Jedynie prawda jest ciekawa

Bloger chce być prezydentem Rosji

27.12.2011

Znany rosyjski prawnik i bloger, krytyk reżimu Aleksiej Nawalny zapowiedział utworzenie własnej opozycyjnej partii demokratycznej. - Jestem gotów walczyć o pozycje przywódcze, także o urząd prezydenta - powiedział w radiu Echo Moskwy w poniedziałek wieczorem.

Zwolniony niedawno z aresztu Nawalny nie zamierza jednak startować w najbliższych wyborach prezydenckich 4 marca. Oświadczył, że najpierw będzie chciał stworzyć swą bazę polityczną.

Nawalny zapowiada kolejne wielkie demonstracje z żądaniami uczciwych i wolnych wyborów. Na tydzień przed marcowymi wyborami prezydenckimi po raz pierwszy w Rosji zamierza zorganizować nie tylko wiece, lecz także wielki marsz protestacyjny. Mówi o zmobilizowaniu co najmniej miliona ludzi.

Kreml zapowiada uproszczenie procedur rejestracji partii politycznych. Agencja dpa pisze, że eksperci oczekują pojawienia się kilkudziesięciu nowych partii; dotychczas oficjalnie zarejestrowanych jest zaledwie siedem. Założenie własnej partii zapowiedział m.in. miliarder Michaił Prochorow, zamierzający ubiegać się o prezydenturę.

PAP
[fot. sxc.hu]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook