Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Anna Fotyga krytykuje KE

09.09.2015

„Przymusowa relokacja uchodźców rozwiązaniem pozatraktatowym, niedopuszczalnym i przeciwskutecznym” - uważa była szefowa MSZ w Polsce.

Głównym tematem środowych debat w Parlamencie Europejskim jest problem napływających uchodźców i imigrantów. Rozwiązania w tym zakresie przedstawiali dziś szef KE Jean Claude Juncker, Wysoka Przedstawiciel ds. Bezpieczeństwa i Obrony Federika Mogherini oraz pierwszy wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

Odnosząc się do wystąpień przedstawicieli KE, Anna Fotyga krytycznie oceniła ich wezwania do zwiększania limitów dla napływających z południa imigrantów.

Przewodnicząca Podkomisji ds. Bezpieczeństwa i Obrony PE w swoim wystąpieniu zaznaczyła, że destabilizacja sytuacji państw graniczących z Unią Europejską nie jest dla nas zjawiskiem nowym. "Neoimperialna polityka Putina już od wielu lat powoduje migrację gospodarczą i uchodźstwo polityczne, które w dużej mierze absorbowała Polska i inne państwa mojego regionu" – zauważyła, dodając, że tym samym Polska wykazała się solidarnością w tym zakresie i zadeklarowała, że będzie to robić dalej.

Z kolei odnosząc się do kwestii bezpieczeństwa na południowych granicach UE, Anna Fotyga wyraziła zadowolenie z zaprezentowanych planów drugiej fazy operacji morskiej i równoległej ofensywy dyplomatycznej, jednocześnie ostro krytykując przewidywany przez Komisję mechanizm przymusowej relokacji uchodźców w państwach członkowskich UE. "Jest to rozwiązanie pozatraktatowe, niedopuszczalne i przeciwskuteczne" - oceniła Anna Fotyga i wezwała do lepszego wykorzystania swoich wewnętrznych zasobów w budowaniu solidarności wśród państw członkowskich UE.

[Fot. Profil A.Fotygi na Facebooku]

Słowa kluczowe:

Komisja Europejska

,

Polska

,

polityka

Warto poczytać

 1. putasiorbasrazemSI 21.01.2017

  Władimir Putin jedzie na Węgry

  Wśród tematów poruszanych podczas wizyty rosyjskiego prezydenta będą kwestie energetyczne oraz projekt rozbudowy węgierskiej elektrowni atomowej w Paksu.

 2. mid-epa05736347 21.01.2017

  Cud w Rigopiano: Uratowana rodzina i trzy osoby

  "Już nie wierzyliśmy, nie mieliśmy już więcej nadziei” - mówiła Adriana Parete po tym, gdy ratownicy wyciągnęli ją i jej dwoje dzieci z rumowiska.

 3. turcjaawanturaSI 21.01.2017

  Parlament Turcji przegłosował zmianę systemu politycznego

  Głosowanie przebiegało w burzliwej atmosferze. Na sali posiedzeń doszło do starcia posłanek opozycji i partii rządzącej. Dwie trafiły do szpitala.

 4. mid-epa05736765 21.01.2017

  Nowy prezydent USA rozpoczął urzędowanie

  Tuż po przybyciu do Białego Domu Trump podpisał dekret w sprawie reformy ubezpieczeń zdrowotnych, zwanej Obamacare.

 5. mid-epa05735839 21.01.2017

  Trump: „Sprawimy, że Ameryka będzie wielka”

  „Złożyłem dziś przysięgę. To przysięga posłuszeństwa wszystkim Amerykanom, bez wyjątku”.

 6. mid-epa05734897 20.01.2017

  Rozpoczęła się inauguracja prezydentury Trumpa

  Prezydent elekt USA Donald Trump wraz z małżonką Melanią wzięli w piątek udział w nabożeństwie w kościele episkopalnym św. Jana w Waszyngtonie, w pobliżu Białego Domu.

 7. mid-epa05730825 20.01.2017

  Unijne przepisy socjalne szkodliwe dla Polski

  Komisja Europejska może uderzyć przygotowywanymi właśnie przepisami dotyczącymi standardów socjalnych, w tym praw pracowniczych, w Polskę i inne kraje "nowej Unii".

 8. mid-epa05732686 20.01.2017

  Celebryci wśród protestujących przeciwko Trumpowi

  Robert de Niro i Alec Baldwin, piosenkarka Cher i reżyser Michael Moore przyłączyli się do tysięcy mieszkańców Nowego Jorku, którzy protestowali przeciwko Donaldowi Trumpowi.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook