Jedynie prawda jest ciekawa


Baszar Asad grozi Zachodowi

31.10.2011

W Syrii trwają krwawe zamieszki. Prezydent Syrii Baszar Asad zapowiedział państwom zachodnim „trzęsienie ziemi”, jeśli zdecydują się na interwencję w jego kraju.

W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy w wyniku wystąpień antyrządowych śmierć poniosło tam ponad trzy tysiące osób. Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon oraz Liga Państw Arabskich zaapelowały po raz kolejny do władz syryjskich o przerwanie represji.

W niedzielę, w wywiadzie udzielonym „The Sunday Telegraph”, Asad określił swój kraj mianem epicentrum Bliskiego Wschodu. Przywódca syryjski powiedział: „Jakiekolwiek zaostrzenie sytuacji w Syrii podpali cały region. Ryzykujecie trzęsienie ziemi. Chcecie mieć kolejny Afganistan czy nawet dziesięć Afganistanów?”.

Asad przyznał, że syryjskie siły bezpieczeństwa „dopuściły do mnóstwa błędów” w pierwszym stadium konfliktu, ale teraz, według polityka, ich celem są „tylko terroryści”. Dodał też, że w przeciwieństwie do innych przywódców, których obaliła „arabska wiosna”, obiecał swoim obywatelom reformy już szóstego dnia od chwili, gdy zaczęły się masowe protesty. Zdaniem Asada, obecna konfrontacja w jego kraju to starcie reprezentowanego przez niego świeckiego panarabizmu z islamizmem.

BBC/FM

[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 2. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 3. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 4. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 5. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 6. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 7. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 8. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook