Jedynie prawda jest ciekawa


25 ofiar ataku w Algierii

20.01.2013

25 ciał znalazły siły algierskie w kompleksie gazowym In Amenas, gdzie od środy islamistyczna grupa zbrojna więziła zakładników - podała w niedzielę prywatna algierska telewizja Ennahar. Jak dodała, są to zapewne ciała zakładników zabitych przez porywaczy.

Krótko później w niedzielę agencja AFP powołując się na świadka poinformowała, że dziewięciu zakładników japońskich zostało zabitych przez porywaczy od środy, gdy napastnicy opanowali In Amenas. W minionych dniach japońska firma JCG informowała, że nieznany jest los dziesięciu jej pracowników.

O pewnej liczbie ciał znalezionych na terenie kompleksu powiadomił też przedstawiciel algierskich sił bezpieczeństwa cytowany przez Associated Press. Według niego ciała mogą należeć do Algierczyków, lub cudzoziemców. Dodał, że ciała są zmasakrowane, co utrudnia ich identyfikację.

Minister komunikacji Algierii Mohammed Said powiedział w niedzielę, że w ciągu najbliższych godzin zostaną podane ostateczne dane na temat zabitych w In Amenas. Wyraził obawę, że liczba zakładników, którzy ponieśli śmierć może być większa niż 23 osoby, o których informowano w sobotę, po odbiciu przez siły algierskie kompleksu gazowego z rąk porywaczy.

Minister wyjaśnił, że żołnierze nadal przeszukują teren pola gazowego. Telewizja Ennahar podała w niedzielę, że operacja ta zajmie jeszcze dwie doby.

Premier Wlk. Brytanii David Cameron oznajmił w niedzielę, że potwierdzono, iż trzej obywatele brytyjscy zostali zabici w In Amenas; ponadto uważa się, że zginęli jeszcze trzej obywatele i jeden rezydent Wlk. Brytanii.

W poprzednich dniach o śmierci swych obywateli powiadomiły: Francja, USA i Rumunia. Malezja powiadomiła, że nieznany jest los dwóch jej obywateli. Norweski koncern Statoil poinformował, że zaginionych jest pięciu jego pracowników.\

ll, PAP

[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270niemieckiewojsko 22.07.2018

  Polacy będą służyć w niemieckiej armii?

  Bundeswehra znów rozważa pomysł naboru obywateli z państw UE

 2. polska-usa-niagara-22072018 22.07.2018

  Piękny gest USA wobec Polski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Zobacz co zrobili

  Wodospad Niagara zaświecił się na biało-czerwono. Jest to gest ze strony USA z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

 3. papiez20062018 22.07.2018

  Papież Franciszek apeluje, aby nie powtarzały się tragedie łodzi z imigrantami

  Papież Franciszek wezwał w niedzielę wspólnotę międzynarodową, by dołożyła starań, aby nie powtórzyły się katastrofy łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. Apelował o zagwarantowanie bezpieczeństwa i poszanowanie godności oraz praw wszystkich

 4. rowhani-vs-trump-22072018 22.07.2018

  Przywódca Iranu przestrzega Trumpa przed wojną: Nie igraj z ogniem

  Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył w niedzielę, że Stany Zjednoczone "powinny wiedzieć, że wojna z Iranem to matka wszystkich wojen". Ostrzegł przywódcę USA Donalda Trumpa przed "igraniem z ogniem"

 5. lavrow1902018 21.07.2018

  Ławrow wzywa Pompeo do uwolnienia szpiega

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wezwał w sobotę w rozmowie telefonicznej sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo do uwolnienia aresztowanej w Stanach Zjednoczonych pod zarzutami działalności szpiegowskiej na rzecz Moskwy Marii Butiny

 6. james-e-larkin-21072018 21.07.2018

  Wzywał do spowiedzi wszystkich, którzy głosowali za prawem do aborcji. Kapłan stał się niewygodny dla przełożonych

  W archidiecezji Dublińskiej doszło do przeniesienia księdza Jamesa E. Larkina do kapelanii. Powodem takiej są wystąpienia kapłana, który namawiał wiernych do spowiedzi, jeśli w referndum dotyczącym aborcji zagłosowali na „tak”

 7. inka-21072018 21.07.2018

  Pierwsze zagraniczne uhonorowanie "Inki"

  W kościele w Butrymańcach, miejscowości leżącej na trasie XXVIII Międzynarodowej Pielgrzymki Suwałki-Wilno, w sobotę poświęcono tablicę ze srebrnym sercem, upamiętniającą Danutę Siedzikównę - "Inkę". Tablicę przynieśli pielgrzymi

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook