Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ambasador Ukrainy wierzy w skuteczność sankcji

18.03.2014

Ambasador Ukrainy w Polsce jest przekonany, że agresja Putina na Ukrainę nie zakończy agresywnych działań Kremla. Markijan Malskyj przekonuje, że prezydent Rosji ma „daleko idący plan strategiczny i geopolityczny”.

Malskyj dodawał na antenie TVP, że to, co dzieje się na Ukrainie wpisuje się w plan Putina. „Krym to jest tylko pierwszy jego element. Tak naprawdę to chodzi o całą Ukrainę i całą strefę byłego Związku Radzieckiego” – powiedział ambasador Ukrainy.

Zdaniem ambasadora prezydent miał znacznie wcześniej przygotowany plan działań.

Dyplomata jest zdania, że sankcje będą skuteczne pod warunkiem, że staną się jednym z elementów całego zestawu środków nacisku – dyplomatycznych, finansowych, politycznych i wizowych.

„Muszą one być uzgodnione między UE, Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i instytucjami międzynarodowymi” – mówił ambasador Ukrainy. Dodał, że ma nadzieję, że wizyta amerykańskiego wiceprezydenta Joe’ego Bidena w Polsce przyniesie Ukrainie korzyści.

Przekonywał, że jedyny plan dla Ukrainy to plan pokojowego rozwiązania kryzysu. „Wyjście z sytuacji inną drogą oznacza groźbę wybuchu III wojny światowej” – mówił ambasador.

Malskyj podkreślał także rolę Polski w rozwiązaniu sytuacji na Ukrainie. „W historii naszych stosunków nie mieliśmy takiego potężnego wsparcia i to na różnych poziomach – prezydenckim, rządowym, instytucji pozarządowych i chciałbym podkreślić wsparcie polskich samorządów” – powiedział Markijan Malskyj.

TK
[Fot. Tvp.info]

Słowa kluczowe:

Ukraina

,

Putin

,

Rosja

,

Rosja Ukraina

,

Polska

Warto poczytać

 1. dudusxx 27.03.2017

  Prezydent w Słowenii: Chcielibyśmy europejskiej jedności

  Słowenia jest niezwykle ważnym elementem gospodarczego projektu, jakim jest współpraca państw położonych wokół Morza Bałtyckiego, Morza Czarnego i Morza Adriatyckiego, czyli grupa pastw Trójmorza- stwierdził prezydent Duda.

 2. nawalnypapepa 27.03.2017

  Nawalny skazany na areszt i grzywnę

  Na 15 dni aresztu skazał w poniedziałek sąd w Moskwie opozycjonistę Aleksieja Nawalnego, uznając, że podczas zatrzymania na niedzielnej demonstracji w Moskwie stawiał on opór funkcjonariuszom policji. Wcześniej sąd skazał Nawalnego na karę grzywny.

 3. mid-epa05873521 27.03.2017

  Zadowolona Merkel

  Kanclerz Merkel nie kryje zadowolenia z dobrego wyniku swojej partii w wyborach w kraju związkowym Saara.

 4. zemanxx 27.03.2017

  Hakerzy włamali się do komputera prezydenta Czech

  Włączyłem komputer i dobre dziesięć sekund patrzyłem z niedowierzaniem, co się tam dzieje, zanim dotarło do mnie, że to hakerski atak - powiedział Zeman.

 5. bielut 27.03.2017

  Ok. 100 osób oczekuje na Białorusi na procesy

  Za złamanie przepisów dotyczących imprez masowych i niepodporządkowanie się milicji na 25 dni aresztu skazał w poniedziałek miński sąd opozycyjnego aktywistę Leanida Kułakoua.

 6. modkwazamieszkiSI 27.03.2017

  USA i UE wzywają Rosję do wypuszczenia demonstrantów

  - Stany Zjednoczone potępiły aresztowania setek demonstrantów w Rosji. "Wzywamy rosyjski rząd do natychmiastowego zwolnienia wszystkich pokojowo protestujących" - oświadczył w niedzielę rzecznik Departamentu Stanu USA Mark Toner. Do wypuszczenia zatrzymanych wezwała też Unia Europejska.

 7. mid-epa05867783 26.03.2017

  Egipt: Kary wieloletniego więzienia dla 56 osób

  Egipski sąd skazał w niedzielę na kary wieloletniego więzienia 56 osób w związku z zatonięciem w ubiegłym roku łodzi z migrantami; w następstwie katastrofy śmierć poniosło ponad 200 osób.

 8. biers 26.03.2017

  Dalsze zatrzymania na Białorusi

  Po sobotnich masowych zatrzymaniach w związku z protestem z okazji Dnia Wolności, w niedzielę odbyła się akcja solidarności z poszkodowanymi osobami.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook