Jedynie prawda jest ciekawa


Angela Merkel ratuje tonących uchodźców. Ten spot po prostu trzeba zobaczyć!

21.05.2018
merkel21052018
Angela Merkel ratuje tonących uchodźców. Ten spot po prostu trzeba zobaczyć!

Aktorzy do złudzenia przypominający Putina, Trumpa i Kim Dzong Una wspólnie ubolewają nad losem pokrzywdzonych muzułmanów. Po chwili kobieta wyglądająca jak kanclerz Niemiec ratuje tonących uchodźców. W tle słyszymy arabską muzykę, oglądamy dramatyczne sceny prezentujące uciekających przed wojenną zawieruchą, którzy chcą się dostać do Europy, swojej „ziemi obiecanej”. Tak – w skrócie – wygląda najnowszy wiralowy klip, który przygotowała pochodząca z Kuwejtu grupa medialna „Zain”.

W zamierzeniu twórców, ich wideo miało być „promocją Ramadanu”. Główną osią klipu jest opowieść małego, arabskiego chłopca, który śpiewa smutną piosenkę o dramatycznym losie muzułmanów. Zasłuchani w pieśń światowi liderzy jednoczą się, aby pomóc potrzebującym. Trump, Putin i Kim Dzong Un opuszczają swoje gabinety i ruszają na pomoc muzułmanom. Na płynących przez morze uchodźców czekają już na brzegu Angela Merkel i Emmanuel Macron, którzy wspólnie wyciągają uchodźców z wody.

Chłopiec apeluje, by przywódcy zakończyli wojnę i pomogli uchodźcom. Składa życzenia amerykańskiemu prezydentowi i zaprasza go na Iftar (pierwszy posiłek, który spożywa muzułmanin po zachodzie słońca w okresie ramadanu) do Jerozolimy, „stolicy Palestyny”. To oczywiste nawiązanie do niedawnej decyzji Trumpa o przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu właśnie do Jerozolimy.

Reklama błyskawicznie stała się hitem w sieci, choć wywołała sprzeczne opinie Internautów. Część arabskojęzycznego świata skrytykowała dzieło Kairczyków, zarzucając mu to, że „tanim kosztem poniża Arabów”. Ale wielu innych widzów wyrażało zachwyt nad produkcją „Zain Group”. Film w ciągu zaledwie pięciu dni obejrzało blisko 4,5 miliona osób. 

ac/twitter


Warto poczytać

 1. warsaw20062018 20.06.2018

  Brytyjczycy ostrzegają Polskę. „Domaganie się reparacji od Niemiec będzie ryzykowne”

  Brytyjski wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Alan Duncan ostrzegł w środę, że ponowne otwarcie kwestii niemieckich reparacji przez polski rząd wiąże się z ryzykiem. Jak dodał, rząd w Londynie uważa ten temat za zamknięty.

 2. ImigranciFlickr 20.06.2018

  Tysiące imigrantów zbliżają się do Europy. Poważne ostrzeżenie!

  Podczas spotkania w Austrii wiceszef agencji Frontex Berndt Korner ostrzegł, że tysiące imigrantów z państw islamskich jest w drodze do Europy.

 3. metro20062018 20.06.2018

  Wybuch na stacji metra w Londynie. Policja aresztowała mężczyznę

  Londyńska policja transportowa poinformowała w środę o zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny po wtorkowej eksplozji na stacji metra Southgate. Do zatrzymania doszło pod zarzutem działania, które mogło wywołać zniszczenia, a także zagrozić bezpieczeństwu na kolei.

 4. papiez20062018 20.06.2018

  Papież Franciszek krytykuje politykę migracyjną i mówi wprost: "Cała Europa powinna przyjmować migrantów"

  Papież Franciszek w wywiadzie dla Reutersa skrytykował politykę imigracyjną administracji USA, prowadzącą do rozdzielania dzieci od rodziców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Meksykiem. Oznajmił też, że cała Europa powinna przyjmować migrantów.

 5. usarpconz20062018 20.06.2018

  Stany zjednoczone opuszczają Radę Praw Człowieka ONZ. Określają organizację "parodią praw człowieka"

  Stany Zjednoczone wystąpiły we wtorek z Rady Praw Człowieka ONZ. "Rada Praw Człowieka ONZ jest niewarta swojej nazwy" powiedziała ambasador Nikki Haley, stała przedstawicielka USA w ONZ, która poinformowała we wtorek o decyzji administracji prezydenta Trumpa.

 6. nikaragua-20062018 20.06.2018

  Masowe protesty w Nikaragui. Są ofiary śmiertelne

  Co najmniej sześć osób zginęło, a 34 zostały ranne w mieście Masaya na południu Nikaragui, gdzie we wtorek czasu miejscowego doszło do kolejnych starć między siłami bezpieczeństwa a uczestnikami antyrządowych protestów - poinformowali obrońcy praw człowieka.

 7. meksyk20062018 20.06.2018

  Nowa polityka migracyjna USA oddziela dzieci od rodziców. Meksyk nie będzie bezczynnie patrzył

  Rząd Meksyku potępia politykę migracyjną prezydenta USA Donalda Trumpa i oddzielanie dzieci od ich rodzin na amerykańskiej granicy - powiedział we wtorek szef meksykańskiej dyplomacji Luis Videgaray, który określił takie praktyki jako "okrutne i nieludzkie".

 8. indonezja-prom-20062018 20.06.2018

  Tragedia w Indonezji! Trwają poszukiwania 180 zaginionych osób

  Indonezyjskie służb poszukiwawczo-ratowniczych podały, iż obecnie 180 osób uznaje się za zaginione - wcześniej indonezyjskie władze twierdziły, ze na promie znajdowało się 130 osób - podał Reuters w środę. Prom zatonął w poniedziałek

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook