Pierwsza przegrana "Dumy Katalonii" od sierpnia 2017 roku.

18.01.2018
karny-messiego

Argentyńczyk Lionel Messi nie wykorzystał rzutu karnego, a Barcelona przegrała na boisku lokalnego rywala Espanyolu 0:1 w pierwszym meczu ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Hiszpanii. To pierwsza przegrana "Dumy Katalonii" od sierpnia 2017 roku.

Strzał Messiego z 11 metrów na rzut rożny wybił bramkarz Espanyolu Diego Lopez w 61. minucie. Nieco ponad kwadrans później "gorąco" zrobiło się pod drugą bramką, ale z innego powodu - holenderski bramkarz gości Jasper Cillessen podszedł do bandy reklamowej, aby wziąć piłkę i wznowić grę, ale został trafiony w twarz przedmiotem rzuconym z trybun. Nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń i kontynuował grę.

W końcówce to gospodarze częściej atakowali, a jedna z akcji przyniosła efekt w 88. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Oscar Melendo. 20-letni pomocnik na placu gry pojawił się niespełna kwadrans wcześniej.

Barcelona miała dotychczas bardzo udany sezon. Od porażki w dwumeczu o Superpuchar Hiszpanii z Realem Madryt w połowie sierpnia notowała wyłącznie zwycięstwa i remisy we wszystkich rozgrywkach. Teraz w rewanżu na Camp Nou 25 stycznia czeka ją trudne zadanie.

Wcześniej w środę w najciekawszej parze ćwierćfinałowej Atletico uległo przed własną publicznością Sevilli 1:2. Gospodarze stracili dwa gole na swoim stadionie Wanda Metropolitano, na którym grają od początku tego sezonu, dopiero po raz drugi. Zdarzyło im się to też we wrześniu, kiedy takim samym wynikiem ulegli Chelsea Londyn w Lidze Mistrzów.

Bramkę dla Atletico zdobył w 73. minucie Diego Costa, ale w 80. bramkarz gospodarzy Miguel Angel Moya, zdezorientowany po rykoszecie, skierował piłkę ręką do własnej bramki. Wynik ustalił w końcówce po kontrataku Argentyńczyk Joaquin Correa. Rewanż w tej parze zaplanowano na 23 stycznia.

"To zasłużone zwycięstwo Sevilli. W przyszłym tygodniu będzie zacięty mecz" - zapowiedział trener Atletico Argentyńczyk Diego Simeone.

Przed spotkaniem, przy pobliskiej stacji metra ciężko raniono nożem w udo, rękę i plecy 22-letniego mężczyznę. Lekarze poinformowali, że jego stan jest poważny. Według dziennika "El Mundo", poszkodowany był ubrany w koszulkę Frente Atletico, czyli "ultrasów" klubu gospodarzy, ale na razie nie wiadomo, kto był sprawcą.

Zwycięstwo odniosła także Valencia, która pokonała u siebie Alaves 2:1, mimo że od 66. minuty przegrywała 0:1 po golu Rubena Sobrino. Chwilę później do wyrównania doprowadził Portugalczyk Goncalo Guedes, a od 77. minuty goście grali w dziesiątkę - drugą żółtą kartkę zobaczył Adrian Dieguez. Grę w przewadze "Nietoperze" wykorzystały w 82. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Rodrego Palacio. Rewanż 24 stycznia.

Pierwszy mecz ostatniej pary ćwierćfinałowej zaplanowano na czwartek. Leganes podejmie Real Madryt. Rewanż w stolicy odbędzie się 24 stycznia.

(PAP)

1. cr7-juve-17072018 17.07.2018

Cristiano Ronaldo komentuje swój transfer do Juventusu: To była świetna decyzja

Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo, którzy przeszedł niedawno z Realu Madryt do Juventusu Turyn, powiedział w poniedziałek, że to była "dobrze przemyślana decyzja". Jak dodał, jest bardzo ambitny i lubi nowe wyzwania

2. 1270bieleckigasherbrum 16.07.2018

Adam Bielecki zdobył piąty ośmiotysięcznik w karierze - Gaszerbrum II

Adam Bielecki, uczestnik polsko-niemieckiej wyprawy, stanął na wierzchołku Gaszerbruma II (8035 m). To piąty ośmiotysięcznik w karierze 35-letniego alpinisty. Wcześniej zdobył: Makalu (8481 m), Gaszerbrum I (8080 m), K2 (8611 m) i Broad Peak (8051 m).

3. ronaldo16072018 16.07.2018

"Daj nam Ligę Mistrzów". Kibice witali Ronaldo w Turynie

Portugalczyk Cristiano Ronaldo przeszedł już badania w Turynie, a później ma zjeść obiad z prezesem Juventusu Andre Agnellim. Pod centrum medycznym czekało na niego ok. 200 dziennikarzy i ponad tysiąc kibiców. "Daj nam Ligę Mistrzów" - skandowano.

4. russia14072018 15.07.2018

Żenujące zachowanie Rosjan w czasie dekoracji medalistów. Znaleźli parasol tylko dla jednej osoby

Piłkarze Francji po raz drugi w historii zostali mistrzami świata, w niedzielnym finale w Moskwie pokonując Chorwację 4:2. Dekoracja medalistów odbyła się w strugach ulewnego deszczu, a miliony widzów oglądały żenujące sceny z udziałem prezydentów Rosji, Francji i Chorwacji.

5. stadion14062018 15.07.2018

Francja czy Chorwacja? Już dzisiaj finał mundialu

O godz. 17 czasu polskiego na moskiewskich Łużnikach odbędzie się najważniejszy międzypaństwowy mecz piłkarski od 2014 roku, kiedy w finale mistrzostw świata w Brazylii Niemcy pokonały Argentynę. W tegorocznym mundialu w Rosji o trofeum zagrają Francja i Chorwacja.

6. 1270brzeczek 12.07.2018

Marek Rzepka: nie wierzę, że Boniek podjął decyzję lekkomyślnie

Były reprezentant Polski i piłkarz Lecha Poznań Marek Rzepka uważa, że wybór Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji niesie pewne ryzyko. Jego zdaniem ma zbyt małe doświadczenie trenerskie, chociaż w Wiśle Płock pokazał, że zna się na fachu.

7. avantiultras12072018 12.07.2018

FIFA zakazuje zdjęć kobiet w transmisjach mundialu. „To poważniejszy problem od rasizmu”

Według działaczy Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej na trybunach piłkarskich jest zbyt wiele… pięknych kobiet. Zdaniem FIFA, są one zdecydowanie zbyt często eksponowane w transmisjach z wielkich imprez sportowych.

8. zlatko-dalic-12072018 12.07.2018

Awansował do finału, jednak cały sukces zawdzięcza Bogu. Piękne wyznanie selekcjonera

Wczorajszy półfinał pomiędzy Chorwacją, a Anglią zakończył się dość niespodziewanym triumfem ekipy z Bałkanów