Jedynie prawda jest ciekawa


BBC oszalało! Modlitwę setek tysięcy Polaków nazywa „kontrowersyjną”

07.10.2017

Kilkaset tysięcy naszych rodaków wzięło udział w akcji „Różaniec do granic”, której celem była modlitwa o pokój. Największe modlitewne spotkanie w Europie brytyjskie BBC określiło mianem „kontrowersyjnej” akcji.

Katolików zachęcano do wyjazdu do wyznaczonych kościołów wzdłuż granic kraju, by mogli odmówić masową modlitwę o zbawienie dla Polski i świata opisują akcję „Różaniec bez granic” dziennikarze BBC. – Przywódcy Kościoła mówili, że wydarzenie ma charakter czysto religijny, ale istnieją obawy, że modlitwa chrześcijan może oznaczać brak poparcia dla przyjmowania muzułmańskich imigrantów do Polski piszą Brytyjczycy.

W dalszej części artykułu dziennikarze BBC przytaczają wypowiedzi uczestników modlitwy różańcowej, którą zestawiają z brakiem zgody Polski, Czech i Węgier na przyjmowanie muzułmańskich imigrantów z obozów we Włoszech i w Grecji. Brytyjczycy sugerują także, że stanowisko władz polskich jest sprzeczne z opinią papieża Franciszka, który zachęcał do otwarcia się na imigrantów. BBC ani słowem nie wspomina o polskiej pomocy na miejscu, w Syrii, na terenach dotkniętych działaniami wojennymi.

Warto przypomnieć, że tylko w tym roku Polska przeznaczyła kilkadziesiąt milionów na pomoc Syryjczykom, nieustannie też realizowane są nowe projekty, także przy współdziałaniu z Caritas Polska i polskim oddziałem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którym kieruje ks. prof. Waldemar Cisło.

Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 3. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 4. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 5. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 6. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 7. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook