Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Amerykanie oddają hołd ofiarom z 11/09

11.09.2016

11 września 2001 r. islamscy terroryści z Al-Kaidy przeprowadzili atak na nowojorskie bliźniacze wieże World Trade Center i Pentagon.

11 września 2001 r. islamscy terroryści z Al-Kaidy przeprowadzili atak na nowojorskie bliźniacze wieże World Trade Center i Pentagon. Samobójczych ataków dokonali przy użyciu porwanych samolotów pasażerskich. Zginęło w nich prawie 3 tysiące osób.

W piętnastą rocznicę zamachów Amerykanie wspominają tych, którzy wówczas zginęli. Główne uroczystości odbędą się na dolnym Manhattanie, gdzie dwa samoloty uderzyły w wieże WTC. Najpierw spotkały się tam rodziny ofiar i minutą ciszy uczczą pamięć tych, którzy wówczas zginęli. Na placach i skwerach w pobliżu zniszczonych wież umieszczono setki amerykańskich flag, palą się znicze, ludzie składają kwiaty. W kościołach i świątyniach różnych wyznań odprawiane są nabożeństwa.

Ze względów bezpieczeństwa w Nowym Jorku wzmocniono patrole policyjne, ulice patrolują również brygady antyterrorystyczne. Kandydaci na prezydenta USA, Hilary Clinton i Donald Trump na czas obchodów zawiesili swoje kampanie wyborcze. Ofiary tych wydarzeń zostaną uczczone również podczas meczy ligi futbolu amerykańskiego, która dziś inauguruje rozgrywki. Przed meczami na stadionach zostaną wyświetlone filmy o tragicznych wydarzeniach z 11 września 2001 r.

[Tribute in Light widoczny w rocznicę ataku 11 września 2004 r., fot. wikimediacommons.org/Derek Jensen]

TVP Info/ems

Warto poczytać

 1. RosjaMinisterstwoObrony 25.07.2017

  Moskwa zwróci się ku UE? Wszystko przez sankcje USA

  W sytuacji, gdy Kongres USA przyjmie sankcje, które na wiele lat określą wektor polityki amerykańskiej wobec Rosji, szansą dla Moskwy może być aktywizacja polityki na kierunku europejskim i uczynienie go priorytetowym - ocenia we wtorek dziennik "Kommiersant".

 2. CHIP 25.07.2017

  Wszczepią czipy pracownikom? Amerykańska firma chce być prekursorem

  Firma Three Square Market, handlująca maszynami do sprzedaży przekąsek i napojów, jako pierwsza w USA zamierza wszczepiać mikroczipy swoim pracownikom. Jak przekonuje, maleńkie urządzenia wszczepione pod skórę dłoni ułatwią noszącym je ludziom codzienne życie.

 3. Ukrainewarwiki 25.07.2017

  USA wyślą broń na Ukrainę? "Intensywnie rozważamy"

  Nowy specjalny przedstawiciel USA ds. Ukrainy Kurt Volker powiedział w wywiadzie dla BBC, że jego kraj "intensywnie rozważa" pomysł dostarczenia na Ukrainę broni, w tym przeciwczołgowej, w celu wsparcia sił rządowych w walce z prorosyjskimi separatystami.

 4. Pekin 25.07.2017

  Chiny przygotowują się na kryzys. Umacniają granicę

  Chiny wzmacniają zabezpieczenia na granicy z Koreą Północną, przygotowując się na potencjalny kryzys w tym kraju - poinformował dziennik "Wall Street Journal". Wśród podjętych przez Pekin działań gazeta wymienia budowę bunkrów dla ludności cywilnej.

 5. Izrael25072017 25.07.2017

  Izrael idzie na kompromis. Usunie kontrowersyjne urządzenia

  Bramki z wykrywaczami metalu umieszczone u wejść na Wzgórze Świątynne w Jerozolimie zostaną usunięte - przekazały w poniedziałek izraelskie władze.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook