Jedynie prawda jest ciekawa


Ambasador Ukrainy wierzy w skuteczność sankcji

18.03.2014

Ambasador Ukrainy w Polsce jest przekonany, że agresja Putina na Ukrainę nie zakończy agresywnych działań Kremla. Markijan Malskyj przekonuje, że prezydent Rosji ma „daleko idący plan strategiczny i geopolityczny”.

Malskyj dodawał na antenie TVP, że to, co dzieje się na Ukrainie wpisuje się w plan Putina. „Krym to jest tylko pierwszy jego element. Tak naprawdę to chodzi o całą Ukrainę i całą strefę byłego Związku Radzieckiego” – powiedział ambasador Ukrainy.

Zdaniem ambasadora prezydent miał znacznie wcześniej przygotowany plan działań.

Dyplomata jest zdania, że sankcje będą skuteczne pod warunkiem, że staną się jednym z elementów całego zestawu środków nacisku – dyplomatycznych, finansowych, politycznych i wizowych.

„Muszą one być uzgodnione między UE, Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i instytucjami międzynarodowymi” – mówił ambasador Ukrainy. Dodał, że ma nadzieję, że wizyta amerykańskiego wiceprezydenta Joe’ego Bidena w Polsce przyniesie Ukrainie korzyści.

Przekonywał, że jedyny plan dla Ukrainy to plan pokojowego rozwiązania kryzysu. „Wyjście z sytuacji inną drogą oznacza groźbę wybuchu III wojny światowej” – mówił ambasador.

Malskyj podkreślał także rolę Polski w rozwiązaniu sytuacji na Ukrainie. „W historii naszych stosunków nie mieliśmy takiego potężnego wsparcia i to na różnych poziomach – prezydenckim, rządowym, instytucji pozarządowych i chciałbym podkreślić wsparcie polskich samorządów” – powiedział Markijan Malskyj.

TK
[Fot. Tvp.info]

Warto poczytać

 1. 1270kmiec 21.03.2018

  30 lat więzienia dla zabójcy polskiej wolontariuszki Heleny Kmieć

  Zabójca polskiej wolontariuszki Heleny Kmieć, Benual Romualdo Mamio Dos Santos, który przyznał się do winy, został skazany na 30 lat więzienia, bez możliwości wcześniejszego zwolnienia - podał boliwijski dziennik "Opinion".

 2. 1270uglew 21.03.2018

  Rosyjski naukowiec ujawnia szczegóły prac nad truciznami typu Nowiczok

  Rosyjski naukowiec Władimir Uglew, który należał do grupy opracowującej w latach ZSRR środki trujące, powiedział mediom, że prace nad czterema substancjami trwały w latach 1972-80. Ich celem było uzyskanie środka analogicznego do amerykańskiego VX.

 3. Merkel 21.03.2018

  Merkel oświadcza: islam jest częścią Niemiec

  Kanclerz Angela Merkel oświadczyła w środę w Bundestagu, że islam stał się częścią Niemiec. Podkreśliła, że chrześcijańskie korzenie są bezdyskusyjne, ale że "wraz z 4,5 mln mieszkających u nas muzułmanów ich religia, islam, stała się częścią Niemiec"

 4. LOT 21.03.2018

  Prezes PLL LOT: pasażer poleci na jednym bilecie na Alaskę

  Dzięki współpracy PLL LOT i Alaska Airlines, polski pasażer będzie mógł na jednym bilecie polecieć do wielu miejsc w Stanach Zjednoczonych, w tym m.in. do Seattle, na Alaskę, czy Hawaje - zapowiada prezes spółki Rafał Milczarski. LOT ma już podobną umowę m.in. z Singapore Airlines.

 5. rosja-strzelanina-w-szkole 21.03.2018

  Kolejna strzelanina w szkole. To już trzecia w 2018 roku!

  Siedmioro dzieci zostało rannych w środę, kiedy 13-letnia uczennica otworzyła ogień z broni pneumatycznej w szkole w obwodzie kurgańskim na południowo-zachodniej Syberii. To już trzeci atak w szkołach w Rosji od początku roku.

 6. NigeriaFlickr 21.03.2018

  Uwolniono uczennice porwane przez Boko Haram

  Uwolniono 76 ze 110 uczennic, uprowadzonych w lutym br. ze szkoły z internatem w wiosce Dapchi w północno-wschodniej Nigerii przez islamistyczną organizację terrorystyczną Boko Haram - powiadomił w środę nigeryjski rząd, na który powołuje się agencja Reutera

 7. Lwow 21.03.2018

  Persona non grata dla prezydenckiego ministra? Chce tego Rada Lwowa

  Rada Obwodu Lwowskiego przyjęła uchwałę o "ksenofobicznych wypowiedziach" polskich urzędników na uroczystościach w Hucie Pieniackiej i zwróciła się do władz Ukrainy o ogłoszenie persona non grata sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adama Kwiatkowskiego

 8. Miedwiediew 21.03.2018

  Bez niespodzianki w Rosji. Wiemy, co dalej z Miedwiediewem

  Po wyborach prezydenckich obecny premier i lider rządzącej partii Jedna Rosja Dmitrij Miedwiediew zachowa oba stanowiska - prognozuje w środę rosyjski dziennik "Wiedomosti"

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook