Jedynie prawda jest ciekawa


Beata Szydło w Tallinie

08.05.2017

Od przywitania przez prezydent Estonii Kersti Kaljulaid rozpoczęła się poniedziałkowa wizyta premier Beaty Szydło w Tallinie. Szefowa polskiego rządu weźmie udział w spotkaniu premierów państw bałtyckich.

Premier spotka się także z prezydent Estonii. Podczas swojej jednodniowej wizyty w Tallinie Szydło przeprowadzi też dwustronne rozmowy z premierem Litwy Sauliusem Skvernelisem oraz premierem Estonii Juriem Ratasem.

Po południu w stolicy Estonii dojdzie do spotkania szefowej polskiego rządu z premierami państw bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii.

Według rzecznika rządu Rafała Bochenka będzie to okazją do omówienia bieżących spraw dotyczących współpracy w ramach UE, NATO i "szeroko rozumianej" polityki bezpieczeństwa.

Jak podkreślił, spotkanie potwierdza "chęć państw regionu do jeszcze bardziej zintensyfikowanej współpracy w obszarze projektów infrastrukturalnych, takich jak Rail Baltica czy Via Baltica oraz inicjatyw energetycznych".

"Szczyt i udział w nim Polski wpisuje się w prowadzoną od ponad roku przez polski rząd politykę umacniania i rozwijania współpracy regionalnej w całej Europie Środkowo-Wschodniej" - dodał rzecznik rządu.

Do rozmowy z szefem litewskiego rządu dojdzie na koniec wizyty. Według Bochenka wśród tematów rozmowy ze Skvernelisem znajdzie się sytuacja Polaków na Litwie.

ansa/PAP

[fot. PAP//Bartłomiej Zborowski]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook