Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Brytyjczycy mogą wcześniej wyjśćz Afganistanu

14.09.2012

Brytyjscy żołnierze mogą wycofać się z Afganistanu wcześniej niż planowano - powiedział brytyjski minister obrony Philip Hammond w wywiadzie opublikowanym w czwartek wieczorem na stronie internetowej dziennika "Guardian".

Minister tłumaczył, że dowódcy wojskowi zmienili zdanie co do liczby żołnierzy, którzy powinni pozostać w kraju, by pomóc afgańskim siłom w zwalczaniu talibów.         

"Myślę, że jasny komunikat, który otrzymuję ze strony armii oznacza, że wycofanie oddziałów w 2013 roku mogłoby być możliwe" - powiedział minister podczas wizyty w Camp Bastion, w prowincji Helmand na południu Afganistanu.        

Hammond dodał, że "trzeba ponownie rozważyć liczbę żołnierzy, którzy są naprawdę potrzebni" w Afganistanie. Mówił, że "w sprawie wycofywania wojsk mogłoby być miejsce na pewną elastyczność".        

Hammond nie chciał podać szczegółów i podkreślił, że decyzja w tej sprawie nie została podjęta. Jednak jego wypowiedź jest pierwszym potwierdzeniem ze strony rządu w Londynie, że proces wycofywania brytyjskich oddziałów z Afganistanu może w przyszłym roku zostać przyśpieszony - pisze "Guardian".           

Obecnie w Afganistanie służy 9,5 tys. żołnierzy brytyjskich i jest to drugi po amerykańskim najliczniejszy kontyngent w tym kraju. Proces wycofywania brytyjskich żołnierzy z Afganistanu ma dobiec końca w 2014 roku.

PAP

[fot. wikipedia.org] 

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook