Jedynie prawda jest ciekawa


Angela Merkel modli się za papieża

04.05.2013

Kanclerz Niemiec jest zachwycona papieżem Franciszkiem, opowiada się też przeciwko aborcji i eutanazji.

Kanclerz Niemiec przyznaje, że mimo, jest protestantką często modli się za Ojca Świętego i bardzo ceni jego skromność.

Angela Merkel udzieliła bardzo osobistego i zaskakującego wywiadu. Rozmowa ukazała się w niemieckich tygodnikach diecezjalnych. Pani Kanclerz przyznaje w rozmowie, że dużo czasu poświęca na modlitwę, która jest dla niej czymś bardzo ważnym. 

Angel Merkel podkreśla, że jako protestantka bardzo sobie ceni „piękne rytuały modlitewne, na przykład modlitwę przy posiłkach, lub modlitwę wspólnoty”. 

Co ciekawe, często modli się też za papieża. Ojciec Święty zdobył sympatię Angeli Merkel już w dniu wyboru – Angela Merkel przyznaje, że Franciszek urzekł ją swoją skromnością w chwili, gdy po swoim pierwszym wystąpieniu poprosił wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra o to by pomodlili się za niego.

„Widać, jak bardzo to go związało ze wszystkimi ludźmi” 

- powiedziała Merkel.

Przewodnicząca partii CDU wyznała też, że Franciszek w dniu inauguracji swego pontyfikatu osobiście poprosił ją o modlitwę za siebie. Pani kanclerz zamierza spełnić tę prośbę, mimo że nie jest katoliczką.

Z wywiadu wynika też, że Angela Merkel ma dość „katolickie” poglądy na kwestie związane z ochroną życia. Krytycznie wypowiedziała się m.in. na temat złego wykorzystywania diagnostyki prenatalnej.

„Nowe możliwości medyczne nie mogą prowadzić do tego, żeby ludzie z niepełnosprawnością nie byli akceptowani w naszym społeczeństwie" 

- stwierdziła Merkel i dodała: 

"To nie my definiujemy, które życie jest godne dalszych starań. To byłaby niebezpieczna droga".

Kanclerz Niemiec opowiedziała się też przeciwko eutanazji i zadeklarowała, że jej partia zrobi wszystko aby lekarze, którzy dokonują eutanazji lub też statystują przy samobójczej śmierci pacjenta podlegali surowym karom.

KAI, mk

[fot. PAP/EPA]


Warto poczytać

 1. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

 2. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

 3. schwarzenegger117072018 17.07.2018

  Schwarzenegger w ostrych słowach do Trumpa. "Sprzedał pan nasz kraj" [WIDEO]

  Były gwiazdor filmów akcji i b. gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger w zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo powiedział, że prezydent Donald Trump na konferencji prasowej z prezydentem Rosji "sprzedał wywiad, wymiar sprawiedliwości i swój kraj".

 4. kolinda-grabar-kitarovic-17072018 17.07.2018

  Te zdjęcia prezydent Chorwacji stały się hitem sieci. Kto odpowiada za tę manipulację?

  Finałowe starcie na stadionie Łużniki w Moskwie pomiędzy Chorwacją oraz Francją skupiło na sobie uwagę milionów osób na całym świecie.

 5. bokoharam17062018 16.07.2018

  Boko Haram zdobyło bazę wojskową w Nigerii. Chrześcijanie boją się ludobójstwa

  Anonimowe źródła w rządzie Nigerii poinformowały agencję AFP, że islamscy terroryści z organizacji Boko Haram zdobyli bazę wojskową na północnym wschodzie kraju. Los setek nigeryjskich żołnierzy jest nieznany, ale wszyscy obawiają się najgorszego.

 6. 1270putintrumpszczyt 16.07.2018

  Zakończyło się spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji

  Po ponad dwóch godzinach zakończyło się w poniedziałek spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach i rozpoczęła się część szczytu z udziałem obu przywódców w poszerzonym gronie - poinformowały media w USA i Rosji.

 7. haiko16072018 16.07.2018

  Szef niemieckiej dyplomacji. "UE nie może już polegać na USA"

  Szef dyplomacji Niemiec Heiko Maas oświadczył w poniedziałek, że UE nie może w pełni polegać na administracji Donalda Trumpa i musi zewrzeć szeregi. Wypowiedział się wkrótce po tym, kiedy Trump uznał, że UE jest "wrogiem" USA, jeśli chodzi o handel.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook