Jedynie prawda jest ciekawa


Cała Francja żyła jej poszukiwaniem... Żołnierz wydał gdzie ukrył ciało 9 latki.

15.02.2018
Maelys-De-Araujo
Cała Francja żyła jej poszukiwaniem... Żołnierz wydał gdzie ukrył ciało 9 latki.

Były trener psów we francuskim wojsku przyznał w środę, że "nieumyślnie zabił" 9-letnią dziewczynkę, która w zeszłym roku zniknęła z wesela w Alpach, czym żyła cała Francja. Po wielomiesięcznych poszukiwaniach znaleziono zwłoki dziecka.

Śledczy znaleźli w końcu czaszkę Maelys De Araujo i inne jej szczątki w środę w zaśnieżonym wąwozie sześć miesięcy po tym, jak zaginęła - poinformował prokurator Grenoble Jean-Yves Coquillat.

Policja została doprowadzona do tego odległego miejsca w górach przez głównego podejrzanego Nordahla Lelandais. Mężczyzna, który był jednym z gości na weselu w Pont-de-Beauvoisin, niedaleko górskiej miejscowości Chambery, został aresztowany po zniknięciu dziewczynki, ale wielokrotnie zaprzeczał, że ją zabił.

Prawdę postanowił ujawnić w środę, gdy śledczy znaleźli ślady krwi 9-latki w bagażniku jego samochodu - powiedział prokurator dziennikarzom. Mężczyzna wyznał, że zabił dziewczynkę przypadkiem, ukrył jej zwłoki, po czym wrócił na wesele. Następnie ukrył ciało dziecka w wąwozie.

Po zniknięciu Maelys policja przesłuchała ponad 200 potencjalnych świadków; setki wolontariuszy pomagały przez kilka dni przeszukiwać okolicę. Psy policyjne odkryły zapach dziewczynki, ale zgubiły go na parkingu przed salą weselną, sugerując, że mogła zostać wepchnięta lub dobrowolnie weszła do jednego z zaparkowanych pojazdów.

Prokurator dodał, że w swoich zeznaniach Lelandais nie wyjaśnił okoliczności śmierci dziecka. "Lelandais poprosił sędziów śledczych, żeby w środę go przesłuchali, ponieważ ma do przekazania informacje" - powiadomił prokurator Coquillat. Następnie - jak dodał – mężczyzna przeprosił rodziców dziewczynki.

Jego adwokat Alain Jakubowicz wyraził zaskoczenie, gdy usłyszał zeznanie o "przypadkowej śmierci Maelys", ale nie podał dalszych szczegółów na temat tego, co się stało. Prawnik powiedział, że rezygnuje z wniosku o zwolnienie swego klienta. "Jestem ojcem, nic gorszego rodzicowi nie może się przytrafić" - przyznał.

Jak podaje agencja Associated Press, Lelandais jest teraz również podejrzewany o zabicie żołnierza w tym samym regionie kilka miesięcy wcześniej.

PAP, fot. Philippe Desmazes/AFP 

Warto poczytać

 1. 1270jews 21.04.2018

  Europejski Żydzi ponad prawem? „Powinni mieć broń!”

  Jeden z najpoważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin domaga się od europejskich ministrów żeby pozwolili osobom pochodzenia żydowskiego na posiadanie broni bez specjalnych zezwoleń. Jego zdaniem to najlepszy sposób by powstrzymać antysemickie ataki.

 2. Warszawa3 21.04.2018

  Jedna z najważniejszych decyzji dla światowego bezpieczeństwa zapadnie w Warszawie?

  Warszawa, według Bloomberga, jest jednym z dziewięciu miast rozważanych jako potencjalne miejsce spotkania przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szczyt jest planowany na maj lub czerwiec

 3. Kim28032018 21.04.2018

  Wielki sukces międzynarodowej dyplomacji. Koreański reżim zawiesza program nuklearny

  Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un ogłosił wstrzymanie prób jądrowych i testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych, a także zamknięcie obiektu, gdzie prowadzono badania i próby jądrowe - podała w sobotę oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA

 4. Soroswiki 20.04.2018

  Rząd Orbana przygotowuje ustawy "Stop Soros". Fundacja miliardera ucieknie z Węgier?

  Fundacja urodzonego w Budapeszcie amerykańskiego miliardera George'a Sorosa, Open Society, zdecyduje, czy pozostać na Węgrzech, po przyjęciu przez parlament rządowego pakietu ustaw antyimigracyjnych - powiedział Reuterowi rzecznik fundacji, Csaba Csontos

 5. ImigranciFlickr 20.04.2018

  Nowy sposób imigrantów na trafienie do Europy. Może ich dotrzeć nawet kilkaset tysięcy

  Tysiące obywateli państw afrykańskich i południowoamerykańskich dostają się na terytorium Hiszpanii na podstawie sfałszowanych wiz. Najwięcej z nich pochodzi z Maroka

 6. Jerozolima 20.04.2018

  Znana aktorka odmawia przyjazdu do Izraela

  Natalie Portman odwołała wizytę w Izraelu, gdzie w czerwcu miała otrzymać odznaczenie. Powodem są ostatnie wydarzenia związane z tym krajem, które 36-letnia aktorka nazwała "wyjątkowo przykrymi" - ogłosiła w piątek organizacja, która miała jej wręczyć nagrodę

 7. 1270rosjamundile 20.04.2018

  60 europosłów wzywa rządy europejskie do bojkotu Mundialu

  Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji

 8. russia20042018 20.04.2018

  Rosjanie ustawiają wybory w kilku państwach. Media ujawniają obecność najemników z tzw. "grupy Wagnera"

  W kilku krajach Afryki, w których w najbliższym czasie odbywać się będą wybory, rozpoczęli pracę rosyjscy polityczni PR-owcy opłacani przez Jewgienija Prigożyna, wiązanego z fabryką trolli i najemnikami z tzw. grupy Wagnera.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook