psy policyjne odkryły zapach dziewczynki, ale zgubiły go na parkingu przed salą weselną, sugerując, że mogła zostać wepchnięta lub dobrowolnie weszła do jednego z zaparkowanych pojazdów.

Prokurator dodał, że w swoich zeznaniach Lelandais nie wyjaśnił okoliczności śmierci dziecka. "Lelandais poprosił sędziów śledczych, żeby w środę go przesłuchali, ponieważ ma do przekazania informacje" - powiadomił prokurator Coquillat. Następnie - jak dodał – mężczyzna przeprosił rodziców dziewczynki.

Jego adwokat Alain Jakubowicz wyraził zaskoczenie, gdy usłyszał zeznanie o "przypadkowej śmierci Maelys", ale nie podał dalszych szczegółów na temat tego, co się stało. Prawnik powiedział, że rezygnuje z wniosku o zwolnienie swego klienta. "Jestem ojcem, nic gorszego rodzicowi nie może się przytrafić" - przyznał.

Jak podaje agencja Associated Press, Lelandais jest teraz również podejrzewany o zabicie żołnierza w tym samym regionie kilka miesięcy wcześniej.

PAP, fot. Philippe Desmazes/AFP 

Warto poczytać

 1. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 2. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 3. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 4. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 5. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

 6. fbi19072018 19.07.2018

  Dyrektor FBI: Rosja wciąż wykorzystuje fake newsy i szerzy propagandę w USA

  Rosja wciąż wykorzystuje fake newsy, szerzy propagandę i przeprowadza tajne operacje, by siać niezgodę w USA.

 7. israel215052018 19.07.2018

  "Izrael jest państwem narodu żydowskiego". Kneset przyjął ustawę

  Kneset uchwalił ustawę określającą Izrael jako "państwo narodu żydowskiego".

 8. 1270trupeter 19.07.2018

  Trump: Putin jest odpowiedzialny za ingerencję w wybory

  Prezydent Donald Trump w wywiadzie dla CBS News powiedział, że Władimir Putin jest osobiście odpowiedzialny za rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku - informuje agencja Reuters.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook