Jedynie prawda jest ciekawa


Oficjalny skład kadry narodowej A w skokach narciarskich już znany

19.04.2018
1270kamilispolka
Oficjalny skład kadry narodowej A w skokach narciarskich już znany

Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jakub Wolny znaleźli się w kadrze narodowej A w skokach narciarskich na sezon 2018/19. Polski Związek Narciarski ogłosił w środę oficjalne składy reprezentacji w niektórych dyscyplinach.

Tego dnia podano nazwiska reprezentantów Polski w narciarstwie klasycznym (skoki narciarskie i kombinacja norweska), alpejskim oraz dowolnym. 


Miniony sezon był bardzo udany dla polskich skoczków, zwłaszcza dla Stocha. Niespełna 31-letni zawodnik wywalczył m.in. Puchar Świata oraz mistrzostwo olimpijskie na dużej skoczni w Pjongczangu, a z drużyną (również Kot, Kubacki i Hula) sięgnął w igrzyskach po brązowy medal. W nowym sezonie austriacki trener Stefan Horngacher będzie miał do dyspozycji tych samych zawodników. 

Nowym szkoleniowcem kadry B został natomiast Maciej Maciusiak, do tej pory pracujący z juniorami. Jego poprzednik, Czech Radek Żidek, będzie teraz w reprezentacji B trenerem technicznym. W tej kadrze znaleźli się Tomasz Pilch, Bartosz Czyż, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Przemysław Kantyka. 

W składzie kadry A w kombinacji norweskiej są: Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak, Paweł Twardosz i Wojciech Marusarz. Jak dodano, przed Twardoszem i Marusarzem zostaną postawione zadania etapowe, które obaj powinni spełniać. W razie braku ich realizacji zawodnicy mogą zostać skreśleni ze składu kadry. 

Zarząd PZN zdecydował również, że asystentem niemieckiego trenera Danny'ego Winkelmanna zostanie znany w przeszłości skoczek Robert Mateja, którego głównym zadaniem będzie podniesienie poziomu sportowego w części skokowej kombinacji norweskiej. 

W narciarstwie alpejskim, jeżeli chodzi o seniorów, do kadry A została powołana tylko Maryna Gąsienica-Daniel. 

"Maryna Gąsienica-Daniel jest naszą najlepszą narciarką alpejską, stąd Zarząd PZN postanowił objąć ją specjalną opieką. Zawodniczka w dalszym ciągu będzie prowadzona przez trenera Marcina Orłowskiego" - poinformowano na stronie związku. 

W narciarstwie dowolnym w kadrze narodowej skicrossu jest Karolina Riemen-Żerebecka. 

"Zarząd PZN zdecydował o kontynuowaniu szkolenia sportowego Karoliny Riemen-Żerebeckiej, mimo ciężkich kontuzji, które zawodniczka odniosła w ciągu ostatniego roku. Zarząd PZN na bieżąco będzie monitorował postępy w treningu. Zawodniczką opiekują się trenerzy Przemysław Buczyński oraz Tomasz Żerebecki" - poinformowano. 

Jeżeli chodzi o biegi narciarskie, zarząd PZN postanowił powołać dwie oddzielne kadry narodowe A kobiet i mężczyzn. Poinformowano, że w biegach kobiet planuje się powołanie od sześciu do ośmiu zawodniczek pod kierunkiem trenera głównego Aleksandra Wierietielnego oraz jego asystentki Justyny Kowalczyk. Ostateczny skład osobowy w grupie zostanie podany do końca kwietnia. 

W kadrze A mężczyzn planuje się powołanie od czterech do pięciu zawodników. Do prowadzenia tej grupy zarząd PZN postanowił pozyskać trenera zagranicznego. 

"Do niektórych narodowych związków narciarskich rozesłane zostały informacje o poszukiwaniu trenera. Tymczasową opiekę nad grupą sprawuje trener Tadeusz Krężelok" - napisano na stronie związku. 

W snowboardzie, jak poinformowano, grupy zostaną poszerzone o młodszych zawodników oraz zawodniczki, a ostateczne składy zostaną podane do końca kwietnia. 

Zarząd PZN planuje powołać w snowboardzie trzy grupy szkoleniowe: Kadrę Narodową Alpejską prowadzoną przez Piotra Skowrońskiego, Kadrę Narodową Snowboardcross prowadzoną przez trenera Mariusza Kufla oraz Kadrę Narodową Slopestyle prowadzoną przez trenera Tomasza Tylkę. 

Kadry narodowe (seniorskie) w skokach i kombinacji norweskiej na nowy sezon: 


Skoki narciarskie 

Kadra A: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny. 

Kadra B: Tomasz Pilch, Bartosz Czyż, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka. Kombinacja norweska Kadra A: Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak, Paweł Twardosz, Wojciech Marusarz. 


(PAP)

Warto poczytać

 1. 1270jastarniapilka 23.05.2018

  Prezydent Duda spotkał się z piłkarzami reprezentacji

  Przebywający na zgrupowaniu w Juracie piłkarze reprezentacji Polski złożyli wizytę w prezydenckiej rezydencji na Helu, gdzie byli gośćmi Andrzeja Dudy. Podopieczni Adama Nawałki przygotowują się do mistrzostw świata w Rosji.

 2. kciuki-himalaistow 23.05.2018

  Elisabeth Revol opublikowała pożegnalny list do Mackiewicza

  Wciąż jeszcze nie wiem jak to wszystko się potoczyło, że dziś się żegnamy" - napisała Revol, która we Francji wciąż leczy odmrożenia obu rąk i lewej stopy.

 3. zibanejad 23.05.2018

  Krótka historia o tym, jak nacjonalizm pozbawił Finów złotego medalu

  "Jest to absolutny rekord transmisji meczu, w którym nie grała Finlandia" - powiedział dyrektor sportowy kanału MTV Marcus Autero.

 4. placido-domingo 23.05.2018

  Przed inauguracją koncert światowych sław opery na Placu Czerwonym

  W przeddzień inauguracji piłkarskich mistrzostw świata w Moskwie na Placu Czerwonym odbędzie się koncert światowych sław opery - wystąpią między innymi Hiszpan Placido Domingo, Peruwiańczyk Juan Diego Florez oraz Rosjanka Anna Netrebko - poinformowali organizatorzy mundialu.

 5. golden-state-warriors-przegralo-z-oakland 23.05.2018

  "Rakiety" przerwały serię zwycięstw "Wojowników" w Oakland

  Po 16 wygranych z rzędu w play off we własnej hali broniący tytułu mistrza NBA koszykarze Golden State Warriors przegrali we wtorek w Oakland z Houston Rockets 92:95. W finale Konferencji Zachodniej jest remis 2-2.

 6. trening-w-juracie 23.05.2018

  14 piłkarzy na pierwszym treningu w Jastarni

  Czternastu piłkarzy z szerokiej kadry na mistrzostwa świata pojawiło się w środę na pierwszym podczas zgrupowania w Juracie treningu na boisku w pobliskiej Jastarni. Po południu kadrowicze mają zaplanowane spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

 7. russia-fifa-world-cup-dogs 23.05.2018

  Krwawe oblicze Mundialu w Rosji

  Aktywiści i obrońcy praw zwierząt walczą o życie bezdomnych psów i kotów w Rosji.

 8. lech-rzecznik 21.05.2018

  Stadion Lecha zamknięty na osiem meczów

  Decyzją wojewody wielkopolskiego stadion, na którym mecze rozgrywają piłkarze Lecha, został zamknięty dla publiczności na osiem meczów. To efekt burd, do jakich doszło podczas niedzielnego pojedynku z Legią Warszawa, który z powodu zachowania kibiców został przerwany.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook