Jedynie prawda jest ciekawa


Bez niespodzianki w Rosji. Wiemy, co dalej z Miedwiediewem

21.03.2018
Miedwiediew
Bez niespodzianki w Rosji. Wiemy, co dalej z Miedwiediewem

Po wyborach prezydenckich obecny premier i lider rządzącej partii Jedna Rosja Dmitrij Miedwiediew zachowa oba stanowiska - prognozuje w środę rosyjski dziennik "Wiedomosti".

Gazeta twierdzi, że potrzebę zmian odczuwaną przez społeczeństwo powinny zaspokoić przedwyborcze przetasowania na szczeblu władz regionalnych; raczej nie dojdzie do gruntownych zmian w rządzie - utrzymuje źródło bliskie administracji prezydenta. Pewne zmiany zajdą, ale Miedwiediew pozostanie na stanowisku premiera - dodaje.

Miedwiediew najprawdopodobniej zachowa również funkcję partyjną - utrzymuje gazeta. Połączenie funkcji premiera i lidera Jednej Rosji jest rozwiązaniem tradycyjnym i stabilnym - mówi politolog i członek władz Jednej Rosji Dmitrij Orłow. Jego zdaniem nie ma podstaw do tego, by twierdzić, że nowy premier nie będzie stać na czele partii.

Politolog Andriej Koladin, cytowany przez "Wiedomosti", podkreśla, że Miedwiediew jest profesjonalistą i pełni funkcję idealnego piorunochronu, przejmując z prezydenta uderzenia społecznego niezadowolenia z powodu problemów gospodarczych. Dodaje, że w ostatnich latach partia "trochę straciła swój wpływ" i stała się "nie organizacją jednoczącą masy, a klubem elit"

PAP

Warto poczytać

 1. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 2. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

 3. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 4. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 5. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 6. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 7. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook