Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Obama jednak nie taki lewacki?

01.11.2011

Biały Dom sprzeciwił się postulatom legalizacji marihuany w Stanach Zjednoczonych. Jedna z petycji, jakie wpłynęły do prezydenta, wzywała rząd federalny do zaprzestania ingerencji w dziania na rzecz legalizacji marihuany. Jednak administracja odrzuciła podobne apele.

- Zdajemy sobie sprawę, że legalizacja marihuany nie rozwiązuje wyzwań związanych z zażywaniem narkotyków stawianych przez  ochronę zdrowia, opiekę społeczną, edukację młodzieży, wymiar sprawiedliwości i jakość życia społeczeństwa - napisał w oświadczeniu Dyrektor Biura Polityki Kontroli Narkotyków.

Stanowisko jest odpowiedzią na pismo złożone przez Neilla Franklina, emerytowanego komisarza ds. narkotyków. Chciał on skupić uwagę polityków na problemie marihuany. Według prawa, jeśli pod petycją znajdzie się 5.000 podpisów, Biały Dom w ciągu 30 dni musi dać odpowiedź. Franklin otrzymał ponad 17.000 podpisów.

- To irytujące, że administracja nadal praktykuje politykę zakazu, która tak naprawdę w ogóle nie wpływa na ograniczanie zażywania narkotyków. Dzięki temu kartele i gangi, które kontrolują nielegalny rynek, w swoich kieszeniach mają miliardy dolarów - uważa Franklin.

- Z jednej strony to dobrze, że Biały Dom odrzucił petycję legalizacji marihuany - komentuje dla Stefczyk.info publicysta, Łukasz Adamski. Dodaje, że wielu terapeutów, którzy prowadzą badania na temat marihuany, wskazuje, że może prowadzić ona do uzależnienia od twardszych narkotyków. - Jest też jednak drugi pogląd, który podziela nie tylko lewica, ale też liberałowie. Według niego, zakaz narkotyków lekkich jest absurdalny, ponieważ szkodliwość marihuany jest mniejsza niż szkodliwość whiskey, czy wódki. Te środowiska zawsze będą atakować obecną prohibicję – tłumaczy.

Adamski uważa, że spór na temat legalności zażywania marihuany przez wiele lat będzie gorący. - Jest dużym zaskoczeniem, że administracja Obamy, która jest bardzo lewicowa, zrobiła coś takiego. To jest kolejne świadectwo tego, że Barack Obama nie jest aż tak lewackim prezydentem, jakiego chcieliby liberałowie w Europie – wskazuje nasz rozmówca.

 

MK

(fot. sxc.hu/nilob)

Warto poczytać

 1. calaisbulldozerSI 25.10.2016

  Francja burzy „dżunglę” w Calais

  Robotnicy, wyposażeni w piły elektryczne i lekki sprzęt budowlany, w tym małe buldożery, zaczęli niszczyć obozowisko.

 2. hol 25.10.2016

  Hollande na dnie w sondażach

  Jego prezydenturę pozytywnie ocenia już tylko 4 proc. Francuzów.

 3. blogging-3363761920 25.10.2016

  Hakerzy wykradli maile doradcy Putina

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) potwierdziła we wtorek autentyczność dokumentów, pochodzących ze skrzynki mailowej doradcy prezydenta Rosji Władimira Putina, Władisława Surkowa. Do ich kradzieży przyznała się ukraińska grupa hakerska Cyberhunta.

 4. smolenskutagesspieglaSi 25.10.2016

  „Tagesspiegel” o filmie „Smoleńsk”: propaganda i wazelina

  „Film 'Smoleńsk' trzyma się historiografii nowej, nacjonalistycznej Polski. Katastrofa, do której doszło bo polscy wojskowi wymusili lądowanie w gęstej mgle, była tak naprawdę zamachem”.

 5. martinshulezzzz 25.10.2016

  Schulz: CETA dojdzie do skutku

  Przewodniczący PE Martin Schulz w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk we wtorek wyraził opinię, że porozumienie o wolnym handlu pomiędzy UE a Kanadą (CETA) dojdzie do skutku, jednak Belgia potrzebuje więcej czasu na wyjaśnienie wątpliwości.

 6. mid-epa05601339 25.10.2016

  Kandydaci do Kongresu ze wsparciem Clinton

  Hillary Clinton ma na tyle silną pozycje faworytki, że prowadzi już nie tylko swoją kampanię, ale wspiera też innych Demokratów w odbywających się jednocześnie z prezydenckimi wyborami do Kongresu.

 7. morelas 24.10.2016

  Morawiecki na Białorusi

  Wicepremier polskiego rządu spotkał się z prezydentem Łukaszenką.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook