Jedynie prawda jest ciekawa


Były dwa spotkania Trumpa z Putinem? Wypowiedział się Biały Dom

19.07.2017

Rzecznik Białego Domu potwierdził we wtorek, że podczas szczytu G20 w Niemczech odbyło się drugie, nieujawnione wcześniej, spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Nie ujawniono jakie tematy były poruszane.

Sean Spicer poinformował, że obydwaj prezydenci rozmawiali 7 lipca podczas obiadu dla głów państw w ramach szczytu G20 w Hamburgu. Jak podkreślił, była to krótka rozmowa i prezydenci skorzystali z tłumacza lidera Rosji, gdyż tłumacz Trumpa nie zna rosyjskiego. Wcześniej tego samego dnia prezydenci odbyli wspólne dwugodzinne spotkanie.

Informację o spotkaniu dwóch liderów ujawnił we wtorek rano podczas wywiadu dla stacji Bloomberg prezes Eurasia Group, Ian Bremmer. Poinformował, że rozmowa przywódców trwała około godziny i poza prezydentami w spotkaniu uczestniczył jedynie tłumacz Putina. Bremmer uważa, iż nieobecność na spotkaniu tłumacza Trumpa jest niezgodna protokołem bezpieczeństwa narodowego oraz że sam lider USA o tym fakcie najprawdopodobniej nie wiedział.

Bremmer powiedział Charliemu Rose'owi z Bloomberga, że oczywiste jest, iż spośród liderów obecnych na szczycie, Trump ma najlepsze relacje z Putinem.

Prezydent USA odniósł się w nocy do tych informacji. "Chory fake news z tajemniczym obiadem z Putinem. Wszyscy liderzy G 20 wraz z małżonkami zostali zaproszeni przez niemiecką kanclerz. Prasa wiedziała!" - napisał na Twitterze Trump. 


Chwilę później amerykański prezydent dodał, że fałszywe newsy stają się coraz "bardziej i bardziej nieuczciwe". - Nawet obiad przygotowany dla 20 najważniejszych przywódców w Niemczech ma wyglądać złowieszczo - dodał Trump. 


Podczas oficjalnego spotkania prezydentów Trump wyraźnie naciskał na Putina, dopytując go o ingerencję Rosji w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku. Putin zaprzeczył tym oskarżeniom.

PAP/KH/wikicommons

Warto poczytać

 1. 1270niemieckiewojsko 22.07.2018

  Polacy będą służyć w niemieckiej armii?

  Bundeswehra znów rozważa pomysł naboru obywateli z państw UE

 2. polska-usa-niagara-22072018 22.07.2018

  Piękny gest USA wobec Polski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Zobacz co zrobili

  Wodospad Niagara zaświecił się na biało-czerwono. Jest to gest ze strony USA z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

 3. strazacy22072018 22.07.2018

  Szwedzi nie mogą wyjść z podziwu dla naszych strażaków, którzy ratują ich kraj. „Dziękujemy Ci Polsko!”

  Szwedzi witają polskich strażaków KGPSP, którzy udzielą wsparcia swoim szwedzkim kolegom w walce z ogniem trawiącym lasy

 4. papiez20062018 22.07.2018

  Papież Franciszek apeluje, aby nie powtarzały się tragedie łodzi z imigrantami

  Papież Franciszek wezwał w niedzielę wspólnotę międzynarodową, by dołożyła starań, aby nie powtórzyły się katastrofy łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. Apelował o zagwarantowanie bezpieczeństwa i poszanowanie godności oraz praw wszystkich

 5. rowhani-vs-trump-22072018 22.07.2018

  Przywódca Iranu przestrzega Trumpa przed wojną: Nie igraj z ogniem

  Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył w niedzielę, że Stany Zjednoczone "powinny wiedzieć, że wojna z Iranem to matka wszystkich wojen". Ostrzegł przywódcę USA Donalda Trumpa przed "igraniem z ogniem"

 6. lavrow1902018 21.07.2018

  Ławrow wzywa Pompeo do uwolnienia szpiega

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wezwał w sobotę w rozmowie telefonicznej sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo do uwolnienia aresztowanej w Stanach Zjednoczonych pod zarzutami działalności szpiegowskiej na rzecz Moskwy Marii Butiny

 7. james-e-larkin-21072018 21.07.2018

  Wzywał do spowiedzi wszystkich, którzy głosowali za prawem do aborcji. Kapłan stał się niewygodny dla przełożonych

  W archidiecezji Dublińskiej doszło do przeniesienia księdza Jamesa E. Larkina do kapelanii. Powodem takiej są wystąpienia kapłana, który namawiał wiernych do spowiedzi, jeśli w referndum dotyczącym aborcji zagłosowali na „tak”

 8. inka-21072018 21.07.2018

  Pierwsze zagraniczne uhonorowanie "Inki"

  W kościele w Butrymańcach, miejscowości leżącej na trasie XXVIII Międzynarodowej Pielgrzymki Suwałki-Wilno, w sobotę poświęcono tablicę ze srebrnym sercem, upamiętniającą Danutę Siedzikównę - "Inkę". Tablicę przynieśli pielgrzymi

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook