Jedynie prawda jest ciekawa


Anna Fotyga krytykuje KE

09.09.2015

„Przymusowa relokacja uchodźców rozwiązaniem pozatraktatowym, niedopuszczalnym i przeciwskutecznym” - uważa była szefowa MSZ w Polsce.

Głównym tematem środowych debat w Parlamencie Europejskim jest problem napływających uchodźców i imigrantów. Rozwiązania w tym zakresie przedstawiali dziś szef KE Jean Claude Juncker, Wysoka Przedstawiciel ds. Bezpieczeństwa i Obrony Federika Mogherini oraz pierwszy wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

Odnosząc się do wystąpień przedstawicieli KE, Anna Fotyga krytycznie oceniła ich wezwania do zwiększania limitów dla napływających z południa imigrantów.

Przewodnicząca Podkomisji ds. Bezpieczeństwa i Obrony PE w swoim wystąpieniu zaznaczyła, że destabilizacja sytuacji państw graniczących z Unią Europejską nie jest dla nas zjawiskiem nowym. "Neoimperialna polityka Putina już od wielu lat powoduje migrację gospodarczą i uchodźstwo polityczne, które w dużej mierze absorbowała Polska i inne państwa mojego regionu" – zauważyła, dodając, że tym samym Polska wykazała się solidarnością w tym zakresie i zadeklarowała, że będzie to robić dalej.

Z kolei odnosząc się do kwestii bezpieczeństwa na południowych granicach UE, Anna Fotyga wyraziła zadowolenie z zaprezentowanych planów drugiej fazy operacji morskiej i równoległej ofensywy dyplomatycznej, jednocześnie ostro krytykując przewidywany przez Komisję mechanizm przymusowej relokacji uchodźców w państwach członkowskich UE. "Jest to rozwiązanie pozatraktatowe, niedopuszczalne i przeciwskuteczne" - oceniła Anna Fotyga i wezwała do lepszego wykorzystania swoich wewnętrznych zasobów w budowaniu solidarności wśród państw członkowskich UE.

[Fot. Profil A.Fotygi na Facebooku]

Warto poczytać

 1. paryz16072018 16.07.2018

  Podpalanie, kradzieże, starcia z policją. Francuzi "świętują" mistrzostwo na ulicach [WIDEO]

  W kilku francuskich miastach radość ze zdobycia przez "Trójkolorowych" tytułu piłkarskich mistrzów świata wymknęła się spod kontroli. Na słynnej Champs Elysees w Paryżu plądrowano sklepy i walczono z policją, do zamieszek doszło też m.in. w Lyonie i Marsylii.

 2. papiez16072018 16.07.2018

  Papież Franciszek znowu zakskakuje. Tym razem sprawił niespodziankę młodej parze

  O tym, że papież Franciszek lubi zaskakiwać wiadomo nie od dziś. Tym razem sprawił niespodziankę jednemu z członków gwardii szwajcarskiej oraz jego narzeczonej. Okazało się, że Ojciec Święty zdecydował się… zastąpić księdza, który miał udzielić ślubu młodej parze.

 3. trump14072018 16.07.2018

  O czym będą rozmawiać Trump z Putinem? Zdradzamy potencjalne scenariusze

  Czego można spodziewać się po tym spotkaniu, jakie ustalenia na nim zapadną i jak wpłynie to na nasze codzienne życie?

 4. worldcup14072018 15.07.2018

  Trójkolorowi mistrzem świata. Szalony finał!

  Piłkarze Francji po raz drugi w historii zostali mistrzami świata, w niedzielnym finale w Moskwie pokonali Chorwację 4:2.

 5. pitch14072018 15.07.2018

  Kim były osoby, które zakłóciły przebieg finału mistrzostw świata?

  Wtargnięcie na murawę stadionu Łużniki podczas finału piłkarskich mistrzostw świata członkiń grupy Pussy Riot, ubranych w policyjne uniformy, było pierwszym incydentem naruszającym bezpieczeństwo w trakcie trwającego pięć tygodni turnieju.

 6. gaza15072018 15.07.2018

  Największe naloty na strefę Gazy od 2014 roku. Zabici i ranni wśród protestujących palestyńczyków

  Izraelskie siły powietrzne przeprowadziły w sobotę największe od 2014 roku naloty na cele w Strefie Gazy w odpowiedzi na nocne ataki moździerzowe i rakietowe ze strony palestyńskiej radykalnej organizacji Hamas - poinformowały siły zbrojne Izraela.

 7. Trump12022018 15.07.2018

  Trump zapowiedział reelekcję. "Nie widzę nikogo, kto mógłby mnie pokonać"

  Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w wywiadzie dla "Daily Mail", że zamierza ubiegać się o reelekcję w wyborach, które odbędą się w 2020 roku. Obecnie, jak stwierdził, nie ma nikogo, kto mógłby go pokonać.

 8. 1270immigrantschech 14.07.2018

  Czeski rząd nie zgodzi się na nielegalną migrację

  Czeskie MSZ oświadczyło w sobotę w odpowiedzi na uzgodniony w piątek przez kraje ONZ plan zawarcia Światowego Paktu w sprawie Migracji, że rząd w Pradze nie może się zgodzić i nie zgodzi się na nielegalną migrację.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook