Polacy przegrali z Włochami 1:3

23.04.2018
polska-wlochy-ice-hockey

Polacy przegrali w Budapeszcie z Włochami 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) w swoim pierwszym występie w mistrzostwach świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie.

Inauguracyjne mecze nie są mocną stroną Polaków. Po raz czwarty z rzędu mistrzostwa świata dywizji 1A zaczęli od porażki. Co więcej, trzeci raz ich pogromcami okazali się Włosi - wcześniej w 2015 (1:2) i 2016 (1:3) roku. W ubiegłym biało-czerwoni ulegli Korei Południowej 2:4.

Od początku inicjatywa należała do drużyny z Półwyspu Apenińskiego, ale w polskiej bramce świetnie spisywał się naturalizowany Amerykanin John Murray. W samej tylko pierwszej tercji zatrzymał 13 uderzeń.

W jednej z nielicznych akcji do siatki trafić udało się w szóstej minucie Krzysztofowi Zapale i niespodziewanie Polacy prowadzili.

W drugiej części gra była bardziej wyrównana, jednak z goli cieszyli się Włosi. W 34. minucie wyrównał Giulio Scandella, a w 39. na listę strzelców wpisał się Armin Helfer.

Podopieczni trenera Teda Nolana do końca ambitnie walczyli o wyrównującego gola, ale nie potrafili sobie stworzyć dogodnych sytuacji. Polaków tuż przed końcem meczu strzałem do pustej bramki "dobił" Ivan Deluca.

W pozostałych niedzielnych meczach Wielka Brytania niespodziewanie pokonała Słowenię 3:1, a Kazachstan wygrał z Węgrami 3:0.

W poniedziałek biało-czerwoni zmierzą się ze Słowenią. Początek meczu o godzinie 16.00.

Dwie najlepsze drużyny awansują do elity. Najsłabsza spadnie do Dywizji 1B. Polska - Włochy 1:3 (1:0, 0:2, 0:1). Bramki: dla Polski - Krzysztof Zapała (6); dla Włoch - Giulio Scandella (34), Armin Helfer (39), Ivan Deluca (60). Strzały: Polska - 21; Włochy - 32. Kary: Polska - 8 minuty; Włochy - 4 minuty.

(PAP)

1. kciuki-himalaistow 23.05.2018

Elisabeth Revol opublikowała pożegnalny list do Mackiewicza

Wciąż jeszcze nie wiem jak to wszystko się potoczyło, że dziś się żegnamy" - napisała Revol, która we Francji wciąż leczy odmrożenia obu rąk i lewej stopy.

2. zibanejad 23.05.2018

Krótka historia o tym, jak nacjonalizm pozbawił Finów złotego medalu

"Jest to absolutny rekord transmisji meczu, w którym nie grała Finlandia" - powiedział dyrektor sportowy kanału MTV Marcus Autero.

3. placido-domingo 23.05.2018

Przed inauguracją koncert światowych sław opery na Placu Czerwonym

W przeddzień inauguracji piłkarskich mistrzostw świata w Moskwie na Placu Czerwonym odbędzie się koncert światowych sław opery - wystąpią między innymi Hiszpan Placido Domingo, Peruwiańczyk Juan Diego Florez oraz Rosjanka Anna Netrebko - poinformowali organizatorzy mundialu.

4. golden-state-warriors-przegralo-z-oakland 23.05.2018

"Rakiety" przerwały serię zwycięstw "Wojowników" w Oakland

Po 16 wygranych z rzędu w play off we własnej hali broniący tytułu mistrza NBA koszykarze Golden State Warriors przegrali we wtorek w Oakland z Houston Rockets 92:95. W finale Konferencji Zachodniej jest remis 2-2.

5. trening-w-juracie 23.05.2018

14 piłkarzy na pierwszym treningu w Jastarni

Czternastu piłkarzy z szerokiej kadry na mistrzostwa świata pojawiło się w środę na pierwszym podczas zgrupowania w Juracie treningu na boisku w pobliskiej Jastarni. Po południu kadrowicze mają zaplanowane spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

6. russia-fifa-world-cup-dogs 23.05.2018

Krwawe oblicze Mundialu w Rosji

Aktywiści i obrońcy praw zwierząt walczą o życie bezdomnych psów i kotów w Rosji.

7. lech-rzecznik 21.05.2018

Stadion Lecha zamknięty na osiem meczów

Decyzją wojewody wielkopolskiego stadion, na którym mecze rozgrywają piłkarze Lecha, został zamknięty dla publiczności na osiem meczów. To efekt burd, do jakich doszło podczas niedzielnego pojedynku z Legią Warszawa, który z powodu zachowania kibiców został przerwany.

8. nadal-liderem-szampan 21.05.2018

Nadal wrócił po tygodniu na pozycję lidera

Po zaledwie tygodniu Hiszpan Rafael Nadal wrócił na pozycję lidera światowego rankingu tenisistów.