Obfitujący w emocje remis Arsenalu z Chelsea

04.01.2018
arsenal

Piłkarze Arsenalu Londyn po bardzo emocjonującym meczu zremisowali u siebie w derbowym starciu z broniącą tytułu Chelsea 2:2 w 22. kolejce angielskiej ekstraklasy. Gospodarze pozostali na szóstym miejscu w tabeli, a goście - na trzecim.

Kibice na Emirates Stadium obejrzeli ciekawe spotkanie, z wieloma sytuacjami i emocjami do ostatnich sekund. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie.

Goście mogli objąć prowadzenie po strzałach m.in. Edena Hazarda i Marcosa Alonso, ale za każdym razem świetnie w bramce "Kanonierów" spisywał się doświadczony Petr Cech.

W odpowiedzi szansę miał napastnik Arsenalu Alexandre Lacazette, jednak zmarnował znakomitą sytuację.

Wkrótce potem "Kanonierzy" objęli prowadzenie. W 63. minucie precyzyjnym strzałem lewą nogą z ok. 10 metrów popisał się Jack Wilshere, po którego uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od wewnętrznej części słupka.

Radość fanów gospodarzy trwała jednak tylko cztery minuty. Po faulu Hectora Bellerina na Hazardzie sędzia podyktował rzut karny, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

Mistrzowie Anglii poszli za ciosem i w 84. minucie dopięli swego. Po płaskim dośrodkowaniu z prawej strony wprowadzonego w drugiej połowie Davide Zappacosty do bramki trafił Marcos Alonso.

To jednak nie był koniec emocji. W doliczonym czasie ambitnie grający Arsenal wyrównał na 2:2, a celnym strzałem popisał się Bellerin.

Kilkadziesiąt sekund później piłkarze Chelsea mogli zapewnić sobie trzy punkty, ale sytuacji sam na sam z Cechem nie wykorzystał Alvaro Morata (trafił w czeskiego bramkarza), a po mocnej dobitce Zappacosty piłka uderzyła w... poprzeczkę.

"The Blues" pozostali więc na trzecim miejscu w tabeli. Mają 46 punktów, a szósty Arsenal, dla którego to piąty remis w siedmiu ostatnich meczach - 39.

Zdecydowanym liderem jest Manchester City (62). Zespół Josepa Guardioli, który w niedzielę, po 18 ligowych zwycięstwach z rzędu, zremisował na wyjeździe z Crystal Palace 0:0, we wtorek pewnie pokonał Watford 3:1.

Drugi w tabeli Manchester United zgromadził 47 punktów.

(PAP)

1. arsene 20.04.2018

Po prawie 22 latach trener Wenger opuszcza Arsenal

Z końcem obecnego sezonu Arsene Wenger przestanie być trenerem piłkarzy Arsenalu Londyn. Pełnił tę funkcję od 1 października 1996 roku i trzykrotnie zdobył z "Kanonierami" mistrzostwo Anglii. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane.

2. tennis-rafael-nadal 20.04.2018

Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału ATP w Monte Carlo

Lider światowego rankingu tenisistów Hiszpan Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 na ziemnych kortach w Monte Carlo. W czwartek łatwo pokonał Rosjanina Karena Chaczanowa 6:3, 6:2.

3. chess 20.04.2018

Kulon siódma, Rosjanka Gunina złotą medalistką

Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów) zajęła siódme, a Karina Szczepkowska (MKSz Rybnik) 13. miejsce w mistrzostwach Europy kobiet w szachach w Wysokich Tatrach na Słowacji. Po raz trzeci w karierze tytuł zdobyła Rosjanka Walentina Gunina.

4. czarnecki-siatkowka 20.04.2018

Ryszard Czarnecki wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Ryszard Czarnecki został wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. międzynarodowych. W wyniku głosowania dołączył razem z Piotrem Stolarskim do Zarządu PZPS, a także wszedł do Prezydium związku.

5. marco-haller 20.04.2018

Austriacki kolarz Marco Haller potrącony przez samochód

Austriacki kolarz Marco Haller został w trakcie treningu potrącony przez samochód i nie będzie mógł startować przez wiele miesięcy - poinformowała w czwartek jego grupa Katiusza. 27-letni zawodnik ma poważnie uszkodzone kolano i złamaną kość udową lewej nogi.

6. Aleksandra-Jagielo 20.04.2018

Aleksandra Jagieło zakończyla karierę

Dwukrotna mistrzyni Europy siatkarka Aleksandra Jagieło postanowiła zakończyć karierę. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść' - powiedziała w czwartek po meczu, w którym jej BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała pokonał u siebie Polski Cukier Muszyniankę Muszyna 3:0.

7. fogo-unia-leszno 20.04.2018

Złoty Kask żużlowca Fogo Unii

Żużlowiec Fogo Unii Leszno Jarosław Hampel wygrał w Pile turniej finałowy o Złoty Kask. To pierwszy triumf dwukrotnego indywidualnego wicemistrza świata w tej imprezie. Drugi był Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów), a trzeci Janusz Kołodziej (Fogo Unia).

8. gol-wilczka 20.04.2018

Jedenaście w sezonie goli Kamila Wilczka w lidze duńskiej

Kamil Wilczek zdobył dwie bramki dla Broendby IF w wygranym 3:2 (1:2) wyjazdowym meczu z FC Midtjylland w 30. kolejce duńskiej ekstraklasy piłkarskiej. Polski napastnik ma już na koncie 11 goli w tym sezonie.