Puchar Króla - skromna zaliczka Barcelony

02.02.2018
messi-in-action

Piłkarze Barcelony pokonali u siebie Valencię 1:0 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Hiszpanii. To skromna zaliczka obrońców trofeum przed rewanżem, który zostanie rozegrany 8 lutego na boisku rywala.

Mecz pierwszej z trzecią drużyną hiszpańskiej ekstraklasy nie był wielkim widowiskiem. W pierwszej połowie gospodarze oddali tylko jeden celny strzał, a goście żadnego. Po przerwie wciąż niewiele było ciekawych akcji. Jedyną bramkę zdobył w 67. minucie strzałem głową Luis Suarez, któremu perfekcyjnie dograł piłkę Lionel Messi.

Urugwajczyk w ostatnich 14 meczach w barwach "Dumy Katalonii" strzelił 14 goli.

W środę drużyna Leganes, która w poprzedniej rundzie sensacyjnie wyeliminowała Real Madryt, zremisowała u siebie z Sevillą 1:1. Mecz rewanżowy w tej parze odbędzie się 7 lutego.

(PAP)

1. iniesta-puchar 23.04.2018

Barcelona rozgromiła Sevillę i po raz 30. zdobyła trofeum

Piłkarze Barcelony po raz czwarty z rzędu, a 30. w ogóle, zdobyli Puchar Hiszpanii. W sobotnim finale na Wanda Metropolitano w Madrycie rozgromili Sevillę 5:0.

2. wino-iniesty 23.04.2018

Firma Iniesty chce eksportować wino do Chin

Firma produkująca wino, której właścicielem jest kapitan FC Barcelony Andres Iniesta zamierza wejść w najbliższym czasie na chiński rynek i eksportować w przyszłym roku 2 mln butelek. To dla hiszpańskich mediów kolejny dowód, że piłkarz przeniesie się do Azji.

3. thomas-d 23.04.2018

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni z 2014 roku zakończył karierę

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2013/2014 Austriak Thomas Diethart zakończył karierę - poinformowały tamtejsze media. Pięć miesięcy temu uległ poważnemu wypadkowi, po którym nie wrócił już do wyczynowego sportu.

4. bayern-z-realem 23.04.2018

Real w Monachium, Roma w Liverpoolu

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim podejmie obrońcę trofeum Real Madryt w środowym meczu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dzień wcześniej Liverpool zagra u siebie z Romą, której rezerwowym bramkarzem jest Łukasz Skorupski.

5. napoli-milik333 23.04.2018

Napoli triumfuje, a Milik wraz z nią

Napoli śpiewa, Juventus płacze - tak włoskie media podsumowują zaskakujące dla większości komentatorów zwycięstwo klubu spod Wezuwiusza nad piłkarzami z Piemontu 1:0, których marsz po kolejne mistrzostwo kraju został po niedzielnym meczu gwałtownie zahamowany.

6. legia-wisla 23.04.2018

Legia Warszawa zrewanżowała się Wiśle Kraków za niedawną porażkę na Łazienkowskiej

"Biała Gwiazda" nie potrafi wywalczyć trzech punktów w starciach na własnym boisku ze stołecznym zespołem już od blisko pięciu lat.

7. ekstraklasa-koszykarek 23.04.2018

Trener koszykarek: cały zespół zapracował na sukces

Trener Artego Bydgoszcz Tomasz Herkt po wygranej ze Ślęzą Wrocław 85:54 w piątym półfinałowym meczu play off ekstraklasy koszykarek przyznał, że na sukces w postaci awansu do finału zapracował cały zespół. "Fajnie dzieliliśmy się dziś piłką" - dodał.

8. maja-wloszczowska 23.04.2018

Srebro Mai Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska, dwukrotna srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim, zdobyła w niedzielę we włoskiej miejscowości Splimbergo srebrny medal mistrzostw Europy w maratonie MTB.