Jedynie prawda jest ciekawa


45-letni mężczyzna chce zostać urzędniczką ds. kobiet. "Bo w środy czuje się kobieco"

23.05.2018
labour23052018
45-letni mężczyzna chce zostać urzędniczką ds. kobiet. "Bo w środy czuje się kobieco"

Oddział brytyjskiej Partii Pracy w Basingstoke szuka kandydatki na stanowisko urzędnika ds. kobiet. Jej zadaniem ma być reprezentowanie kobiet-członkiń PP w szefostwie partii, dbanie o ich udział w działaniach partyjnych i pozyskiwanie nowych wyborczyń. Partia wymaga jednak, aby kandydat na to stanowisko była kobietą. Nie przeszkodziło to jednak Davidowi Lewisowi, 45-letniemu mężczyźnie, w zgłoszeniu własnej kandydatury.

Lewis powiedział bowiem, że czuje się kobietą. Nie zawsze. Jego kobiecość budzi się bowiem w środę rano, kiedy o 6:50 dzwoni jego budzik, i mija tego samego dnia około północy gdy idzie spać. Przez pozostałe dni tygodnia Lewis nadal jest brodatym mężczyzną. Jednak nawet gdy czuje się kobietą, to starannie to ukrywa – nie przebiera się wtedy nawet w sukienki i szpilki. 

Zdaniem Partii Pracy w Basingstoke to wystarczy aby być kobietą. Jego kandydatura została oficjalnie przyjęta. Dopiero gdy o całej sprawie zrobiło się głośno dzięki brytyjskim tabloidom podniósł się rejwach. Najgłośniej protestowały feministki, które uważały, że pozwolenie na korzystanie z parytetów mężczyznom, którzy identyfikują się jako kobiety zmniejsza szanse prawdziwych kobiet. Nie zabrakło również gróźb rezygnacji z członkostwa w partii. Władze PP w Basingstoke uległy w końcu transfobii swoich członków i nie tylko odrzuciły kandydaturę Lewisa, ale także zawiesiły go w prawach członka partii.

Lewis nie miał nadziei na to, że wygra i kandydował z jednego powodu: chciał pokazać jak głupie są przepisy PP dotyczące kobiet. Światowa lewica jakiś czas temu zaczęła bowiem promować pogląd, że płeć nie jest determinowana biologicznie a jest konstruktem społecznym. Czyli, w prostszych słowach – żeby być kobietą wystarczy czuć się kobietą. Głośno było w zeszłym roku na przykład o walce lewicowych aktywistów w USA o to, żeby mężczyźni identyfikujący się jako kobiety mogli korzystać z damskich toalet.

Krytycy takiego podejścia zwracali uwagę na to, że tworzy się w ten sposób wiele problemów. Na przykład wszelkiej maści zboczeńcy mogą nadużywać te przepisy aby np. podglądać kobiety w przebieralniach. Inną obawą było to, że mężczyźni będą startować w damskich konkurencjach sportowych, gdzie biologia da im przewagę nad prawdziwymi kobietami – takie wypadki już się zdarzały. Zwracano także uwagę, że takie podejście czyni koncepcję parytetów bezwartościową. Lewicowi aktywiści i feministki twierdziły nieodmiennie, że takie obawy są przejawem transfobii. Przypadek Lewisa pokazał więc dobitnie, że ich tolerancja kończy się w momencie, gdy zagrożone jest lukratywne stanowisko dla kobiety.

To wkrótce może być norma.

Jego akcja ma jednak drugie, dużo poważniejsze dno. Rząd UK zlecił niedawno opracowanie raportu dotyczącego osób transpłciowych. Jego autorzy z Parlamentarnego Komitetu ds. Kobiet i Równości doszli do wniosku, że osoby transpłciowe są w UK dyskryminowane i opracowali metody zaradzenia tej sytuacji – takie jak np. wprowadzenie trzeciej, bezpłciowej kategorii na paszportach, obowiązkowe lekcje dotyczące transpłciowości w szkołach podstawowych, szkolenia dotyczące radzenia sobie z osobami transpłciowymi dla urzędników i policjantów, a także – co najbardziej przerażające – ułatwienie dostępu do terapii hormonalnych dla nieletnich i ograniczenie władzy rodziców w tej sprawie.

Jedną z propozycji tego raportu jest również ułatwienie prawnej zmiany płci. Autorzy raportu proponują, aby zmiana płci wymagała jedynie wypełnienia jednego podania i złożenia go w odpowiednim urzędzie. Po dokonaniu tego kroku zainteresowana osoba stanie się w świetle prawa kobietą lub mężczyzną i będzie miała dostęp do wszystkich przywilejów danej płci – jak np. możliwości z korzystania z programów dla kobiet przez biologicznego mężczyznę czy udział w konkurencjach sportowych dla przeciwnej płci.

Zdaniem portalu Breitbart.com brytyjski rząd poważnie rozważa przyjęcie rad z tego raportu i wprowadzenie ich do brytyjskiego prawa. Jeżeli tak się stanie, to takich przypadków jak Lewis będzie zapewne dużo, dużo więcej. A może tak się stać – rządząca Brytanią Partia Konserwatywna już wielokrotnie udowodniła, że są konserwatystami jedynie z nazwy.

Wiktor Młynarz


Warto poczytać

 1. usa24062018 24.06.2018

  Presja światowej opinii publicznej złamała Trumpa. Dzieci imigrantów ponownie z rodzicami

  Amerykańskie ministerstwo ds. bezpieczeństwa narodowego poinformowało, że 522 dzieci imigrantów oddzielonych od rodziców zatrzymanych za próbę nielegalnego przekroczenia granicy z Meksyku do USA, spotkało się już z rodzicami.

 2. trump23062018 24.06.2018

  Sto drewnianych trumien na granicy obu Korei. Przywieźli je Amerykanie

  Amerykańskie siły zbrojne poinformowały, że na granicę z Koreą Północną przewieziono sto sztuk trumien. Nie są to jednak przygotowania do wojny: KRLD użyje tych trumien aby oddać USA zwłoki ich żołnierzy, którzy zginęli podczas wojny koreańskiej.

 3. merkel23062018 24.06.2018

  Szef MSW Niemiec: „Zaczniemy zawracać imigrantów na granicy, wbrew Angeli Merkel”

  Jeśli szczyt UE nie przyniesie rozwiązania w sprawie imigracji, CSU zacznie zawracać więcej migrantów na granicy mimo argumentu kanclerz Angeli Merkel, że decyzja w tej sprawie należy do niej - powiedział przewodniczący CSU i szef MSW Horst Seehofer.

 4. car23062018 24.06.2018

  Rewolucja w świecie islamu. Po latach zakazu Saudyjki za kierownicą. "Zaufaj Allahowi i w drogę!"

  Po wielkiej kampanii nauki przepisów drogowych, przeprowadzonej pod hasłem "Zaufaj Allahowi i w drogę!", saudyjska Generalna Dyrekcja Ruchu zgodnie z dekretem króla Salmana dała od niedzieli zielone światło kobietom, które chcą same prowadzić samochody.

 5. imigranci11062018 24.06.2018

  Uratowano ok. 600 imigrantów na morzu

  Kutry patrolowe żandarmerii Guardia Civil i inne hiszpańskie jednostki uratowały w sobotę prawie 600 imigrantów

 6. time23062018 23.06.2018

  Płacząca dziewczynka, którą odebrano matce. Ta okładka miała zniszczyć Trumpa. Ujawniamy kulisy kłamstwa!

  Portal Time.com zamieścił zdjęcie dziewczynki z Hondurasu, która wybuchła płaczem po tym, jak agenci amerykańskiej służby granicznej odebrali ją matce, która miała trafić do więzienia za nielegalne przekroczenie granicy USA.

 7. brexit23062018 23.06.2018

  Kilkadziesiąt tysięcy osób na ulicach Londynu. Walczą, aby pozostać w UE

  Będzie drugie referendum w sprawie Brexitu. Tego domaga się co najmniej kilkadziesiąt tysięcy Brytyjczyków.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook