Jedynie prawda jest ciekawa


BBC oszalało! Modlitwę setek tysięcy Polaków nazywa „kontrowersyjną”

07.10.2017

Kilkaset tysięcy naszych rodaków wzięło udział w akcji „Różaniec do granic”, której celem była modlitwa o pokój. Największe modlitewne spotkanie w Europie brytyjskie BBC określiło mianem „kontrowersyjnej” akcji.

Katolików zachęcano do wyjazdu do wyznaczonych kościołów wzdłuż granic kraju, by mogli odmówić masową modlitwę o zbawienie dla Polski i świata opisują akcję „Różaniec bez granic” dziennikarze BBC. – Przywódcy Kościoła mówili, że wydarzenie ma charakter czysto religijny, ale istnieją obawy, że modlitwa chrześcijan może oznaczać brak poparcia dla przyjmowania muzułmańskich imigrantów do Polski piszą Brytyjczycy.

W dalszej części artykułu dziennikarze BBC przytaczają wypowiedzi uczestników modlitwy różańcowej, którą zestawiają z brakiem zgody Polski, Czech i Węgier na przyjmowanie muzułmańskich imigrantów z obozów we Włoszech i w Grecji. Brytyjczycy sugerują także, że stanowisko władz polskich jest sprzeczne z opinią papieża Franciszka, który zachęcał do otwarcia się na imigrantów. BBC ani słowem nie wspomina o polskiej pomocy na miejscu, w Syrii, na terenach dotkniętych działaniami wojennymi.

Warto przypomnieć, że tylko w tym roku Polska przeznaczyła kilkadziesiąt milionów na pomoc Syryjczykom, nieustannie też realizowane są nowe projekty, także przy współdziałaniu z Caritas Polska i polskim oddziałem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którym kieruje ks. prof. Waldemar Cisło.

Warto poczytać

 1. antysemityzm-18072018 18.07.2018

  Brytyjska partia krytykuje działania Izraela. Została oskarżona o antysemityzm

  Opozycyjna Partii Pracy została oskarżona o antysemityzm i "bezprecedensową pogardę" wobec brytyjskiej społeczności żydowskiej, gdy odmówiła przyjęcia w całości definicji antysemityzmu według Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA)

 2. Imigranciwiki 18.07.2018

  Kapitan zawrócił statek po tym, jak odkrył na nim migrantów

  Prom z belgijskiego portu Zeebrugge, który miał płynąć przez Morze Północne, zawrócił, gdy odkryto w nim grupę migrantów, mających nadzieję na nielegalne przedostanie się na Wyspy Brytyjskie

 3. ladypank18072018 18.07.2018

  "Nie pierwszy raz polski rock w Grodnie jest na cenzurowanym". Odwołano koncert Lady Pank na Białorusi

  Koncert zespołu Lady pank w Grodnie planowany na 28 lipca został odwołany przez tamtejsze władze. Strona białoruska nie podaje jednoznacznego powodu wycofania zgody na występ polskiego zespołu, jednak Polacy mieszkający w Grodnie podejrzewają, że za tę decyzję mogło być odpowiedzialne KGB.

 4. juncker13072018 18.07.2018

  Juncker zdradza, co było powodem jego kiepskiej dyspozycji. „Moje zachowanie nie wynikało ze spożycia alkoholu”

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaprzeczył, że jego zachowanie podczas niedawnego szczytu NATO wynikało z tego, że był pod wpływem alkoholu.

 5. dywizjon30318072018 18.07.2018

  Pomnik pilotów dywizjonu 303 w centrum Londynu? Trwa zbiórka podpisów

  Jest szansa, aby w centrum Londynu stanął pomnik ku czci pilotów dywizjony 303. Aktualnie trwa zbiórka podpisów pod petycją, aby sprawą budowy monumentu zajął się brytyjski rząd i parlament.

 6. 1270islamgereira 18.07.2018

  Muzułmanka: musicie się z nami liczyć, wkrótce będziemy większością!

  Kraje Zachodu przechodzą wielką społeczną przemianę – islamska diaspora czuje się tam coraz potężniejsza i coraz głośniej domaga się swoich praw, nawet wtedy, gdy naruszają one dotychczas panujące tam zasady

 7. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

 8. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook