ME siatkarzy - wyniki i tabele

28.08.2017

Broniącą tytułu Francja wygrała w Katowicach z Holandią 3:2 w meczu mistrzostw Europy siatkarzy. W drugim spotkaniu grupy D Belgia również 3:2 wygrała z Turcją. W grupie B natomiast Niemcy pokonali Słowację 3:0, a Włochy w takim samym stosunku Czechy.

Zwycięzcy czterech grup awansują bezpośrednio do ćwierćfinału. Zespoły z drugich i trzecich miejsc zagrają w barażu. Impreza odbywa się w Katowicach, Szczecinie, Gdańsku i Krakowie, gdzie toczyć się będzie bezpośrednia walka o medale. A te rozdane zostaną 3 września.

Polacy turniej rozpoczęli w Warszawie na PGE Narodowym od porażki z Serbią 0:3. W sobotę w Gdańsku pokonali Finlandię, a w poniedziałek zmierzą się z Estonią.

Wyniki 4. dnia mistrzostw Europy siatkarzy:

Grupa B (Szczecin)

Włochy - Słowacja 3:0 (25:14, 25:19, 25:20)

Niemcy - Czechy 3:0 (25:19, 25:14, 25:20)

Tabela: M Z P sety pkt

1. Niemcy 2 2 0 6-2 5

2. Włochy 2 1 1 4-5 4

3. Czechy 2 1 1 3-3 3

4. Słowacja 2 0 2 1-6 0

Grupa D (Katowice)

Belgia - Turcja 3:2 (25:22, 22:25, 21:25, 27:25, 18:16)

Francja - Holandia 3:2 (25:22, 23:25, 21:25, 30:28, 15:12)

Tabela: M Z P sety pkt 1.

Belgia 2 2 0 6-4 4 2. Turcja 2 1 1 5-4 4 3.

Francja 2 1 1 5-5 3 4.

Holandia 2 0 2 3-6 1

(PAP) wkp/ sab/

1. polska-slowenia 23.04.2018

Polska zagra ze Słowenią w mistrzostwach świata w hokeju na lodzie

W poniedziałek w Budapeszcie Polacy w swoim drugim meczu w mistrzostwach świata dywizji 1A w hokeju na lodzie zagrają ze Słowenią. Obie drużyny rozpoczęły turniej od porażek 1:3. Biało-czerwoni ulegli Włochom, a Słoweńcy niespodziewanie Brytyjczykom.

2. sailing 23.04.2018

16 Polaków w PŚ w żeglarstwie we Francji

Ponad 650 zawodników z 46 krajów rywalizować będzie od wtorku do niedzieli w 11 klasach olimpijskich w 50. regatach Pucharu Świata we francuskim Hyeres. W gronie 16 polskich żeglarzy są medaliści tej imprezy - windsurferzy Zofia Klepacka, Piotr Myszka i Paweł Tarnowski.

3. fifa-stop 20.04.2018

Europosłowie wzywają do bojkotu Mistrzostw Świata w Rosji, 1/3 to Polacy!

Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Jedna trzecia sygnatariuszy to Polacy.

4. arsene 20.04.2018

Po prawie 22 latach trener Wenger opuszcza Arsenal

Z końcem obecnego sezonu Arsene Wenger przestanie być trenerem piłkarzy Arsenalu Londyn. Pełnił tę funkcję od 1 października 1996 roku i trzykrotnie zdobył z "Kanonierami" mistrzostwo Anglii. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane.

5. tennis-rafael-nadal 20.04.2018

Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału ATP w Monte Carlo

Lider światowego rankingu tenisistów Hiszpan Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 na ziemnych kortach w Monte Carlo. W czwartek łatwo pokonał Rosjanina Karena Chaczanowa 6:3, 6:2.

6. chess 20.04.2018

Kulon siódma, Rosjanka Gunina złotą medalistką

Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów) zajęła siódme, a Karina Szczepkowska (MKSz Rybnik) 13. miejsce w mistrzostwach Europy kobiet w szachach w Wysokich Tatrach na Słowacji. Po raz trzeci w karierze tytuł zdobyła Rosjanka Walentina Gunina.

7. czarnecki-siatkowka 20.04.2018

Ryszard Czarnecki wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Ryszard Czarnecki został wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. międzynarodowych. W wyniku głosowania dołączył razem z Piotrem Stolarskim do Zarządu PZPS, a także wszedł do Prezydium związku.

8. marco-haller 20.04.2018

Austriacki kolarz Marco Haller potrącony przez samochód

Austriacki kolarz Marco Haller został w trakcie treningu potrącony przez samochód i nie będzie mógł startować przez wiele miesięcy - poinformowała w czwartek jego grupa Katiusza. 27-letni zawodnik ma poważnie uszkodzone kolano i złamaną kość udową lewej nogi.