Podsumowanie 7. Kolejki – LOTTO Ekstraklasa

28.08.2017
17825276

7. kolejka LOTTO Ekstraklasy rozpoczęła się od rozgromienia 4:0 Wisły Płock przez Górnika Zabrze.

Spotkanie w Zabrzu należało do duetu Rafał Kurzawa – Igor Angulo. Wprawdzie mecz zaczął się od ofensywy gości, ale zabrzanie stopniowo zaczęli przejmować inicjatywę. Już pod koniec pierwszej połowy Górnik prowadził dwoma bramkami, obiema zdobytymi przez Angulo, po podaniach Kurzawy. Trzecia bramka padła już po przerwie. Zdobył ją Wieteska, dla którego był to pierwszy gol w barwach Górnika. Ostatnia bramka należała ponownie do Angulo, który tym samym już po raz drugi w tym sezonie zdobył hat-tricka.

Dużym zaskoczeniem 7. kolejki niewątpliwie była porażka Jagiellonii Białystok w starciu z Piastem Gliwice, który wygrywając z „Jagą” w Białymstoku 1:0, odbił się od samego dna tabeli. Mimo wielu sytuacji w pierwszej połowie meczu, Jagiellonia nie zdołała strzelić bramki. Nieskuteczność zemściła się na gospodarzach zaraz po przerwie, kiedy to drużyna z Gliwic ruszyła z ofensywą. Już pierwsza akcja gości zakończyła się golem. Po dograniu Rugasevića do Valencii, piłka odbiła się od Guilherme i trafiła w okienko, ustalając wynik meczu.

Podczas spotkania Wisły Kraków z Lechią Gdańsk żaden z zespołów specjalnie się nie wykazał. Więcej akcji zaliczyli gospodarze z Krakowa, ale nie potrafili ich odpowiednio wykorzystać. W końcu zdobyli jednak pierwszą bramkę w meczu. W 39. minucie Carlitos trafił w okienko po podaniu Sadloka. Podczas całego meczu Lechia nie miała wielu akcji, ale bezbłędnie wykorzystała sytuację w ostatnim kwadransie. Po podaniu Marco Paixao, Joao Oliveira znalazł się sam na sam z Buchalikiem. Bramkarzowi nie udało się pokonać napastnika Lechii, który wyrównał 1:1. Bramka była debiutem 21-letniego Szwajcara. Być może wypożyczony zawodnik pomoże biało-zielonym przełamać złą passę w tym sezonie.

Gorzej poszło gdyńskiej Arce, która w niedzielę zagrała z Lechem Poznań. Gospodarze pokonali zespół Ojrzyńskiego 3:0. Mimo przewagi liczebnej po tym, jak sędzia pokazał Gajosowi czerwoną kartkę, żółto-niebiescy ulegli Lechitom. Trener drużyny odniósł się krytycznie do gry swoich podopiecznych: - Przy stanie 0-1 powinniśmy to spotkanie rozegrać lepiej. Przy stałych fragmentach przewaga liczebna nie jest tak znacząca, ale chwały nam te dwie bramki nie przynoszą. Jesteśmy niezadowoleni, trzeba to spotkanie przeanalizować, było za dużo nadmiernej pewności siebie. Czterech moich piłkarzy czuło się dzisiaj tak pewnie, że próbowało grać na siatki, czyli dziury. A to nie jest gra w dziury, tylko o jak najlepszy wynik. Pewnych zagrywek można próbować przy dobrym wyniku. Z Lechem, Legią i kilkoma innymi drużynami jak będziesz tak pogrywał, to nie wygrasz. Trzeba to teraz przepchnąć, wziąć się do roboty, a jest na nią podczas przerwy na kadrę trochę czasu – mówił po spotkaniu Ojrzyński.

W niedzielę odbyły się jeszcze dwa spotkania – Sandecja zmierzyła się z Pogonią Szczecin, z którego to starcia wyszła zwycięsko, wygrywając 2:1. Ostatnim meczem kolejki było spotkanie Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin. Starcie to zasługuje na komentarz nie ze względu na samą grę piłkarzy, ale na nieszablonowe zachowanie kibiców gospodarzy. Znani z gorącego dopingu kibice Legii od samego początku spotkania potraktowali swoją drużynę milczeniem. Na trybunach można było zauważyć wymowny transparent: "Zawsze chcieliśmy, by wasza gra była taka, jak nasz doping. Dziś nasz doping będzie taki jak wasza gra". I rzeczywiście, zarówno na boisku, jak i po jego drugiej stronie, niewiele się działo. Nawet dwie bramki w wykonaniu Sadiku i Szymańsiego nie ożywiły kibiców, którzy do końca spotkania drwili z zespołu. Mimo że mecz zakończył sie wygraną Legii 2:1, nie słychać było wiwatów. Zasłużone brawa dostał jedynie Malarz. Bramkarz wojskowych musiał jednak zejść z boiska z powodu kontuzji.

Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 2:1

Pierwsze spotkanie 8. kolejki odbędzie się 8 września. Zagłębie Lubin zmierzy się z Wisłą Płock.

MP

(Fot. PAP)

1. 1270kamilispolka 19.04.2018

Oficjalny skład kadry narodowej A w skokach narciarskich już znany

Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jakub Wolny znaleźli się w kadrze narodowej A w skokach narciarskich na sezon 2018/19. Polski Związek Narciarski ogłosił w środę oficjalne składy reprezentacji w niektórych dyscyplinach.

2. sito-riera 19.04.2018

Piłkarz Śląska Wrocław zdyskwalifikowany

Za naruszenie nietykalności cielesnej sędziego musi zapłacić 10 tysięcy złotych kary.

3. legia-arka-pp 19.04.2018

Legia rywalem Arki w finale Pucharu Polski

Piłkarze Legii zmierzą się z Arką w zaplanowanym na 2 maja w Warszawie finale Pucharu Polski.

4. milik-trzeci-gol 19.04.2018

Trzeci ligowy gol Milika w tym sezonie

Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli, a jego zespół pokonał przed własną publicznością Udinese 4:2 w 33. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

5. coupe-de-france 19.04.2018

Broniące trofeum PSG awansowało do finału

Zdobywca Pucharu Francji w ostatnich trzech sezonach Paris Saint-Germain jest o krok od triumfu w tych rozgrywkach po raz kolejny. W środę stołeczny zespół pokonał na wyjeździe Caen 3:1 w półfinale.

6. ronaldo-dmucha 19.04.2018

Remis Realu, porażka Valencii

Piłkarze Realu Madryt zremisowali u siebie z Athletic Bilbao 1:1 w 33. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy, ale mimo tego umocnili się na trzeciej pozycji. Porażkę u siebie z Getafe 1:2 poniosła bowiem czwarta w tabeli Valencia.

7. fifa 19.04.2018

Islandia zostanie przeegzaminowana przez twórcę swoich sukcesów

Najważniejszy mecz towarzyski przed piłkarskim mundialem w Rosji Islandia rozegra 2 czerwca w Reykjaviku, a przeciwnikiem będzie Norwegia prowadzona przez Szweda Larsa Lagerbaecka nazywanego "twórcą islandzkiego cudu".

8. var 19.04.2018

VAR na Mistrzostwach Świata w Rosji

Decyzją Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) kibice oglądający w Rosji mecze mistrzostw świata (14 czerwca - 15 lipca) będą mogli zobaczyć na stadionowych ekranach powtórki sytuacji, w których interweniuje dodatkowy sędzia mający dostęp do systemu VAR.