Jedynie prawda jest ciekawa


Obama jednak nie taki lewacki?

01.11.2011

Biały Dom sprzeciwił się postulatom legalizacji marihuany w Stanach Zjednoczonych. Jedna z petycji, jakie wpłynęły do prezydenta, wzywała rząd federalny do zaprzestania ingerencji w dziania na rzecz legalizacji marihuany. Jednak administracja odrzuciła podobne apele.

- Zdajemy sobie sprawę, że legalizacja marihuany nie rozwiązuje wyzwań związanych z zażywaniem narkotyków stawianych przez  ochronę zdrowia, opiekę społeczną, edukację młodzieży, wymiar sprawiedliwości i jakość życia społeczeństwa - napisał w oświadczeniu Dyrektor Biura Polityki Kontroli Narkotyków.

Stanowisko jest odpowiedzią na pismo złożone przez Neilla Franklina, emerytowanego komisarza ds. narkotyków. Chciał on skupić uwagę polityków na problemie marihuany. Według prawa, jeśli pod petycją znajdzie się 5.000 podpisów, Biały Dom w ciągu 30 dni musi dać odpowiedź. Franklin otrzymał ponad 17.000 podpisów.

- To irytujące, że administracja nadal praktykuje politykę zakazu, która tak naprawdę w ogóle nie wpływa na ograniczanie zażywania narkotyków. Dzięki temu kartele i gangi, które kontrolują nielegalny rynek, w swoich kieszeniach mają miliardy dolarów - uważa Franklin.

- Z jednej strony to dobrze, że Biały Dom odrzucił petycję legalizacji marihuany - komentuje dla Stefczyk.info publicysta, Łukasz Adamski. Dodaje, że wielu terapeutów, którzy prowadzą badania na temat marihuany, wskazuje, że może prowadzić ona do uzależnienia od twardszych narkotyków. - Jest też jednak drugi pogląd, który podziela nie tylko lewica, ale też liberałowie. Według niego, zakaz narkotyków lekkich jest absurdalny, ponieważ szkodliwość marihuany jest mniejsza niż szkodliwość whiskey, czy wódki. Te środowiska zawsze będą atakować obecną prohibicję – tłumaczy.

Adamski uważa, że spór na temat legalności zażywania marihuany przez wiele lat będzie gorący. - Jest dużym zaskoczeniem, że administracja Obamy, która jest bardzo lewicowa, zrobiła coś takiego. To jest kolejne świadectwo tego, że Barack Obama nie jest aż tak lewackim prezydentem, jakiego chcieliby liberałowie w Europie – wskazuje nasz rozmówca.

 

MK

(fot. sxc.hu/nilob)

Warto poczytać

 1. chiny19062018 19.06.2018

  Kolejna podróż Kim Dzong Una? Spotkanie utrzymywane w tajemnicy

  Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un będzie przebywać w Chinach z dwudniową wizytą - poinformowały we wtorek chińska telewizja państwowa i agencja prasowa Xinhua.

 2. 1270giertych22 18.06.2018

  Giertych zapowiada pozew po wpisie na Twitterze. Jaki: „To szopka medialna”

  "Roman Giertych robi szopkę medialną. Procesowo śmieszne, bo przecież ani nie jestem autorem, ani nie ja wrzuciłem foto, a i tak przeprosiłem"

 3. pandemia180618 18.06.2018

  Czy grozi nam pandemia? Naukowcy ostrzegają tajemniczą "chorobą X", która może zabić miliony ludzi

  W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dodała do listy potencjalnych zagrożeń tajemniczą „chorobę X” - niezidentyfikowany patogen, którego pandemia mogłaby potencjalnie zabić miliony osób.

 4. syria-18062018 18.06.2018

  Naloty bombowe w Syrii. Dramatyczna liczba ofiar

  W rezultacie nalotów na pozycje sił wspierających reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada na wschodzie kraju zginęło 52 bojowników, w tym 30 Irakijczyków i 16 Syryjczyków - powiadomiło w poniedziałek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka

 5. merkel18062018 18.06.2018

  Merkel traci sprzymierzeńców? Niemieckie miedia: Nadchodzi "godzina prawdy"

  Nadchodzi "godzina prawdy" dla skonfliktowanych w sprawie polityki migracyjnej kanclerz Niemiec Angeli Merkel i ministra spraw wewnętrznych i lidera CSU Horsta Seehofera - ocenia poniedziałkowy "Der Spiegel". Całą noc trwały rozmowy Merkel z kierownictwem CDU.

 6. trzesieniejp18062018 18.06.2018

  Silne trzęsienie ziemi w Japonii. Trzy ofiary śmiertelne w tym jedno dziecko

  Władze prefektury Osaki w Japonii, gdzie w poniedziałek o godz. 8 czasu lokalnego (godz. 1 w Polsce) doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,1, podały, że 3 osoby najprawdopodobniej straciły życie, a 40 osób odniosło poważne obrażenia w wyniku trzęsienia.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook