Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ambasador Ukrainy wierzy w skuteczność sankcji

18.03.2014

Ambasador Ukrainy w Polsce jest przekonany, że agresja Putina na Ukrainę nie zakończy agresywnych działań Kremla. Markijan Malskyj przekonuje, że prezydent Rosji ma „daleko idący plan strategiczny i geopolityczny”.

Malskyj dodawał na antenie TVP, że to, co dzieje się na Ukrainie wpisuje się w plan Putina. „Krym to jest tylko pierwszy jego element. Tak naprawdę to chodzi o całą Ukrainę i całą strefę byłego Związku Radzieckiego” – powiedział ambasador Ukrainy.

Zdaniem ambasadora prezydent miał znacznie wcześniej przygotowany plan działań.

Dyplomata jest zdania, że sankcje będą skuteczne pod warunkiem, że staną się jednym z elementów całego zestawu środków nacisku – dyplomatycznych, finansowych, politycznych i wizowych.

„Muszą one być uzgodnione między UE, Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i instytucjami międzynarodowymi” – mówił ambasador Ukrainy. Dodał, że ma nadzieję, że wizyta amerykańskiego wiceprezydenta Joe’ego Bidena w Polsce przyniesie Ukrainie korzyści.

Przekonywał, że jedyny plan dla Ukrainy to plan pokojowego rozwiązania kryzysu. „Wyjście z sytuacji inną drogą oznacza groźbę wybuchu III wojny światowej” – mówił ambasador.

Malskyj podkreślał także rolę Polski w rozwiązaniu sytuacji na Ukrainie. „W historii naszych stosunków nie mieliśmy takiego potężnego wsparcia i to na różnych poziomach – prezydenckim, rządowym, instytucji pozarządowych i chciałbym podkreślić wsparcie polskich samorządów” – powiedział Markijan Malskyj.

TK
[Fot. Tvp.info]

Słowa kluczowe:

Ukraina

,

Putin

,

Rosja

,

Rosja Ukraina

,

Polska

Warto poczytać

 1. blogging-3363761920 25.10.2016

  Hakerzy wykradli maile doradcy Putina

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) potwierdziła we wtorek autentyczność dokumentów, pochodzących ze skrzynki mailowej doradcy prezydenta Rosji Władimira Putina, Władisława Surkowa. Do ich kradzieży przyznała się ukraińska grupa hakerska Cyberhunta.

 2. smolenskutagesspieglaSi 25.10.2016

  „Tagesspiegel” o filmie „Smoleńsk”: propaganda i wazelina

  „Film 'Smoleńsk' trzyma się historiografii nowej, nacjonalistycznej Polski. Katastrofa, do której doszło bo polscy wojskowi wymusili lądowanie w gęstej mgle, była tak naprawdę zamachem”.

 3. martinshulezzzz 25.10.2016

  Schulz: CETA dojdzie do skutku

  Przewodniczący PE Martin Schulz w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk we wtorek wyraził opinię, że porozumienie o wolnym handlu pomiędzy UE a Kanadą (CETA) dojdzie do skutku, jednak Belgia potrzebuje więcej czasu na wyjaśnienie wątpliwości.

 4. mid-epa05601339 25.10.2016

  Kandydaci do Kongresu ze wsparciem Clinton

  Hillary Clinton ma na tyle silną pozycje faworytki, że prowadzi już nie tylko swoją kampanię, ale wspiera też innych Demokratów w odbywających się jednocześnie z prezydenckimi wyborami do Kongresu.

 5. morelas 24.10.2016

  Morawiecki na Białorusi

  Wicepremier polskiego rządu spotkał się z prezydentem Łukaszenką.

 6. mid-epa05600811 24.10.2016

  Impas ws. CETA podważa wiarygodność UE

  "Financial Times" o komplikacjach przy rozmowach o umowie CETA.

 7. nc,vnx,cmvn,mx 24.10.2016

  Katastrofa samolotu na Malcie

  Co najmniej pięć osób zginęło, gdy w poniedziałek na Malcie niewielki samolot rozbił się zaraz po wystartowaniu.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook