Jedynie prawda jest ciekawa


Antysemityzm we Francji. 10-letnia dziewczynka brutalnie pobita przez muzułmańskich uczniów

09.10.2017

Kolejny antysemicki incydent we Francji. Dziesięcioletnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym, gdy inni uczniowie pobili ją za bycie żydówką. BNVCA, organizacja monitorująca przypadki antysemityzmu we francuskim społeczeństwie wzywa policję do interwencji.

Uczennica o imieniu Ness – jej nazwisko nie zostało ujawnione prasie – była prześladowana przez dwóch innych uczniów, ośmio- i dziewięciolatka. Obydwaj uczniowie, muzułmanie pochodzący z północnej Afryki, wielokrotnie zaczepiali Ness, zarówno słownie jak i fizycznie. Ostatni incydent, do którego doszło 3 października – a którego szczegóły dopiero teraz trafiły do opinii publicznej – sprawił, że dziewczynka trafiła do szpitala z ranami brzucha i klatki piersiowej i wymagała 10-dniowej hospitalizacji. Według świadków napastnicy twierdzili, że ich rodzice mówili im, że muzułmanie prowadzą świętą wojnę z Żydami.

Według BNVCA dyrekcja szkoły wiedziała o całej sytuacji, ale nie interweniowała. Także rodzice napastników zostali poinformowani o tym, że ich dzieci prześladują dziesięciolatkę i jej sześcioletnią siostrę, ale nie próbowali ich powstrzymać. Dziewczynka nie otrzymała również pomocy od nauczycieli.

BNVCA chce, aby uczniowie, którzy zaatakowali Ness ponieśli nie tylko karę, ale zostali wysłani na dodatkowe lekcje o Judaizmie. Chcą także, aby szkoła ukarała rodziców napastników za zignorowanie problemu z ich dziećmi. 

Ojciec Ness twierdzi, że jego córka boi się wrócić do szkoły. BNVCA interweniowała w tej sprawie  w paryskim kuratorium oświaty, gdzie usłyszeli, że Ness może zostać przeniesiona do dowolnie wybranej szkoły.

Porażka multikulti

Całe zdarzenie miało miejsce w 18 dzielnicy – niegdyś ważnym miejscu na turystycznej mapie Paryża ze względu na Montmartre, bazylikę Sacre Coeur, plac Pigalle i słynny kabaret Moulin Rouge. Ulubiona dzielnica francuskiej bohemy i młodych przedstawicieli wolnych zawodów w ostatnich latach zmieniła jednak znacząco swoje oblicze z powodu muzułmańskiej imigracji. Już w spisie powszechnym z 1999 roku 18% mieszkańców dzielnicy stanowili imigranci spoza UE. Obecnie ten odsetek jest zapewne znacznie większy – Paryżanie już zaczynają nazywać 18 dzielnicę „Małą Afryką”.

Jest to już kolejny atak na francuskich żydów w ostatnich miesiącach. Niecały miesiąc temu żydowska rodzina została pobita i obrabowana – według policji motywem był właśnie antysemityzm. W czerwcu Francją wstrząsnęło morderstwo Sarah Halimi, 65-letniej ortodoksyjnej żydówki, która została wyrzucona z okna przez swojego muzułmańskiego sąsiada. Jej rodzina podała do sądu policję, gdyż policjanci bali się interweniować przed przybyciem na miejsce posiłków. Ta zwłoka kosztowała ją życie.

Francuskie organizacje żydowskie coraz częściej zwracają się do rządu z prośbą o rozwiązanie problemu. Nie brak jednak oskarżeń wobec polityków o spowodowanie całej sytuacji. Nie tylko poprzez przyjmowanie muzułmańskich imigrantów. Duża część ataków jest bowiem motywowana przez muzułmańskich sprawców konfliktem pomiędzy Izraelem i Palestyną. Francuski rząd popiera niepodległość Palestyny i grozi Izraelowi, że uzna ją za państwo – co popiera większość francuskich polityków. Prezydent Macron stwierdził wprawdzie, że uznanie Palestyny nie przysłuży się nikomu i tylko zdestabilizuje region, ale pałac prezydencki współpracuje z aktywistami chcącymi uwolnienia Hassana Hamouri, obywatela francuskiego i terrorysty z Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny. Hamouri został aresztowany przez Izrael w 2005 roku za planowanie morderstwa naczelnego rabina Izraela, Josefa Owadia. Wypuszczony rok później w ramach wymiany za izraelskiego żołnierza, Hamouri został ponownie aresztowany z powodu podejrzeń o działalność terrorystyczną. Według BNVCA i innych organizacji walczących z antysemityzmem postawa francuskich władz zachęca mniejszość muzułmańską do ataków na francuskich żydów – i usprawiedliwiania ich walką o wolną Palestynę.

Dwa dni przed pobiciem Ness francuska prasa doniosła, że dom na jednym z paryskich przedmieść należący do żydowskiej rodziny został zdewastowany przez nieznanych sprawców. Na jego murach napisano – obok obelg i antysemickich haseł - „Niech żyje wolna Palestyna”. Rodzina ujawniła, że w przeszłości dwukrotnie otrzymali pocztą listy z pogróżkami i dołączone do nich pociski z broni palnej.

Exodus

Francis Kalifat, przewodniczący CRIF – organizacji zrzeszającej żydowskie społeczności we Francji – fala antysemickich ataków w wykonaniu arabskich dzieci i młodzieży sprawiła, że Żydzi coraz rzadziej zapisują swoje dzieci do publicznych szkół. Według niego niedawno 1/3 żydowskich uczniów uczyła się w publicznych szkołach, jednak obecnie niemal nikt nie korzysta z państwowego szkolnictwa.

Wielu francuskich żydów obawia się, że ich sytuacja będzie ulegać dalszemu pogorszeniu wraz ze wzrostem populacji muzułmanów. Ogromna liczba żydów nie ma zamiaru na to czekać. W ostatnich latach emigracja żydowska z Francji – głównie do Izraela – stała się zjawiskiem masowym. W latach 2010-2015 populacja żydowska we Francji spadła z powodu emigracji aż o 4%. W zeszłym roku 5000 francuskich żydów postanowiło wyjechać do Izraela. Zjawisko to nie jest niczym niezwykłym – żydzi uciekają z wielu państw zachodniej Europy w obawie przed falą antysemityzmu związaną z napływem ludności muzułmańskiej – ale Francja znajduje się w niechlubnej czołówce.

Populacja żydów we Francji szacowana jest na pół miliona osób.

Wiktor Młynarz

Warto poczytać

 1. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 2. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

 3. gender22042018 22.04.2018

  Chłopiec czy dziewczynka? Rodzice nie zdecydowali. „Lubi malować paznokcie i bawić się ciężarówkami”

  Rodzice dwuletniego „Zoomera” nie odpowiedzieli na jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie wszyscy ci, którzy dowiadują się, że ich rodzina się powiększy.

 4. Le-Mont-Saint-Michel 22.04.2018

  Panika we Francji. Będzie kolejny zamach?

  Francuskie władze w niedzielę poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom

 5. CharlieFien 22.04.2018

  Chora na Zespół Downa wrzuciła na Twittera zdjęcie w obronie życia. Serwis ją zablokował

  W świecie politycznej poprawności można wiele, pod warunkiem że nie porusza się wątku prawa do życia, zwłaszcza jeśli chodzi o życie niepełnosprawnych. Boleśnie przekonała się o tym niepełnosprawna działaczka pro-life, zablokowana przez Twittera

 6. 1270dtrump 21.04.2018

  Rosja przypuściła atak na niespotykaną skalę. Znaleźli chętnych partnerów w sztabie Trumpa?

  Komitet Narodowy Partii Demokratycznej złożył pozew sądowy, w którym oskarżają Donalda Trumpa, jego współpracowników, Wikileaks oraz Federację Rosyjską o konspirację mającą na celu zmianę wyniku wyborów.

 7. 1270jews 21.04.2018

  Europejski Żydzi ponad prawem? „Powinni mieć broń!”

  Jeden z najpoważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin domaga się od europejskich ministrów żeby pozwolili osobom pochodzenia żydowskiego na posiadanie broni bez specjalnych zezwoleń. Jego zdaniem to najlepszy sposób by powstrzymać antysemickie ataki.

 8. Warszawa3 21.04.2018

  Jedna z najważniejszych decyzji dla światowego bezpieczeństwa zapadnie w Warszawie?

  Warszawa, według Bloomberga, jest jednym z dziewięciu miast rozważanych jako potencjalne miejsce spotkania przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szczyt jest planowany na maj lub czerwiec

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook