Jedynie prawda jest ciekawa

Ashton poparła bojkot Euro 2012 na Ukrainie

14.05.2012

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton poparła polityczny bojkot Euro 2012 na Ukrainie - informuje radio RMF FM. Rozmowy dotyczące skali planowanej akcji rozpoczną się niebawem wśród szefów dyplomacji krajów Unii Europejskiej.

Część krajów Unii zapowiedziało już bojkot Euro 2012 na Ukrainie, ale jak dotąd nie było wspólnego stanowiska całej wspólnoty europejskiej. Rozmowy mają się wkrótce rozpocząć, lecz nie wiadomo kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie.

Jak informuje RMF FM, Catherine Ashton wyraźnie dała do zrozumienia, że przeszkodą w podjęciu wspólnej decyzji o zbojkotowaniu mistrzostw Europy przez unijnych polityków jest Polska. - Przewodniczący Barosso już wyraził opinię Komisji i ja, jako wiceprzewodnicząca Komisji, w pełni ją popieram. Musimy jednak rozmawiać na ten temat z Polską i to dzisiaj zrobimy - powiedziała Ashton.

Za wspólnym, unijnym bojkotem opowiadają się między innymi Belgia, Holandia, Austria i Dania. Pomysł popierają szczególnie chętnie ministrowie krajów, które nie zakwalifikowały się do Euro 2012. Belgijski minister spraw zagranicznych twierdzi wręcz, że bojkot polityczny jest absolutnie konieczny , rozważyć należy również protest sportowy.

PiKa, rmf24.pl
[fot. PAP/EPA]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook