Jedynie prawda jest ciekawa

Amerykanie oddają hołd ofiarom z 11/09

11.09.2016

11 września 2001 r. islamscy terroryści z Al-Kaidy przeprowadzili atak na nowojorskie bliźniacze wieże World Trade Center i Pentagon.

11 września 2001 r. islamscy terroryści z Al-Kaidy przeprowadzili atak na nowojorskie bliźniacze wieże World Trade Center i Pentagon. Samobójczych ataków dokonali przy użyciu porwanych samolotów pasażerskich. Zginęło w nich prawie 3 tysiące osób.

W piętnastą rocznicę zamachów Amerykanie wspominają tych, którzy wówczas zginęli. Główne uroczystości odbędą się na dolnym Manhattanie, gdzie dwa samoloty uderzyły w wieże WTC. Najpierw spotkały się tam rodziny ofiar i minutą ciszy uczczą pamięć tych, którzy wówczas zginęli. Na placach i skwerach w pobliżu zniszczonych wież umieszczono setki amerykańskich flag, palą się znicze, ludzie składają kwiaty. W kościołach i świątyniach różnych wyznań odprawiane są nabożeństwa.

Ze względów bezpieczeństwa w Nowym Jorku wzmocniono patrole policyjne, ulice patrolują również brygady antyterrorystyczne. Kandydaci na prezydenta USA, Hilary Clinton i Donald Trump na czas obchodów zawiesili swoje kampanie wyborcze. Ofiary tych wydarzeń zostaną uczczone również podczas meczy ligi futbolu amerykańskiego, która dziś inauguruje rozgrywki. Przed meczami na stadionach zostaną wyświetlone filmy o tragicznych wydarzeniach z 11 września 2001 r.

[Tribute in Light widoczny w rocznicę ataku 11 września 2004 r., fot. wikimediacommons.org/Derek Jensen]

TVP Info/ems

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook