Jedynie prawda jest ciekawa

Apel Franciszka o pokój w Syrii

20.12.2015

Papież zaapelował o kontynuowanie dążeń, które mogą doprowadzić do pokoju w Syrii.

Papież Franciszek z uznaniem wypowiedział się w niedzielę o przyjęciu przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, wyznaczającej mapę drogową dla procesu pokojowego w Syrii. Zaapelował o kontynuowanie działań na rzecz zaprowadzenia pokoju. 

Zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański, papież powiedział: "Również dzisiaj pragnę skierować myśli ku umiłowanej Syrii, wyrażając gorące uznanie dla porozumienia osiągniętego właśnie przez wspólnotę międzynarodową".
 
"Zachęcam wszystkich do kontynuowania z wielkodusznym zapałem dążeń, by położyć kres przemocy i osiągnąć w drodze rokowań rozwiązanie, które doprowadzi do pokoju" - dodał Franciszek.

W ten sposób odniósł się do przyjęcia w piątek przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji dotyczącej mapy drogowej dla procesu pokojowego w Syrii, zgodnie z którą rozmowy w sprawie zawieszenia broni i utworzenia rządu przejściowego mają rozpocząć się w styczniu.

Papież podkreślił, że myśli również o Libii, gdzie doszło ostatnio do podpisania porozumienia na rzecz powołania rządu jedności narodowej. Zobowiązanie to - ocenił papież - pozwala mieć nadzieję na przyszłość.

lap/PAP

[fot. PAP/EPA]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook