Jedynie prawda jest ciekawa


Anna Fotyga krytykuje KE

09.09.2015

„Przymusowa relokacja uchodźców rozwiązaniem pozatraktatowym, niedopuszczalnym i przeciwskutecznym” - uważa była szefowa MSZ w Polsce.

Głównym tematem środowych debat w Parlamencie Europejskim jest problem napływających uchodźców i imigrantów. Rozwiązania w tym zakresie przedstawiali dziś szef KE Jean Claude Juncker, Wysoka Przedstawiciel ds. Bezpieczeństwa i Obrony Federika Mogherini oraz pierwszy wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

Odnosząc się do wystąpień przedstawicieli KE, Anna Fotyga krytycznie oceniła ich wezwania do zwiększania limitów dla napływających z południa imigrantów.

Przewodnicząca Podkomisji ds. Bezpieczeństwa i Obrony PE w swoim wystąpieniu zaznaczyła, że destabilizacja sytuacji państw graniczących z Unią Europejską nie jest dla nas zjawiskiem nowym. "Neoimperialna polityka Putina już od wielu lat powoduje migrację gospodarczą i uchodźstwo polityczne, które w dużej mierze absorbowała Polska i inne państwa mojego regionu" – zauważyła, dodając, że tym samym Polska wykazała się solidarnością w tym zakresie i zadeklarowała, że będzie to robić dalej.

Z kolei odnosząc się do kwestii bezpieczeństwa na południowych granicach UE, Anna Fotyga wyraziła zadowolenie z zaprezentowanych planów drugiej fazy operacji morskiej i równoległej ofensywy dyplomatycznej, jednocześnie ostro krytykując przewidywany przez Komisję mechanizm przymusowej relokacji uchodźców w państwach członkowskich UE. "Jest to rozwiązanie pozatraktatowe, niedopuszczalne i przeciwskuteczne" - oceniła Anna Fotyga i wezwała do lepszego wykorzystania swoich wewnętrznych zasobów w budowaniu solidarności wśród państw członkowskich UE.

[Fot. Profil A.Fotygi na Facebooku]

Warto poczytać

 1. russia23042018 23.04.2018

  Szef litewskiego MSZ ostro o Rosji: „My nie okupowaliśmy Krymu i 20 proc. terytorium Gruzji”

  - Nie ma podstaw do zmiany polityki Litwy względem Rosji - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius po rządowej naradzie ws. stosunków z Rosją i państwami Partnerstwa Wschodniego.

 2. nazi23042018 23.04.2018

  Sąd w Wielkiej Brytanii uznał, że pies jest nazistą. Właściciel dostał karę

  Markus Meechan, znany lepiej pod internetowym pseudonimem Count Dankula został skazany przez sąd za filmik z 2016 roku, na którym pokazuje psa wykonującego nazistowski salut.

 3. 1270ukarfanm 23.04.2018

  Rosja od lat planowała zaatakować Ukrainę i zabrać Krym. Są dowody

  Ukraińcy zgodnie podkreślają, że ten dokument to polityczna bomba. Rosjanie już dużo wcześniej kreślili plany agresji na Ukrainę, a zmiana władzy po Euromajdanie i odsunięcie Janukowycza stanowiły wyłącznie pretekst do ataku

 4. Papiez23042018 23.04.2018

  Papież znów zaskoczył. Zafundował to bezdomnym w dniu imienin

  Papież Franciszek z okazji swych przypadających w poniedziałek imienin, czyli uroczystości św. Jerzego, polecił rozesłać do stołówek i noclegowni Caritasu w Rzymie 3 tysiące lodów dla osób, korzystających z pomocy tych placówek - poinformowano w Watykanie

 5. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 6. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook