Jedynie prawda jest ciekawa


Amerykański portal: rząd w Warszawie cieszy się rekordową popularnością

22.09.2017

Mimo licznych negatywnych komentarzy w zagranicznych mediach głównego nurtu "konserwatywny i antyimigracyjny" rząd w Warszawie cieszy się rekordową popularnością społeczną - zauważa amerykański portal Breitbart.

Portal przypomina, że w 2015 roku rządząca obecnie partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS), jako pierwsza w historii od czasu transformacji ustrojowej, wygrała wybory uzyskując samodzielną większość w parlamencie.

PiS w wyborach parlamentarnych zdobył 37,58 proc. głosów, a prawie dwa lata od przeprowadzenia wyborów oraz w połowie kadencji, cieszy się poparciem 43 proc. społeczeństwa - podaje Breitbart powołując się na badanie CBOS.

Przychylna opozycji "Gazeta Wyborcza" podała natomiast, że premier Beata Szydło cieszy się popularnością wśród 53 proc. ankietowanych - relacjonuje portal.

Breitbart zwraca uwagę, że mimo iż PiS uzyskał w wyborach demokratyczny mandat do rządzenia, reportaże zagranicznych mediów na temat polityki władz ich działań są "przytłaczająco negatywne". Jako przykład podaje poświęcanie znacznej uwagi antyrządowym protestom.

Jednymi z ważniejszych reform, które są aktualnie realizowane przez polski rząd są: obniżenie wieku emerytalnego oraz reforma sądownictwa, która polega na pozbyciu się z niego "komunistycznych pozostałości". Obydwa posunięcia są ostro krytykowane nie tylko przez zagraniczne media, ale również Komisję Europejską - podkreśla Breitbart.

Protesty i ruchy społeczne sprzeciwiające się wprowadzanym reformom są finansowane z zagranicy i zostały powiązane z miliarderem Georgem Sorosem - podkreśla Breitbart. Zaangażowanie KE w sprawy wewnętrzne Polski spowodowały także protesty przeciwko Junckerowi zwraca uwagę portal.

Polska jest również krytykowana przez zagraniczne instytucje, rządy i media za swoją postawę wobec polityki imigracyjnej Unii Europejskiej i planów relokacji migrantów. UE zagroziła polskiemu rządowi wprowadzeniem sankcji, włącznie z zawieszeniem prawa głosu oraz karami finansowymi, jednakże rząd PiS pozostał nieugięty - ocenia portal.

PAP

Warto poczytać

 1. 1270mordererer 23.07.2018

  Masakra w Kanadzie. Kilkanaście ofiar strzelaniny

  Policja: jedna ofiara śmiertelna, 13 rannych po strzelaninie w Toronto

 2. 1270niemieckiewojsko 22.07.2018

  Polacy będą służyć w niemieckiej armii?

  Bundeswehra znów rozważa pomysł naboru obywateli z państw UE

 3. polska-usa-niagara-22072018 22.07.2018

  Piękny gest USA wobec Polski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Zobacz co zrobili

  Wodospad Niagara zaświecił się na biało-czerwono. Jest to gest ze strony USA z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

 4. strazacy22072018 22.07.2018

  Szwedzi nie mogą wyjść z podziwu dla naszych strażaków, którzy ratują ich kraj. „Dziękujemy Ci Polsko!”

  Szwedzi witają polskich strażaków KGPSP, którzy udzielą wsparcia swoim szwedzkim kolegom w walce z ogniem trawiącym lasy

 5. papiez20062018 22.07.2018

  Papież Franciszek apeluje, aby nie powtarzały się tragedie łodzi z imigrantami

  Papież Franciszek wezwał w niedzielę wspólnotę międzynarodową, by dołożyła starań, aby nie powtórzyły się katastrofy łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. Apelował o zagwarantowanie bezpieczeństwa i poszanowanie godności oraz praw wszystkich

 6. rowhani-vs-trump-22072018 22.07.2018

  Przywódca Iranu przestrzega Trumpa przed wojną: Nie igraj z ogniem

  Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył w niedzielę, że Stany Zjednoczone "powinny wiedzieć, że wojna z Iranem to matka wszystkich wojen". Ostrzegł przywódcę USA Donalda Trumpa przed "igraniem z ogniem"

 7. lavrow1902018 21.07.2018

  Ławrow wzywa Pompeo do uwolnienia szpiega

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wezwał w sobotę w rozmowie telefonicznej sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo do uwolnienia aresztowanej w Stanach Zjednoczonych pod zarzutami działalności szpiegowskiej na rzecz Moskwy Marii Butiny

 8. james-e-larkin-21072018 21.07.2018

  Wzywał do spowiedzi wszystkich, którzy głosowali za prawem do aborcji. Kapłan stał się niewygodny dla przełożonych

  W archidiecezji Dublińskiej doszło do przeniesienia księdza Jamesa E. Larkina do kapelanii. Powodem takiej są wystąpienia kapłana, który namawiał wiernych do spowiedzi, jeśli w referndum dotyczącym aborcji zagłosowali na „tak”

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook