Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Arcybiskup Berlina: Posłuchajcie papieża, zanim go osądzicie

22.09.2011

- Niemcy wpierw powinni wysłuchać, co papież ma im do powiedzenia, zanim wydadzą sąd – powiedział abp Berlina Rainer Maria Woelki. Dziś Benedykt XVI rozpoczyna pielgrzymkę do swojej ojczyzny. Najpierw odwiedzi stolicę Niemiec.

- Ojciec Święty odwiedza miasto, w którym chrześcijanie są dziś mniejszością, i gdzie wielu z nich zapowiedziało protesty na długo przed jego przybyciem – zauważa abp Berlina Rainer Maria Woelki i dodaje: - Benedykt XVI odwiedza także Berlin jako wielki Europejczyk, intelektualista i człowiek wiary. Jestem przekonany, że warto jest wysłuchać, co będzie miał do powiedzenia, nawet z krytycznym umysłem, nawet jeśli nie każdy zgadza się ze wszystkim – przekonuje abp Berlina.

Czterodniowa wizyta Benedykta XVI będzie jego trzecią wizytą w Niemczech od czasu wyboru na Stolicę Piotrową w 2005 roku, jakkolwiek pierwszą oficjalną wizytą w charakterze głowy państwa watykańskiego. 

Ponad 100 deputowanych spośród socjalistów, zielonych i postkomunistów zamierza zbojkotować piątkowe przemówienie papieża w Bundestagu. Socjaldemokratyczna parlamentarzystka Ulla Burchardt tak podsumowuje swój sprzeciw: "Głowa państwa, które lekceważy prawa pracy, prawa kobiet i prawo do seksualnego samookreślenia, nie powinna gościć w Bundestagu."

W międzyczasie niemiecki magazyn „Der Spiegel” przywołuje wiele krytycznych artykułów dezawuujących tradycyjne wartości chrześcijańskie. „Benedykt nie prowadzi swego Kościoła w przyszłość nie obarczoną uprzedzeniami, lecz wraca do ksenofobicznej przeszłości” – można przeczytać w jednym z nich.

Jednakże abp Woekli jest przekonany, że papież, oprócz tego, że przybywa jako głowa państwa, to także jako wielki intelektualista zdolny odpowiedzieć na głosy krytyki Kościoła.

Robert Jankowski

Żródło: PAP/EPA

Warto poczytać

 1. puy75 26.05.2017

  Putin złoży wizytę Macronowi

  Prezydenci Rosji i Francji, Władimir Putin i Emmanuel Macron, na spotkaniu 29 maja omówią sytuację na Ukrainie, w Syrii i Libii, a także problemy walki z terroryzmem; poruszą też temat relacji Rosja-UE.

 2. soldier-7663421280 26.05.2017

  Polska gotowa na większą walkę z terroryzmem

  "Była ogólna deklaracja, jako że zapadła decyzja, że Sojusz Północnoatlantycki jako całość wchodzi do Globalnej Koalicji przeciwko Daesz”.

 3. Jeremy-Corobyn-gfdgdf 26.05.2017

  Lider Partii Pracy o zmianie polityki Wielkiej Brytanii

  Zapowiedział, że w przypadku zwycięstwa jego ugrupowania w wyborach parlamentarnych nowy rząd zmieni politykę zagraniczną i zrezygnuje z interwencji zbrojnych.

 4. Aleksandr-Lukaszenka-fgdg 26.05.2017

  Białoruś: Powstanie centralny system monitoringu

  Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka podpisał dekret o utworzeniu scentralizowanego systemu monitoringu miejsc publicznych.

 5. mid-17526089 26.05.2017

  Prezydent: „Zachód ma być silną swoją jednością”

  „Jesteśmy przekonani, że bezpieczna i podmiotowa Europa Środkowa, stanowi niezbędny element stabilności świata transatlantyckiego”.

 6. senatorpapa 26.05.2017

  Papież Franciszek przyjął na audiencji przedstawicieli SKOK-ów

  Senator Grzegorz Bierecki spotkał się z papieżem Franciszkiem

 7. oboz-koncentracyjny-fjkdsgfkjdbg 26.05.2017

  Polsko-Niemiecka Komisja apeluje

  "Na terenie Polski znajdowały się wyłącznie niemieckie obozy koncentracyjne".

 8. Donald-Tusk 26.05.2017

  Tusk przed szczytem G7

  Konieczna jest jedność krajów G7 wobec zagrożenia terrorystycznego, konfliktu ukraińskiego, wojny w Syrii i kryzysu migracyjnego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook