Remis Liverpoolu z Tottenhamem po emocjonującej końcówce

05.02.2018
liverpool-tottenham

Liverpool po ekscytującej końcówce meczu zremisował z Tottenhamem Hotspur 2:2. W drugim niedzielnym spotkaniu 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Anglii Crystal Palace zremisowało u siebie z Newcastle United 1:1.

Gospodarze objęli prowadzenie już w trzeciej minucie, kiedy to Mohamed Salah znalazł się sam przed bramkarzem "Kogutów" i nie zmarnował tak dogodnej sytuacji. Goście doprowadzili do wyrównania w 80. minucie po efektownym strzale sprzed pola karnego Victora Wanyamy. Siedem minut później Harry Kane został sfaulowany w polu karnym i sam egzekwował "jedenastkę". Strzelił jednak w środek bramki i Hugo Lloris obronił jego uderzenie.

Kolejne dwie bramki padły w doliczonym czasie gry. W pierwszej minucie dodatkowego czasu Salah popisał się efektowną akcją w polu karnym gości mijając kolejnych rywali i z bliskiej odległości pakując piłkę do bramki. Kiedy wydawało się, że trzy punkty pozostaną przy Anfield Road sędzia podyktował drugi w tym meczu rzut karny dla Tottenhamu. W piątej minucie doliczonego czasu gry do piłki ponownie podszedł Kane, ale tym razem pewnie wykorzystał "jedenastkę" i z 22 golami prowadzi w klasyfikacji strzelców. Salah ma dwa trafienia mniej.

W drugim niedzielnym meczu Crystal Palace zremisowało u siebie z Newcastle United 1:1. W kadrze meczowej gospodarzy zabrakło Jarosława Jacha, który przeniósł się z Zagłębia Lubin.

W sobotę udanie w Arsenalu Londyn zadebiutował Pierre-Emerick Aubameyang, a jego zespół pokonał u siebie Everton 5:1. Trzy gole uzyskał Aaron Ramsey, a trzema asystami popisał się inny nowy piłkarz gospodarzy Henrich Mchitarjan.

Arsenal, mimo wysokiego zwycięstwa, pozostał na szóstej pozycji w tabeli. Ma 45 punktów i aż 24 traci do prowadzącego Manchesteru City, który w tej kolejce po raz czwarty w sezonie stracił punkty. Tym razem zremisował na wyjeździe z Burnley 1:1.

Manchester United na Old Trafford długo nie mógł sforsować defensywy Huddersfield. Dopiero w 55. minucie po dośrodkowaniu Hiszpana Juana Maty skutecznym strzałem z pięciu metrów popisał się Romelu Lukaku. To 12. w sezonie trafienie Belga.

"Czerwone Diabły" są drugie w tabeli z 56 pkt i zbliżyły się na 14 do lokalnego rywala. 51 punktów ma Liverpool, a oczko mniej Chelsea Londyn, którą w poniedziałek czeka pojedynek z Watfordem na jego boisku. Na piątym miejscu jest Tottenham Hotspur (49 pkt).

Dzięki wyjazdowemu remisowi 1:1 z Leicester City strefę spadkową opuściła Swansea City. Zespół Łukasza Fabiańskiego nie przegrał już czwartego z rzędu spotkania, a wywalczył w nich osiem punktów.

"Łabędzie" mają 24 punkty, podobnie jak Huddersfield i Stoke, które są w strefie spadkowej. O cztery mniejszym dorobkiem mogą się pochwalić piłkarze West Bromwich Albion, którzy - bez kontuzjowanego Grzegorza Krychowiaka - przegrali w sobotę z Southampton 2:3.

Bardzo dobrze radzi sobie ostatnie AFC Bournemouth. Nie ma w tym zasługi Artura Boruca, który jest rezerwowym bramkarzem, ale jego zespół w siedmiu ostatnich występach odnotował cztery zwycięstwa i trzy remisy, awansując na dziewiątą lokatę w tabeli. W sobotę pokonał Stoke 2:1, choć do przerwy przegrywał.

(PAP)

1. fifa-stop 20.04.2018

Europosłowie wzywają do bojkotu Mistrzostw Świata w Rosji, 1/3 to Polacy!

Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Jedna trzecia sygnatariuszy to Polacy.

2. arsene 20.04.2018

Po prawie 22 latach trener Wenger opuszcza Arsenal

Z końcem obecnego sezonu Arsene Wenger przestanie być trenerem piłkarzy Arsenalu Londyn. Pełnił tę funkcję od 1 października 1996 roku i trzykrotnie zdobył z "Kanonierami" mistrzostwo Anglii. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane.

3. tennis-rafael-nadal 20.04.2018

Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału ATP w Monte Carlo

Lider światowego rankingu tenisistów Hiszpan Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 na ziemnych kortach w Monte Carlo. W czwartek łatwo pokonał Rosjanina Karena Chaczanowa 6:3, 6:2.

4. chess 20.04.2018

Kulon siódma, Rosjanka Gunina złotą medalistką

Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów) zajęła siódme, a Karina Szczepkowska (MKSz Rybnik) 13. miejsce w mistrzostwach Europy kobiet w szachach w Wysokich Tatrach na Słowacji. Po raz trzeci w karierze tytuł zdobyła Rosjanka Walentina Gunina.

5. czarnecki-siatkowka 20.04.2018

Ryszard Czarnecki wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Ryszard Czarnecki został wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. międzynarodowych. W wyniku głosowania dołączył razem z Piotrem Stolarskim do Zarządu PZPS, a także wszedł do Prezydium związku.

6. marco-haller 20.04.2018

Austriacki kolarz Marco Haller potrącony przez samochód

Austriacki kolarz Marco Haller został w trakcie treningu potrącony przez samochód i nie będzie mógł startować przez wiele miesięcy - poinformowała w czwartek jego grupa Katiusza. 27-letni zawodnik ma poważnie uszkodzone kolano i złamaną kość udową lewej nogi.

7. Aleksandra-Jagielo 20.04.2018

Aleksandra Jagieło zakończyla karierę

Dwukrotna mistrzyni Europy siatkarka Aleksandra Jagieło postanowiła zakończyć karierę. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść' - powiedziała w czwartek po meczu, w którym jej BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała pokonał u siebie Polski Cukier Muszyniankę Muszyna 3:0.

8. fogo-unia-leszno 20.04.2018

Złoty Kask żużlowca Fogo Unii

Żużlowiec Fogo Unii Leszno Jarosław Hampel wygrał w Pile turniej finałowy o Złoty Kask. To pierwszy triumf dwukrotnego indywidualnego wicemistrza świata w tej imprezie. Drugi był Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów), a trzeci Janusz Kołodziej (Fogo Unia).