Jedynie prawda jest ciekawa


Bombowce strategiczne nad Półwyspem Koreańskim. Interwencja zbrojna w Korei jest coraz bliżej?

11.10.2017

Wojsko Stanów Zjednoczonych przeprowadziło połączone ćwiczenia wojskowe z siłami zbrojnymi Korei Południowej.

Amerykańskie bombowce B-1B Lancer wraz z asystą dwóch koreańskimi samolotów F-15K we wtorek w nocy wykonały ćwiczenia wojskowe nad Półwyspem Koreańskim.  Samoloty wystartowały z amerykańskiej bazy na wyspie Guam, po czym przeleciały nad wschodnim wybrzeżem Korei Południowej, gdzie wykonały ćwiczenia wojskowe polegające na wykorzystaniu pocisków powietrze- ziemia. Następnie przeleciały nad półwyspem nad Morze Żółte, gdzie powtórzyły to ćwiczenie.

Sztab sił zbrojnych Korei Południowej podkreślił, że był to element regularnych ćwiczeń mających na celu wzmocnienie wspólnego potencjału obrony a także podkreślić sojusz Korei Południowej i USA. Natomiast amerykańskie źródła wojskowe poinformowały, że we wspólnym ćwiczeniu wzięły również udział samoloty japońskie. 

W nocy z wtorku na środę Donald Trump spotkał się z osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe USA, aby wysłuchać raportu na temat sytuacji na Półwyspie Koreańskim oraz ustalić odpowiedzi na groźby skierowane przez Koreę Północną.  

Wspólne ćwiczenia wojskowe odbyły się w sytuacji dużego napięcia w regionie, spowodowanego zbrojeniami rakietowymi i nuklearnymi Korei Północnej. Nie pomogła też kradzież dokumentów z Korei Południowej zawierających między innymi plan zamachu na Kim Dzong Una oraz plany USA i Korei Południowej na wypadek wojny z północnokoreańskim reżimem.  

Pjongjang dokonał też ostatnio szóstej, najpotężniejszej z dotychczasowych, próbnej eksplozji nuklearnej. Prowadzi też prace nad pociskiem dalekiego zasięgu zdolnym do osiągnięcia zachodnich wybrzeży USA. 

Warto poczytać

 1. 1270iransamolot 18.02.2018

  66 osób zginęło w katastrofie samolotu pasażerskiego

  66 osób zginęło w katastrofie pasażerskiego samolotu turbośmigłowego ATR 72 irańskich linii Aseman Airlines, który rozbił się w niedzielę rano w górzystym rejonie k. miasta Semirom

 2. 1270paparimskij 18.02.2018

  Papież: Wielki Post czasem duchowych zmagań i walki ze złem

  Papież Franciszek powiedział w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, że jest to czas duchowych zmagań i walki ze złem

 3. Uchodzcywegrywiki 17.02.2018

  Węgry wciąż walczą z nielegalną imigracją. Orban coraz bliżej sukcesu

  Rząd Węgier zdecydował o przedłużeniu do 6 września 2018 roku stanu kryzysowego spowodowanego masową imigracją - poinformowano w piątkowym "Monitorze Węgierskim"

 4. Ukraina1 17.02.2018

  To "nagroda" za wsparcie Majdanu? Ukraina nie chce znieść zakazu ekshumacji polskich żołnierzy!

  Kancelaria Prezydenta wyraża głębokie rozczarowanie wynikiem rozmów wicepremierów Polski i Ukrainy Piotra Glińskiego i Pawło Rozenki. Brak decyzji strony ukraińskiej dot. zniesienia zakazu polskich ekshumacji na terytorium Ukrainy oznacza poważny regres zaufania - powiedział Krzysztof Szczerski

 5. 1270misssile 16.02.2018

  Szef NATO ostrzega: wszystkie kraje Sojuszu w zasięgu rakiet Korei Płn.

  Korea Północna kontynuuje prace nad swoim programem zbrojeń rakietowych i atomowych, a wszystkie kraje członkowskie NATO znajdują się w zasięgu jej pocisków balistycznych - oświadczył w piątek sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.

 6. 1270morberl 16.02.2018

  Morawiecki złożył kwiaty pod Pomnikiem Pomordowanych Żydów Europy w Berlinie

  Na zakończenie piątkowej wizyty w Berlinie premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty pod Pomnikiem Pomordowanych Żydów Europy. Został on poświęcony pamięci sześciu milionów Żydów, którzy padli ofiarą ludobójczej polityki władz hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy.

 7. Syriawojnawiki 16.02.2018

  Nowe fakty w sprawie rosyjskich najemników w Syrii

  W walce w prowincji Dajr az-Zaur we wschodniej Syrii, podczas której w wyniku nalotu sił pod wodzą USA zginęli Rosjanie, brało udział kilka oddziałów szturmowych tzw. grupy Wagnera - podaje dziennik "Kommiersant", powołując się na źródło

 8. ISISwiki 16.02.2018

  Szokujące wieści z Niemiec. 17-latek planował zamach bombowy

  17-letni Irakijczyk został aresztowany w Niemczech po tym, jak kontaktował się z wysokiej rangi członkami dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) - podaje w piątek dziennik "Bild"

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook