Jedynie prawda jest ciekawa


Anna Fotyga krytykuje KE

09.09.2015

„Przymusowa relokacja uchodźców rozwiązaniem pozatraktatowym, niedopuszczalnym i przeciwskutecznym” - uważa była szefowa MSZ w Polsce.

Głównym tematem środowych debat w Parlamencie Europejskim jest problem napływających uchodźców i imigrantów. Rozwiązania w tym zakresie przedstawiali dziś szef KE Jean Claude Juncker, Wysoka Przedstawiciel ds. Bezpieczeństwa i Obrony Federika Mogherini oraz pierwszy wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

Odnosząc się do wystąpień przedstawicieli KE, Anna Fotyga krytycznie oceniła ich wezwania do zwiększania limitów dla napływających z południa imigrantów.

Przewodnicząca Podkomisji ds. Bezpieczeństwa i Obrony PE w swoim wystąpieniu zaznaczyła, że destabilizacja sytuacji państw graniczących z Unią Europejską nie jest dla nas zjawiskiem nowym. "Neoimperialna polityka Putina już od wielu lat powoduje migrację gospodarczą i uchodźstwo polityczne, które w dużej mierze absorbowała Polska i inne państwa mojego regionu" – zauważyła, dodając, że tym samym Polska wykazała się solidarnością w tym zakresie i zadeklarowała, że będzie to robić dalej.

Z kolei odnosząc się do kwestii bezpieczeństwa na południowych granicach UE, Anna Fotyga wyraziła zadowolenie z zaprezentowanych planów drugiej fazy operacji morskiej i równoległej ofensywy dyplomatycznej, jednocześnie ostro krytykując przewidywany przez Komisję mechanizm przymusowej relokacji uchodźców w państwach członkowskich UE. "Jest to rozwiązanie pozatraktatowe, niedopuszczalne i przeciwskuteczne" - oceniła Anna Fotyga i wezwała do lepszego wykorzystania swoich wewnętrznych zasobów w budowaniu solidarności wśród państw członkowskich UE.

[Fot. Profil A.Fotygi na Facebooku]

Warto poczytać

 1. 1270afganistan 21.01.2018

  Afganistan: w ataku na hotel zginęło 18 osób, w tym 14 obcokrajowców

  Co najmniej 14 cudzoziemców i czterech Afgańczyków zginęło w ataku na hotel Intercontinental w stolicy Afganistanu Kabulu - poinformowało w niedzielę MSW tego kraju

 2. Statuawolnosci 21.01.2018

  Symbol USA zamknięty. Wszystko przez... brak rządu

  Statua Wolności, stojąca od 1886 r. na wyspie Liberty Island i dawne centrum przyjmowania emigrantów z Europy na wyspie Ellis to pierwsze ofiary nieuchwalenia przez Kongres prowizorium budżetowego, które spowodowało zawieszenie działalności rządu USA

 3. isis20012018 20.01.2018

  Kolejny film ISIS. Państwo Islamskie zdradza cele następnych ataków… w hollywoodzkich produkcjach

  Jeśli wierzyć scenom pokazanym na krótkim materiale wideo, kolejnymi celami terrorystów staną się Waszyngton i Londyn.

 4. 1270euroflag 20.01.2018

  Niemiecki eurodeputowany krytykuje traktowanie Polski w UE

  Współprzewodniczący Europejskiej Partii Zielonych, niemiecki polityk Reinhard Buetikofer przestrzegł przed "wykluczaniem Polski" w UE. Nieprawidłowości dotyczące państwa prawa występują także w innych krajach, w tym w Niemczech - powiedział agencji dpa.

 5. 1270kurdowie 20.01.2018

  Turcy bombardują Kurdów

  Premier Turcji Binali Yildirim poinformował w sobotę, że tureckie lotnictwo rozpoczęło atakowanie kurdyjskiej enklawy Afrin w prowincji Aleppo na północnym zachodzie Syrii.

 6. trump20012018 20.01.2018

  Afera gorsza od Watergate? Już wkrótce

  Członkowie amerykańskiej Izby Reprezentantów dostali kopie notatki, która potwierdza nadużycia FBI i Departamentu Sprawiedliwości w związku z inwigilacją kampanii Trumpa.

 7. VerhofstadtWIKI 19.01.2018

  Szokująca decyzja PE! Verhofstadt nie odpowie za "60-tysięczny marsz faszystów"

  Szef PE Antonio Tajani odpowiedział na list europosłów Zdzisława Krasnodębskiego i Marka Jurka ws. słów lidera liberałów Guya Verhofstadta o Marszu Niepodległości. Zdaniem Tajaniego szef PE musi szanować wolność wypowiedzi posłów, jeśli nie naruszają regulaminu

 8. vaccine18012018 19.01.2018

  Na Ukrainie ponad 1200 przypadków odry od początku roku. To już epidemia?

  - Od początku bieżącego roku na Ukrainie zarejestrowano 1285 przypadków zachorowania na odrę u dzieci i dorosłych - poinformowała w swym wystąpieniu w ukraińskim parlamencie pełniąca obowiązki ministra zdrowia Uljana Suprun.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook