"Siema" znów w akcji! Świetny mecz Arki w Gdyni

09.09.2017
arka1002017

Arka pokonała u siebie Wisłę Kraków 3:1

Bramki: 0:1 Patryk Małecki (5), 1:1 Rafał Siemaszko (33-głową), 2:1 Yannick Kakoko (38), 3:1 Ruben Jurado (81-głową).

Żółta kartka - Arka Gdynia: Rafał Siemaszko, Marcus Vinicius, Grzegorz Piesio, Michał Nalepa. Wisła Kraków: Ivan Gonzalez, Arkadiusz Głowacki.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 7˙718.

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Frederik Helstrup (46. Krzysztof Sobieraj), Adam Marciniak - Marcus Vinicius, Dawid Sołdecki, Michał Nalepa (90. Mateusz Szwoch), Yannick Kakoko, Grzegorz Piesio - Rafał Siemaszko (70. Ruben Jurado).

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez (74. Tibor Halilovic), Maciej Sadlok - Rafał Boguski (60. Jesus Imaz), Zoran Arsenic, Pol Llonch, Ze Manuel (60. Martin Kostal), Patryk Małecki - Carlitos.

W drugim piątkowym meczu ósmej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Arka pokonała u siebie Wisłę Kraków 3:1 (2:1). Co prawda goście już w 5. minucie objęli prowadzenie po znakomitym uderzeniu z dystansu Patryka Małeckiego, ale gdynianie odpowiedzieli trzema golami.

Tym samym żółto-niebiescy przerwali serię sześciu spotkań bez zwycięstwa - dwa ostatnie zakończyły się ich porażkami 0:3. Z kolei krakowianie w trzech kolejnych potyczkach zdobyli tylko punkt.

Spotkanie rozpoczęło się jednak znakomicie dla wiślaków, którzy w 5. minucie objęli prowadzenie. Przepięknym strzałem z ponad 30 metrów popisał się Patryk Małecki, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Inna sprawa, że w tej sytuacji żaden z defensorów Arki nie spróbował zablokować uderzenia lewego pomocnika rywali.

Składnie grający goście nadal mieli sporą przewagę i niewiele brakowało, aby po bliźniaczych akcjach w 15. i 21. minucie podwyższyli wynik. Najpierw strzał Tomasza Cywki obronił Pavels Steinbors, potem piłka po uderzeniu Carlitosa przeszła obok słupka.

Z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy groźni byli zwłaszcza po stałych fragmentach. W 27. minucie po centrze z rzutu wolnego Adama Marciniaka do remisu mógł doprowadzić Rafał Siemaszko, a cztery minuty później po wrzucie z autu bliski szczęścia był Grzegorz Piesio.

Starania arkowców zakończyły się powodzeniem w 33. minucie. I tak jak obrońcy gdynian zlekceważyli przy pierwszym golu Małeckiego, tak w tej sytuacji rośli środkowi obrońcy Wisły niepoważnie potraktowali niższego o głową Rafała Siemaszkę, który po kontrze i dośrodkowaniu z lewej strony Marciniaka pokonał Michała Buchalika skuteczną główką z 12. metrów. I ten gol odmienił losy meczu.

Pięć minut później było 2:1 dla gospodarzy. Piesio wypatrzył w polu karnym Yannicka Kakoko, a ten będąc sam przed bramkarzem "Białej Gwiazdy" sprytnym strzałem po raz drugi umieścił piłkę w siatce.

Sporo emocji było także w końcówce pierwszej połowy. Najpierw Buchalik nie dał się zaskoczyć z ostrego kąta Piesiowi, za chwilę golkiper Arki obronił uderzenie z rzutu wolnego Carlitosa. Po rzucie rożnym w dogodnej okazji spudłował Zoran Arsenic.

Początek drugiej połowy zdecydowanie należał do gdynian. W 50. minucie bramkarz przyjezdnych wybił na róg piłkę po efektownym uderzeniu z powietrza Michała Nalepy, a za chwilę po akcji Siemaszki świetnej sytuacji nie wykorzystał Marcus Vinicius.

Jeszcze lepszą okazję zmarnował w 68. minucie Ivan Gonzalez. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym przez Carlitosa i zgraniu głową Arkadiusza Głowackiego, drugi stoper gości nie zdołał zdobyć bramki z dwóch metrów.

Podobnych problemów nie miał natomiast w 81. minucie Ruben Jurado, który zastąpił Siemaszkę. Po strzale Piesia i niezbyt pewnej interwencji Buchalika skuteczną główką hiszpański napastnik ustalił wynik tego emocjonującego i stojącego na dobrym poziomie spotkania.

PAP

1. fifa-stop 20.04.2018

Europosłowie wzywają do bojkotu Mistrzostw Świata w Rosji, 1/3 to Polacy!

Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Jedna trzecia sygnatariuszy to Polacy.

2. arsene 20.04.2018

Po prawie 22 latach trener Wenger opuszcza Arsenal

Z końcem obecnego sezonu Arsene Wenger przestanie być trenerem piłkarzy Arsenalu Londyn. Pełnił tę funkcję od 1 października 1996 roku i trzykrotnie zdobył z "Kanonierami" mistrzostwo Anglii. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane.

3. tennis-rafael-nadal 20.04.2018

Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału ATP w Monte Carlo

Lider światowego rankingu tenisistów Hiszpan Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 na ziemnych kortach w Monte Carlo. W czwartek łatwo pokonał Rosjanina Karena Chaczanowa 6:3, 6:2.

4. chess 20.04.2018

Kulon siódma, Rosjanka Gunina złotą medalistką

Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów) zajęła siódme, a Karina Szczepkowska (MKSz Rybnik) 13. miejsce w mistrzostwach Europy kobiet w szachach w Wysokich Tatrach na Słowacji. Po raz trzeci w karierze tytuł zdobyła Rosjanka Walentina Gunina.

5. czarnecki-siatkowka 20.04.2018

Ryszard Czarnecki wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Ryszard Czarnecki został wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. międzynarodowych. W wyniku głosowania dołączył razem z Piotrem Stolarskim do Zarządu PZPS, a także wszedł do Prezydium związku.

6. marco-haller 20.04.2018

Austriacki kolarz Marco Haller potrącony przez samochód

Austriacki kolarz Marco Haller został w trakcie treningu potrącony przez samochód i nie będzie mógł startować przez wiele miesięcy - poinformowała w czwartek jego grupa Katiusza. 27-letni zawodnik ma poważnie uszkodzone kolano i złamaną kość udową lewej nogi.

7. Aleksandra-Jagielo 20.04.2018

Aleksandra Jagieło zakończyla karierę

Dwukrotna mistrzyni Europy siatkarka Aleksandra Jagieło postanowiła zakończyć karierę. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść' - powiedziała w czwartek po meczu, w którym jej BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała pokonał u siebie Polski Cukier Muszyniankę Muszyna 3:0.

8. fogo-unia-leszno 20.04.2018

Złoty Kask żużlowca Fogo Unii

Żużlowiec Fogo Unii Leszno Jarosław Hampel wygrał w Pile turniej finałowy o Złoty Kask. To pierwszy triumf dwukrotnego indywidualnego wicemistrza świata w tej imprezie. Drugi był Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów), a trzeci Janusz Kołodziej (Fogo Unia).