Wygrana Szachtara, bez bramek w Sewilli

22.02.2018
sevilla-koszulka

Sevilla bezbramkowo zremisowała na własnym boisku z Manchesterem United, a Szachtar Donieck pokonał w Charkowie Romę 2:1 w środowych meczach 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rezerwowym bramkarzem rzymian był Łukasz Skorupski.

Spotkanie Sevilli z Manchesterem United zawiodło. Oprócz goli zabrakło efektownych akcji i emocji. Tych dostarczył jedynie bramkarz "Czerwonych Diabłów" David de Gea, który kilkukrotnie uratował swój zespół przed utratą gola. Hiszpański golkiper wyjątkowym refleksem popisał się tuż przed przerwą, broniąc uderzenie głową Kolumbijczyka Luisa Muriela.

Trzy gole padły za to w drugim środowym spotkaniu. W Charkowie udanie w Lidze Mistrzów zadebiutował Cengiz Under. 20-letni Turek wykorzystał świetne podanie Edina Dżeko i włoski zespół objął prowadzenie w 41. minucie.

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze. Siedem minut po przerwie środkowy obrońca Szachtara Jarosław Rakicki zaliczył niecodzienną asystę. Wyprowadzając piłkę z własnego pola karnego popisał się długim podaniem, które wykorzystał Argentyńczyk Facundo Ferreyra. Natomiast w 71. minucie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Brazylijczyk Fred; piłka posłana nad murem wpadła tuż pod poprzeczkę bramkę gości.

Tuż przed końcowym gwizdkiem Szachtar miał świetną okazję do zdobycia trzeciego gola, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gości przy pomocy bramkarza Alissona.

Dzięki temu wynikowi przed rewanżem w Rzymie sprawa awansu pozostaje otwarta.

We wtorek awans do ćwierćfinału praktycznie zapewnił sobie Bayern Monachium, który pokonał u siebie Besiktas Stambuł 5:0 - dwie bramki strzelił Robert Lewandowski. Otwartą pozostaje kwestia awansu po hitowym spotkaniu w Londynie, gdzie Chelsea zremisowała z Barceloną 1:1.

W ubiegłym tygodniu losy dwumeczu praktycznie rozstrzygnęły na swoją korzyść dwie angielskie drużyny, które wysoko wygrały wyjazdowe spotkanie - Liverpool pokonał FC Porto 5:0, a Manchester City wygrał z FC Basel 4:0.

Znacznie ciekawiej powinno być w dwóch pozostałych parach, ponieważ broniący trofeum Real Madryt pokonał u siebie Paris Saint Germain 3:1, a Juventus Turyn zremisował z Tottenhamem Hotspur 2:2.

Rewanże 1/8 finału zaplanowano na 6/7 i 13/14 marca. Finał - 26 maja w Kijowie.

(PAP)

1. ekstraklasa20072018 20.07.2018

Startuje piłkarska Ekstraklasa. Z nowym sponsorem głównym

W dniu inauguracji sezonu 2018/19 Ekstraklasa S.A. ogłosiła, że sponsorem tytularnym rozgrywek będzie nadal Totalizator Sportowy z marką Lotto, a sponsorem głównym został PKO Bank Polski.

2. chorwacja19072018 19.07.2018

Mama płacze ze szczęścia, a on idzie ulicami Brukseli z flagą Chorwacji

Wzruszająca scena na ulicach Brukseli. Mały chłopiec dumnie maszeruje pośród owacji z chorwacką flagą. To nagranie podbija internet.

3. pogba19072018 19.07.2018

Przemowa, która uskrzydliła Francuzów. Pokazujemy nagranie z szatni przed finałem MŚ

- Chłopcy, nie chcę mówić zbyt długo. Wszyscy wiemy, gdzie jesteśmy. Wszyscy wiemy, czego chcemy. Może się powtarzam, ale jesteśmy 90 minut od przejścia do historii. 90 minut! Jeden mecz! - te słowa wypowiedziane przez Pogbe rozgrzewały serca Francuzów w szatni przed finałem.

4. chorwacja-17072018 18.07.2018

Chorwacja przegrała bo jest zbyt biała? Szokujący argument antyrasistowskiej organizacji

Niedzielny finał mistrzostw świata w Rosji dał wiele powodów do radości dla Francuzów. Ich reprezentacja po 20 latach ponownie sięgnęła po puchar świata

5. cr7-juve-17072018 17.07.2018

Cristiano Ronaldo komentuje swój transfer do Juventusu: To była świetna decyzja

Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo, którzy przeszedł niedawno z Realu Madryt do Juventusu Turyn, powiedział w poniedziałek, że to była "dobrze przemyślana decyzja". Jak dodał, jest bardzo ambitny i lubi nowe wyzwania

6. ronaldo16072018 16.07.2018

"Daj nam Ligę Mistrzów". Kibice witali Ronaldo w Turynie

Portugalczyk Cristiano Ronaldo przeszedł już badania w Turynie, a później ma zjeść obiad z prezesem Juventusu Andre Agnellim. Pod centrum medycznym czekało na niego ok. 200 dziennikarzy i ponad tysiąc kibiców. "Daj nam Ligę Mistrzów" - skandowano.

7. russia14072018 15.07.2018

Żenujące zachowanie Rosjan w czasie dekoracji medalistów. Znaleźli parasol tylko dla jednej osoby

Piłkarze Francji po raz drugi w historii zostali mistrzami świata, w niedzielnym finale w Moskwie pokonując Chorwację 4:2. Dekoracja medalistów odbyła się w strugach ulewnego deszczu, a miliony widzów oglądały żenujące sceny z udziałem prezydentów Rosji, Francji i Chorwacji.