Jedynie prawda jest ciekawa


Tak umiera Europa. Mieszkańcy oddają hołd... zabitemu włamywaczowi!

14.04.2018
Kwiatywlamywacz
Tak umiera Europa. Mieszkańcy oddają hołd... zabitemu włamywaczowi!

Wydaje się to niemożliwe, ale to prawda - kwiaty na płocie zostały powieszone nie dla starszego człowieka, który uratował swój dobytek, ale dla zmarłego włamywacza.

Jak informuje "Daily Mirror", w ubiegłą środę rano w Hither Green dwóch mężczyzn włamało się do domu emeryta, 78- letniego Richarda Osborna-Brooksa. Zaciągnięty przez uzbrojonego w śrubokręt włamywacza, Brooks zdołał zadać mu rany nożem. Wtedy dwaj wspólnicy uciekli z domu, ale jeden z nich upadł na pobliski trawnik i wykrwawił się. 

78-letniego mężczyznę aresztowano pod zarzutem zabójstwa, jednak zarzuty te szybko wycofano. Teraz staruszek potrzebuje jednak policyjnej ochrony. Policja zabrała już z domu rzeczy jego i jego żony.Jak informuje "Daily Mail", Osborn-Brooks powiedział już, że nie zamierza wracać do swojego domu, a gdy sprawa przycichnie, wystawi go na sprzedaż.

W weekend pod domem Osborna-Brooksa pojawiła się grupa siedmiu kobiet, które przyczepiły do płotu kwiaty, balony i kartki w uczczeniu pamięci 37-letniego włamywacza. Wśród nich znalazła się również kartka od jego córki.

Na "kapliczkę" ku czci przestępcy oburzyli się już sąsiedzi emeryta, którzy zwracają uwagę na to, że takie zachowanie nie jest na miejscu i że do niczego by nie doszło, gdyby mężczyzna nie postanowił naruszyć czyjejś własności. 

Tymczasem zastępca komisarza Scotland Yardu, Sir Craig Mackey powiedział że policja nie ściągnie kwiatów ponieważ ich składanie nie jest przestępstwem. Jednocześnie dodał jednak, że będzie karał... ściągających je, ponieważ jest to "złamanie pokoju". Te słowa wywołały wściekłość komika Johna Bishopa. - Sugestie policji, że ​​rodzinie Henry'ego Vincenta powinno się zezwalać na składanie hołdu z kwiatów naprzeciwko domu, który próbował obrabować, to hańba - przekonuje, dodając że "Był szmerem, który żerował na emerytach. Jego rodzina powinien czuć wstyd, nie powinien oczekiwać na pamiątkę."

Wreszcie, kilka dni temu na miejscu pojawił się mężczyzna, który usunął kwiaty. Zostały one jednak szybko przywrócone, ale po krótkim czasie znów usunięte.

To jednak nie uspokaja sytuacji w dzielnicy. W sobotę odbędzie się marsz zorganizowany w celu okazania solidarności z rodziną Osborn-Brooksa i ich sąsiadami. Z kolei w niedzielę ma przejść inny marsz... dla uczczenia pamięci włamywacza. 

kh/dailymirror/dailymail
Fot: YouTube

Warto poczytać

 1. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 2. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

 3. 1270ataknaizrale 18.04.2018

  Tak w Europie atakują Żydów. Ale to my jesteśmy antysemitami…

  Gdyby ta sytuacja zdarzyła się w Polsce, bylibyśmy na ustach całego świata. Lewicowe media pisałyby o wrodzonym polskim antysemityzmie, czołowi politycy Unii Europejskiej krzyczeliby o łamaniu praw człowieka

 4. 1270putineiro1 18.04.2018

  Rosja planuje zablokować Facebooka?

  Urząd Roskomnadzor przeprowadzi do końca roku kontrolę serwisu społecznościowego Facebook; jeśli nie spełni on wymogów m.in. o rozmieszczeniu w Rosji baz danych użytkowników, to pojawi się pytanie o jego blokadę

 5. 1270slaves 17.04.2018

  BBC: polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  Brytyjska telewizja BBC wyemitowała w poniedziałek program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 6. 1270pilsudskichrz 17.04.2018

  Chrzcielnica marszałka Józefa Piłsudskiego powróciła do kościoła

  Usunięta z wnętrza kościoła w Powiewiórce, gdzie został ochrzczony Józef Piłsudski, pamiątkowa chrzcielnica i tablica z r. 1927 informująca o chrzcie marszałka, decyzją biskupa pomocniczego archidiecezji wileńskiej Dariusa Trijonisa powróciły we wtorek do kościoła.

 7. Soroswiki 17.04.2018

  Węgierski minister ostrzega że Soros będzie chciał ukarać swój kraj za wynik wyborów

  Szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto wyraził we wtorek przekonanie, że amerykański finansista George Soros oraz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans nie akceptują wyników wyborów na Węgrzech

 8. Puszczawiki 17.04.2018

  Jest wyrok Trybunału w sprawie wycinki w Puszczy Białowieskiej

  Decyzje polskich władz w sprawie zwiększonej wycinki w Puszczy Białowieskiej naruszają prawo UE - orzekł we wtorek Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu, wskazując, że nie mogą być one uzasadnione bezprecedensową gradacją kornika drukarza

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook