Jedynie prawda jest ciekawa


Arcybiskup Delhi: Czas, byśmy my przyszli do Europy

22.09.2011

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją panującą w Europie, ponieważ to europejscy misjonarze przynieśli „Dobrą Nowinę” do Azji i Afryki” – stwierdził abp Vincent Concessao.

Arcybiskup Delhi podczas swojej wizyty w Watykanie rozmawiał m.in. na temat problemów Kościoła w Indiach. W wywiadzie udzielonym Catholic News Agency powiedział, iż „misjonarze przybywający z Europy do Indii wykazali się wspaniałym poświęceniem głosząc naukę”. „Dzisiaj wygląda na to, że nadeszła nasza kolej na odwiedziny Europy” – dodał duchowny.

Co ciekawe idea rechrystianizowania Europy pojawiła się podczas dyskusji na zupełnie inne tematy. Duchowny omawiał problem unikania płacenia podatków przez indyjskich bogaczy. Praktykę tę abp Concessao określił jako „niemoralną”, „niesprawiedliwą” i „deprawującą kraj, który mógłby wiele uczynić dla biednych w Indiach”.

„Prosiliśmy, by Watykan zwrócił się do Szwajcarii z pytaniem, w jaki sposób można by zadośćuczynić sprawiedliwości. Zależy nam, aby pieniądze powróciły do Indii i mogły zostać wykorzystane z pożytkiem dla naszego kraju” – wyjaśniał abp Delhi. Podkreśla, że usłyszał zapewnienie, że „taka próba zostanie podjęta”.

W pewnym momencie omawiania spraw finansów indyjskich bogaczy, rozmowa zeszła na kwestie duchowego bogactwa Europy. Abp Concessao zaznaczył, że zdaniem indyjskich hierarchów Europa jest bankrutem „jeśli chodzi o moralne wartości, które są tak ważne dla Kościoła katolickiego”.

RJ

Fot. flickr

Warto poczytać

 1. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

 2. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

 3. schwarzenegger117072018 17.07.2018

  Schwarzenegger w ostrych słowach do Trumpa. "Sprzedał pan nasz kraj" [WIDEO]

  Były gwiazdor filmów akcji i b. gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger w zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo powiedział, że prezydent Donald Trump na konferencji prasowej z prezydentem Rosji "sprzedał wywiad, wymiar sprawiedliwości i swój kraj".

 4. kolinda-grabar-kitarovic-17072018 17.07.2018

  Te zdjęcia prezydent Chorwacji stały się hitem sieci. Kto odpowiada za tę manipulację?

  Finałowe starcie na stadionie Łużniki w Moskwie pomiędzy Chorwacją oraz Francją skupiło na sobie uwagę milionów osób na całym świecie.

 5. justice16072018 16.07.2018

  Czy właściciel firmy może odmówić świadczenia usług klientowi ze względu na orientację seksualną? Przełomowy wyrok

  Joanna Duka i Breanna Koski, właścicielki studia Brush&Nib w Phoenix zajmującego się tworzeniem zaproszeń na śluby, odwołały się od wyroku sądu apelacyjnego stanu Arizona. Walczą z przepisami antydyskryminacyjnymi wprowadzonymi w ich mieście, jednak sprawa może mieć dużo dalej idące konsekwencje.

 6. bokoharam17062018 16.07.2018

  Boko Haram zdobyło bazę wojskową w Nigerii. Chrześcijanie boją się ludobójstwa

  Anonimowe źródła w rządzie Nigerii poinformowały agencję AFP, że islamscy terroryści z organizacji Boko Haram zdobyli bazę wojskową na północnym wschodzie kraju. Los setek nigeryjskich żołnierzy jest nieznany, ale wszyscy obawiają się najgorszego.

 7. haiko16072018 16.07.2018

  Szef niemieckiej dyplomacji. "UE nie może już polegać na USA"

  Szef dyplomacji Niemiec Heiko Maas oświadczył w poniedziałek, że UE nie może w pełni polegać na administracji Donalda Trumpa i musi zewrzeć szeregi. Wypowiedział się wkrótce po tym, kiedy Trump uznał, że UE jest "wrogiem" USA, jeśli chodzi o handel.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook