Jedynie prawda jest ciekawa


Bohaterscy policjanci uratowali kilkadziesiąt osób. Przypłacili to życiem

01.09.2017

Zasłonili własnym ciałem terrorystę Państwa Islamskiego z pasem szahida

Państwo Islamskie przyznało się do zorganizowania i przeprowadzenia w czwartek samobójczego zamachu w Tijarat na północy Algierii, w którym zginęło dwóch policjantów. Poinformowała o tym w czwartek wieczorem agencja Amak, która jest powiązana z IS .

- Męczennik wywodzący się z Państwa Islamskiego zdetonował pas szahida w pobliżu komisariatu policji w Tijarat - podano w komunikacie agencji.

EFE, powołując się na algierskie siły bezpieczeństwa, podawała, że zamachowiec próbował dostać się do budynku komisariatu. Jak podaje dziennikarz Jeune Afrique, Farid Alilat, ofiar mogło być znacznie więcej gdyby nie bohaterski czyn policjanta Aissaniego Tayeba, który rzucił się na zamachowca, przykrywając go swoim ciałem. Alilat przypomniał, że w podobny sposób udało się uniknąć tragedii w lutym w algierskiej Konstantynie, gdzie również dzięki bohaterstwu policjanta udało się uniknąć ofiar. Do przeprowadzenia zamachu, w którym zostało rannych trzech policjantów, przyznała się potem grupa związana z Państwem Islamskim (IS).

Drugi z policjantów zmarł w wyniku obrażeń krótko po trafieniu do szpitala.

Postawa policjanta Tayeba to skrajny akt odwagi, bezinteresowności i heroizmu - napisał Alilat. Zaapelował on również o pogrzeb państwowy dla zmarłego policjanta. - Co zrobiliśmy, aby uhonorować te małe i wielkie poświęcenia naszych zmarłych członków służb bezpieczeństwa, rannych lub okaleczonych na całe życie, aby ratować życie, aby zapobiec kraj pogrążeniu się kraju w ciemności, z której chcą wyłonić się uzbrojone grupy islamskie? Prawie pokonaliśmy terroryzm, ale nie mamy bohaterów, której naród może rozpoznać i dzięki nim rozpoznać siebie. Bohaterów ukazujących zwycięstwo życia przed śmiercią - napisał Alilat.

Obawiając się działań o podłożu terrorystycznym, władze Algierii poinformowały w czwartek o podniesieniu poziomu zagrożenia do najwyższego w strategicznych cywilnych i wojskowych miejscach w kraju, w tym na granicach z Mali, Tunezją, Libią, Nigrem i Marokiem.

PAP/Jeune Afrique

Warto poczytać

 1. 1270mordererer 23.07.2018

  Masakra w Kanadzie. Kilkanaście ofiar strzelaniny

  Policja: jedna ofiara śmiertelna, 13 rannych po strzelaninie w Toronto

 2. 1270niemieckiewojsko 22.07.2018

  Polacy będą służyć w niemieckiej armii?

  Bundeswehra znów rozważa pomysł naboru obywateli z państw UE

 3. polska-usa-niagara-22072018 22.07.2018

  Piękny gest USA wobec Polski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Zobacz co zrobili

  Wodospad Niagara zaświecił się na biało-czerwono. Jest to gest ze strony USA z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

 4. strazacy22072018 22.07.2018

  Szwedzi nie mogą wyjść z podziwu dla naszych strażaków, którzy ratują ich kraj. „Dziękujemy Ci Polsko!”

  Szwedzi witają polskich strażaków KGPSP, którzy udzielą wsparcia swoim szwedzkim kolegom w walce z ogniem trawiącym lasy

 5. papiez20062018 22.07.2018

  Papież Franciszek apeluje, aby nie powtarzały się tragedie łodzi z imigrantami

  Papież Franciszek wezwał w niedzielę wspólnotę międzynarodową, by dołożyła starań, aby nie powtórzyły się katastrofy łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. Apelował o zagwarantowanie bezpieczeństwa i poszanowanie godności oraz praw wszystkich

 6. rowhani-vs-trump-22072018 22.07.2018

  Przywódca Iranu przestrzega Trumpa przed wojną: Nie igraj z ogniem

  Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył w niedzielę, że Stany Zjednoczone "powinny wiedzieć, że wojna z Iranem to matka wszystkich wojen". Ostrzegł przywódcę USA Donalda Trumpa przed "igraniem z ogniem"

 7. lavrow1902018 21.07.2018

  Ławrow wzywa Pompeo do uwolnienia szpiega

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wezwał w sobotę w rozmowie telefonicznej sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo do uwolnienia aresztowanej w Stanach Zjednoczonych pod zarzutami działalności szpiegowskiej na rzecz Moskwy Marii Butiny

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook