Jedynie prawda jest ciekawa


Bez niespodzianki w Rosji. Wiemy, co dalej z Miedwiediewem

21.03.2018
Miedwiediew
Bez niespodzianki w Rosji. Wiemy, co dalej z Miedwiediewem

Po wyborach prezydenckich obecny premier i lider rządzącej partii Jedna Rosja Dmitrij Miedwiediew zachowa oba stanowiska - prognozuje w środę rosyjski dziennik "Wiedomosti".

Gazeta twierdzi, że potrzebę zmian odczuwaną przez społeczeństwo powinny zaspokoić przedwyborcze przetasowania na szczeblu władz regionalnych; raczej nie dojdzie do gruntownych zmian w rządzie - utrzymuje źródło bliskie administracji prezydenta. Pewne zmiany zajdą, ale Miedwiediew pozostanie na stanowisku premiera - dodaje.

Miedwiediew najprawdopodobniej zachowa również funkcję partyjną - utrzymuje gazeta. Połączenie funkcji premiera i lidera Jednej Rosji jest rozwiązaniem tradycyjnym i stabilnym - mówi politolog i członek władz Jednej Rosji Dmitrij Orłow. Jego zdaniem nie ma podstaw do tego, by twierdzić, że nowy premier nie będzie stać na czele partii.

Politolog Andriej Koladin, cytowany przez "Wiedomosti", podkreśla, że Miedwiediew jest profesjonalistą i pełni funkcję idealnego piorunochronu, przejmując z prezydenta uderzenia społecznego niezadowolenia z powodu problemów gospodarczych. Dodaje, że w ostatnich latach partia "trochę straciła swój wpływ" i stała się "nie organizacją jednoczącą masy, a klubem elit"

PAP

Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 3. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 4. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 5. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 6. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook