Jedynie prawda jest ciekawa

Bombowce strategiczne nad Półwyspem Koreańskim. Interwencja zbrojna w Korei jest coraz bliżej?

11.10.2017
korea11102017
Bombowce strategiczne nad Półwyspem Koreańskim. Interwencja zbrojna w Korei jest coraz bliżej?

Wojsko Stanów Zjednoczonych przeprowadziło połączone ćwiczenia wojskowe z siłami zbrojnymi Korei Południowej.

Amerykańskie bombowce B-1B Lancer wraz z asystą dwóch koreańskimi samolotów F-15K we wtorek w nocy wykonały ćwiczenia wojskowe nad Półwyspem Koreańskim.  Samoloty wystartowały z amerykańskiej bazy na wyspie Guam, po czym przeleciały nad wschodnim wybrzeżem Korei Południowej, gdzie wykonały ćwiczenia wojskowe polegające na wykorzystaniu pocisków powietrze- ziemia. Następnie przeleciały nad półwyspem nad Morze Żółte, gdzie powtórzyły to ćwiczenie.

Sztab sił zbrojnych Korei Południowej podkreślił, że był to element regularnych ćwiczeń mających na celu wzmocnienie wspólnego potencjału obrony a także podkreślić sojusz Korei Południowej i USA. Natomiast amerykańskie źródła wojskowe poinformowały, że we wspólnym ćwiczeniu wzięły również udział samoloty japońskie. 

W nocy z wtorku na środę Donald Trump spotkał się z osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe USA, aby wysłuchać raportu na temat sytuacji na Półwyspie Koreańskim oraz ustalić odpowiedzi na groźby skierowane przez Koreę Północną.  

Wspólne ćwiczenia wojskowe odbyły się w sytuacji dużego napięcia w regionie, spowodowanego zbrojeniami rakietowymi i nuklearnymi Korei Północnej. Nie pomogła też kradzież dokumentów z Korei Południowej zawierających między innymi plan zamachu na Kim Dzong Una oraz plany USA i Korei Południowej na wypadek wojny z północnokoreańskim reżimem.  

Pjongjang dokonał też ostatnio szóstej, najpotężniejszej z dotychczasowych, próbnej eksplozji nuklearnej. Prowadzi też prace nad pociskiem dalekiego zasięgu zdolnym do osiągnięcia zachodnich wybrzeży USA. 

Warto poczytać

 1. Morawiecki23102017 11.12.2017

  Zagranica gratuluje nowemu premierowi. "Liczą na współpracę z nowym szefem polskiego rządu"

  - Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oraz przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wystosowali listy z gratulacjami do premiera Mateusza Morawieckiego.

 2. uniwersytetgandawa 11.12.2017

  Półnaga kobieta tarza się po ziemi, a mężczyzna uderza młotkiem w ścianę. Tak renomowany belgijski uniwersytet świętuje rocznicę powstania [WIDEO]

  Jak widać na nagraniu, przyszłość europejskiej sztuki można widzieć jedynie w czarnych barwach. Chyba że tego "performance" nie uznamy za sztukę, ale za zwykłą chorobę

 3. 11.12.2017

  Zamachowcy z Katalonii mieli wsparcie z Syrii. Miało zginąć kilkaset osób

  Sprawcy sierpniowych zamachów terrorystycznych w Katalonii, w których zginęło 16 osób, a ponad 120 zostało rannych, mieli wsparcie z zewnątrz - wynika ze śledztwa. Pierwotny plan ataków powstał w Syrii, a część materiałów trafiła w ręce dżihadystów z Francji

 4. bus1 11.12.2017

  Bomba w polskim autobusie na Ukrainie.Władze: to był akt terrorystyczny

  Podłożenie ładunku wybuchowego pod polskim autobusem w okolicach Lwowa traktowane jest w śledztwie jako akt terrorystyczny - oświadczyła w poniedziałek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU)

 5. NowyJork11122017 11.12.2017

  Eksplozja w Nowym Jorku? Są doniesienia o bombie!

  Nowojorska policja reaguje na doniesienia o eksplozji na dworcu autobusowym na Mahattanie, w pobliżu Times Square - podaje BBC. Policja przekazała, że ewakuowane są niektóre linie metra

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook