Real pokonał Fuenlabradę

27.10.2017
real-madrid

Real Madryt wygrał na wyjeździe z trzecioligową Fuenlabradą 2:0 (0:0) w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Hiszpanii. "Królewscy" wystąpili bez największych gwiazd. Odpoczywał m.in. najlepszy piłkarz świata 2017 roku w plebiscycie FIFA Cristiano Ronaldo.

Obie bramki goście zdobyli z rzutów karnych. Pierwszego w 63. minucie wykorzystał Marco Asensio, a drugiego w 80. Lucas Vazquez. Gospodarze grali od 79. minuty w osłabieniu, gdy czerwoną kartkę ujrzał Paco Candela. Siły wyrównały się w 89. minucie - wówczas boisko opuścił Jose Vallejo.

Mecz rozegrano na kameralnym, mogącym pomieścić 3 tys. widzów stadionie, którego patronem jest... Fernando Torres, mistrz świata z 2010 roku, a obecnie piłkarz Atletico Madryt, urodzony właśnie w tym miasteczku leżącym na przedmieściach stolicy Hiszpanii.

Dzień wcześniej Torres zagrał w innym meczu 1/16 finału na wyjeździe z trzecioligowym Elche. Atletico niespodziewanie tylko zremisowało 1:1.

We wtorek broniąca trofeum Barcelona pokonała na wyjeździe Murcię 3:0. Rewanże odbędą się pod koniec listopada.