Jedynie prawda jest ciekawa


Obama jednak nie taki lewacki?

01.11.2011

Biały Dom sprzeciwił się postulatom legalizacji marihuany w Stanach Zjednoczonych. Jedna z petycji, jakie wpłynęły do prezydenta, wzywała rząd federalny do zaprzestania ingerencji w dziania na rzecz legalizacji marihuany. Jednak administracja odrzuciła podobne apele.

- Zdajemy sobie sprawę, że legalizacja marihuany nie rozwiązuje wyzwań związanych z zażywaniem narkotyków stawianych przez  ochronę zdrowia, opiekę społeczną, edukację młodzieży, wymiar sprawiedliwości i jakość życia społeczeństwa - napisał w oświadczeniu Dyrektor Biura Polityki Kontroli Narkotyków.

Stanowisko jest odpowiedzią na pismo złożone przez Neilla Franklina, emerytowanego komisarza ds. narkotyków. Chciał on skupić uwagę polityków na problemie marihuany. Według prawa, jeśli pod petycją znajdzie się 5.000 podpisów, Biały Dom w ciągu 30 dni musi dać odpowiedź. Franklin otrzymał ponad 17.000 podpisów.

- To irytujące, że administracja nadal praktykuje politykę zakazu, która tak naprawdę w ogóle nie wpływa na ograniczanie zażywania narkotyków. Dzięki temu kartele i gangi, które kontrolują nielegalny rynek, w swoich kieszeniach mają miliardy dolarów - uważa Franklin.

- Z jednej strony to dobrze, że Biały Dom odrzucił petycję legalizacji marihuany - komentuje dla Stefczyk.info publicysta, Łukasz Adamski. Dodaje, że wielu terapeutów, którzy prowadzą badania na temat marihuany, wskazuje, że może prowadzić ona do uzależnienia od twardszych narkotyków. - Jest też jednak drugi pogląd, który podziela nie tylko lewica, ale też liberałowie. Według niego, zakaz narkotyków lekkich jest absurdalny, ponieważ szkodliwość marihuany jest mniejsza niż szkodliwość whiskey, czy wódki. Te środowiska zawsze będą atakować obecną prohibicję – tłumaczy.

Adamski uważa, że spór na temat legalności zażywania marihuany przez wiele lat będzie gorący. - Jest dużym zaskoczeniem, że administracja Obamy, która jest bardzo lewicowa, zrobiła coś takiego. To jest kolejne świadectwo tego, że Barack Obama nie jest aż tak lewackim prezydentem, jakiego chcieliby liberałowie w Europie – wskazuje nasz rozmówca.

 

MK

(fot. sxc.hu/nilob)

Warto poczytać

 1. 1270kmiec 21.03.2018

  30 lat więzienia dla zabójcy polskiej wolontariuszki Heleny Kmieć

  Zabójca polskiej wolontariuszki Heleny Kmieć, Benual Romualdo Mamio Dos Santos, który przyznał się do winy, został skazany na 30 lat więzienia, bez możliwości wcześniejszego zwolnienia - podał boliwijski dziennik "Opinion".

 2. 1270uglew 21.03.2018

  Rosyjski naukowiec ujawnia szczegóły prac nad truciznami typu Nowiczok

  Rosyjski naukowiec Władimir Uglew, który należał do grupy opracowującej w latach ZSRR środki trujące, powiedział mediom, że prace nad czterema substancjami trwały w latach 1972-80. Ich celem było uzyskanie środka analogicznego do amerykańskiego VX.

 3. Merkel 21.03.2018

  Merkel oświadcza: islam jest częścią Niemiec

  Kanclerz Angela Merkel oświadczyła w środę w Bundestagu, że islam stał się częścią Niemiec. Podkreśliła, że chrześcijańskie korzenie są bezdyskusyjne, ale że "wraz z 4,5 mln mieszkających u nas muzułmanów ich religia, islam, stała się częścią Niemiec"

 4. LOT 21.03.2018

  Prezes PLL LOT: pasażer poleci na jednym bilecie na Alaskę

  Dzięki współpracy PLL LOT i Alaska Airlines, polski pasażer będzie mógł na jednym bilecie polecieć do wielu miejsc w Stanach Zjednoczonych, w tym m.in. do Seattle, na Alaskę, czy Hawaje - zapowiada prezes spółki Rafał Milczarski. LOT ma już podobną umowę m.in. z Singapore Airlines.

 5. rosja-strzelanina-w-szkole 21.03.2018

  Kolejna strzelanina w szkole. To już trzecia w 2018 roku!

  Siedmioro dzieci zostało rannych w środę, kiedy 13-letnia uczennica otworzyła ogień z broni pneumatycznej w szkole w obwodzie kurgańskim na południowo-zachodniej Syberii. To już trzeci atak w szkołach w Rosji od początku roku.

 6. NigeriaFlickr 21.03.2018

  Uwolniono uczennice porwane przez Boko Haram

  Uwolniono 76 ze 110 uczennic, uprowadzonych w lutym br. ze szkoły z internatem w wiosce Dapchi w północno-wschodniej Nigerii przez islamistyczną organizację terrorystyczną Boko Haram - powiadomił w środę nigeryjski rząd, na który powołuje się agencja Reutera

 7. Lwow 21.03.2018

  Persona non grata dla prezydenckiego ministra? Chce tego Rada Lwowa

  Rada Obwodu Lwowskiego przyjęła uchwałę o "ksenofobicznych wypowiedziach" polskich urzędników na uroczystościach w Hucie Pieniackiej i zwróciła się do władz Ukrainy o ogłoszenie persona non grata sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adama Kwiatkowskiego

 8. Miedwiediew 21.03.2018

  Bez niespodzianki w Rosji. Wiemy, co dalej z Miedwiediewem

  Po wyborach prezydenckich obecny premier i lider rządzącej partii Jedna Rosja Dmitrij Miedwiediew zachowa oba stanowiska - prognozuje w środę rosyjski dziennik "Wiedomosti"

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook