Jedynie prawda jest ciekawa


Amerykańscy Żydzi domagają się od Stanów Zjednoczonych zerwania stosunków z Polską. Szokujący film

21.02.2018
usajew221022018
Amerykańscy Żydzi domagają się od Stanów Zjednoczonych zerwania stosunków z Polską. Szokujący film

„Pójdę do więzienia za to, co za chwilę zrobię”. „Zamierzam dać się zamknąć”. „Zastanawiam się, czy mają piwo w polskich więzieniach”. „Będę tęsknić za moimi dziećmi”. „Żadne polskie więzienie nie jest w stanie mnie zastraszyć”. Od takich zdań zaczyna się film nakręcony dla jednej z amerykańskich fundacji, w którym nowojorscy Żydzi namawiają Stany Zjednoczone do zerwania stosunków z Polską.

Celem krótkiego materiału wideo przygotowanego dla Ruderman Family Foundation jest protest przeciwko nowelizacji ustawy o IPN. Żydzi z USA nakłaniają wszystkich do podpisywania petycji, której celem ma być zerwanie przez Stany Zjednoczone stosunków z Polską, jeśli nasz rząd nie wycofa się z pomysłów dotyczących noweli IPN.

Amerykańscy Żydzi mówią wprost, nie damy się zastraszyć i będziemy mówić o polskiej współodpowiedzialności za Holocaust. Dodają też prowokacyjnie, choć bez związku z faktami i prawdą historyczną: „Polski Holocaust”.

– Słuchajcie Polacy, to co stało się w czasie Holocaustu wystarczyło – mówi groźnie jeden z występujących na filmie aktorów. – Odwołajcie to haniebne prawo natychmiast – dodaje inny. Kolejne osoby mówią o tym, że Żydzi nie będą już nigdy milczeć i nie mogą zgodzić się na „negowanie Holocaustu”. Dlatego – jak tłumaczą na filmie – wypowiadają się w imieniu „sześciu milionów Żydów”, którzy zginęli w czasie Zagłady i w tym właśnie imieniu domagają się zerwania relacji z Polską.

ac


Warto poczytać

 1. 1270trupeter 19.07.2018

  Trump: Putin jest odpowiedzialny za ingerencję w wybory

  Prezydent Donald Trump w wywiadzie dla CBS News powiedział, że Władimir Putin jest osobiście odpowiedzialny za rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku - informuje agencja Reuters.

 2. antysemityzm-18072018 18.07.2018

  Brytyjska partia krytykuje działania Izraela. Została oskarżona o antysemityzm

  Opozycyjna Partii Pracy została oskarżona o antysemityzm i "bezprecedensową pogardę" wobec brytyjskiej społeczności żydowskiej, gdy odmówiła przyjęcia w całości definicji antysemityzmu według Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA)

 3. Imigranciwiki 18.07.2018

  Kapitan zawrócił statek po tym, jak odkrył na nim migrantów

  Prom z belgijskiego portu Zeebrugge, który miał płynąć przez Morze Północne, zawrócił, gdy odkryto w nim grupę migrantów, mających nadzieję na nielegalne przedostanie się na Wyspy Brytyjskie

 4. ladypank18072018 18.07.2018

  "Nie pierwszy raz polski rock w Grodnie jest na cenzurowanym". Odwołano koncert Lady Pank na Białorusi

  Koncert zespołu Lady pank w Grodnie planowany na 28 lipca został odwołany przez tamtejsze władze. Strona białoruska nie podaje jednoznacznego powodu wycofania zgody na występ polskiego zespołu, jednak Polacy mieszkający w Grodnie podejrzewają, że za tę decyzję mogło być odpowiedzialne KGB.

 5. juncker13072018 18.07.2018

  Juncker zdradza, co było powodem jego kiepskiej dyspozycji. „Moje zachowanie nie wynikało ze spożycia alkoholu”

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaprzeczył, że jego zachowanie podczas niedawnego szczytu NATO wynikało z tego, że był pod wpływem alkoholu.

 6. dywizjon30318072018 18.07.2018

  Pomnik pilotów dywizjonu 303 w centrum Londynu? Trwa zbiórka podpisów

  Jest szansa, aby w centrum Londynu stanął pomnik ku czci pilotów dywizjony 303. Aktualnie trwa zbiórka podpisów pod petycją, aby sprawą budowy monumentu zajął się brytyjski rząd i parlament.

 7. 1270islamgereira 18.07.2018

  Muzułmanka: musicie się z nami liczyć, wkrótce będziemy większością!

  Kraje Zachodu przechodzą wielką społeczną przemianę – islamska diaspora czuje się tam coraz potężniejsza i coraz głośniej domaga się swoich praw, nawet wtedy, gdy naruszają one dotychczas panujące tam zasady

 8. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook