Jedynie prawda jest ciekawa


Arcybiskup Delhi: Czas, byśmy my przyszli do Europy

22.09.2011

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją panującą w Europie, ponieważ to europejscy misjonarze przynieśli „Dobrą Nowinę” do Azji i Afryki” – stwierdził abp Vincent Concessao.

Arcybiskup Delhi podczas swojej wizyty w Watykanie rozmawiał m.in. na temat problemów Kościoła w Indiach. W wywiadzie udzielonym Catholic News Agency powiedział, iż „misjonarze przybywający z Europy do Indii wykazali się wspaniałym poświęceniem głosząc naukę”. „Dzisiaj wygląda na to, że nadeszła nasza kolej na odwiedziny Europy” – dodał duchowny.

Co ciekawe idea rechrystianizowania Europy pojawiła się podczas dyskusji na zupełnie inne tematy. Duchowny omawiał problem unikania płacenia podatków przez indyjskich bogaczy. Praktykę tę abp Concessao określił jako „niemoralną”, „niesprawiedliwą” i „deprawującą kraj, który mógłby wiele uczynić dla biednych w Indiach”.

„Prosiliśmy, by Watykan zwrócił się do Szwajcarii z pytaniem, w jaki sposób można by zadośćuczynić sprawiedliwości. Zależy nam, aby pieniądze powróciły do Indii i mogły zostać wykorzystane z pożytkiem dla naszego kraju” – wyjaśniał abp Delhi. Podkreśla, że usłyszał zapewnienie, że „taka próba zostanie podjęta”.

W pewnym momencie omawiania spraw finansów indyjskich bogaczy, rozmowa zeszła na kwestie duchowego bogactwa Europy. Abp Concessao zaznaczył, że zdaniem indyjskich hierarchów Europa jest bankrutem „jeśli chodzi o moralne wartości, które są tak ważne dla Kościoła katolickiego”.

RJ

Fot. flickr

Warto poczytać

 1. russia23042018 23.04.2018

  Szef litewskiego MSZ ostro o Rosji: „My nie okupowaliśmy Krymu i 20 proc. terytorium Gruzji”

  - Nie ma podstaw do zmiany polityki Litwy względem Rosji - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius po rządowej naradzie ws. stosunków z Rosją i państwami Partnerstwa Wschodniego.

 2. 1270ukarfanm 23.04.2018

  Rosja od lat planowała zaatakować Ukrainę i zabrać Krym. Są dowody

  Ukraińcy zgodnie podkreślają, że ten dokument to polityczna bomba. Rosjanie już dużo wcześniej kreślili plany agresji na Ukrainę, a zmiana władzy po Euromajdanie i odsunięcie Janukowycza stanowiły wyłącznie pretekst do ataku

 3. Papiez23042018 23.04.2018

  Papież znów zaskoczył. Zafundował to bezdomnym w dniu imienin

  Papież Franciszek z okazji swych przypadających w poniedziałek imienin, czyli uroczystości św. Jerzego, polecił rozesłać do stołówek i noclegowni Caritasu w Rzymie 3 tysiące lodów dla osób, korzystających z pomocy tych placówek - poinformowano w Watykanie

 4. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 5. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

 6. gender22042018 22.04.2018

  Chłopiec czy dziewczynka? Rodzice nie zdecydowali. „Lubi malować paznokcie i bawić się ciężarówkami”

  Rodzice dwuletniego „Zoomera” nie odpowiedzieli na jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie wszyscy ci, którzy dowiadują się, że ich rodzina się powiększy.

 7. Le-Mont-Saint-Michel 22.04.2018

  Panika we Francji. Będzie kolejny zamach?

  Francuskie władze w niedzielę poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook