Jedynie prawda jest ciekawa


Amerykański portal: rząd w Warszawie cieszy się rekordową popularnością

22.09.2017

Mimo licznych negatywnych komentarzy w zagranicznych mediach głównego nurtu "konserwatywny i antyimigracyjny" rząd w Warszawie cieszy się rekordową popularnością społeczną - zauważa amerykański portal Breitbart.

Portal przypomina, że w 2015 roku rządząca obecnie partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS), jako pierwsza w historii od czasu transformacji ustrojowej, wygrała wybory uzyskując samodzielną większość w parlamencie.

PiS w wyborach parlamentarnych zdobył 37,58 proc. głosów, a prawie dwa lata od przeprowadzenia wyborów oraz w połowie kadencji, cieszy się poparciem 43 proc. społeczeństwa - podaje Breitbart powołując się na badanie CBOS.

Przychylna opozycji "Gazeta Wyborcza" podała natomiast, że premier Beata Szydło cieszy się popularnością wśród 53 proc. ankietowanych - relacjonuje portal.

Breitbart zwraca uwagę, że mimo iż PiS uzyskał w wyborach demokratyczny mandat do rządzenia, reportaże zagranicznych mediów na temat polityki władz ich działań są "przytłaczająco negatywne". Jako przykład podaje poświęcanie znacznej uwagi antyrządowym protestom.

Jednymi z ważniejszych reform, które są aktualnie realizowane przez polski rząd są: obniżenie wieku emerytalnego oraz reforma sądownictwa, która polega na pozbyciu się z niego "komunistycznych pozostałości". Obydwa posunięcia są ostro krytykowane nie tylko przez zagraniczne media, ale również Komisję Europejską - podkreśla Breitbart.

Protesty i ruchy społeczne sprzeciwiające się wprowadzanym reformom są finansowane z zagranicy i zostały powiązane z miliarderem Georgem Sorosem - podkreśla Breitbart. Zaangażowanie KE w sprawy wewnętrzne Polski spowodowały także protesty przeciwko Junckerowi zwraca uwagę portal.

Polska jest również krytykowana przez zagraniczne instytucje, rządy i media za swoją postawę wobec polityki imigracyjnej Unii Europejskiej i planów relokacji migrantów. UE zagroziła polskiemu rządowi wprowadzeniem sankcji, włącznie z zawieszeniem prawa głosu oraz karami finansowymi, jednakże rząd PiS pozostał nieugięty - ocenia portal.

PAP

Warto poczytać

 1. 1270dtrump 21.04.2018

  Rosja przypuściła atak na niespotykaną skalę. Znaleźli chętnych partnerów w sztabie Trumpa?

  Komitet Narodowy Partii Demokratycznej złożył pozew sądowy, w którym oskarżają Donalda Trumpa, jego współpracowników, Wikileaks oraz Federację Rosyjską o konspirację mającą na celu zmianę wyniku wyborów.

 2. 1270jews 21.04.2018

  Europejski Żydzi ponad prawem? „Powinni mieć broń!”

  Jeden z najpoważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin domaga się od europejskich ministrów żeby pozwolili osobom pochodzenia żydowskiego na posiadanie broni bez specjalnych zezwoleń. Jego zdaniem to najlepszy sposób by powstrzymać antysemickie ataki.

 3. Warszawa3 21.04.2018

  Jedna z najważniejszych decyzji dla światowego bezpieczeństwa zapadnie w Warszawie?

  Warszawa, według Bloomberga, jest jednym z dziewięciu miast rozważanych jako potencjalne miejsce spotkania przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szczyt jest planowany na maj lub czerwiec

 4. Kim28032018 21.04.2018

  Wielki sukces międzynarodowej dyplomacji. Koreański reżim zawiesza program nuklearny

  Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un ogłosił wstrzymanie prób jądrowych i testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych, a także zamknięcie obiektu, gdzie prowadzono badania i próby jądrowe - podała w sobotę oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA

 5. Soroswiki 20.04.2018

  Rząd Orbana przygotowuje ustawy "Stop Soros". Fundacja miliardera ucieknie z Węgier?

  Fundacja urodzonego w Budapeszcie amerykańskiego miliardera George'a Sorosa, Open Society, zdecyduje, czy pozostać na Węgrzech, po przyjęciu przez parlament rządowego pakietu ustaw antyimigracyjnych - powiedział Reuterowi rzecznik fundacji, Csaba Csontos

 6. ImigranciFlickr 20.04.2018

  Nowy sposób imigrantów na trafienie do Europy. Może ich dotrzeć nawet kilkaset tysięcy

  Tysiące obywateli państw afrykańskich i południowoamerykańskich dostają się na terytorium Hiszpanii na podstawie sfałszowanych wiz. Najwięcej z nich pochodzi z Maroka

 7. Jerozolima 20.04.2018

  Znana aktorka odmawia przyjazdu do Izraela

  Natalie Portman odwołała wizytę w Izraelu, gdzie w czerwcu miała otrzymać odznaczenie. Powodem są ostatnie wydarzenia związane z tym krajem, które 36-letnia aktorka nazwała "wyjątkowo przykrymi" - ogłosiła w piątek organizacja, która miała jej wręczyć nagrodę

 8. 1270rosjamundile 20.04.2018

  60 europosłów wzywa rządy europejskie do bojkotu Mundialu

  Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook