Manchester United pokonał Liverpool w hicie 30. kolejki

12.03.2018
machester-z-fanami

Piłkarze Manchesteru United pokonali na własnym stadionie Liverpool 2:1 w hicie 30. kolejki angielskiej ekstraklasy. To był pojedynek drugiej z trzecią drużyną w tabeli, a wygrana przybliżyła "Czerwone Diabły" do wicemistrzostwa.

Gospodarze szybko przejęli inicjatywę i efektem były dwa gole Marcusa Rashforda. 20-latek na listę strzelców wpisał się w 14. oraz 24. minucie.

Po przerwie optyczną przewagę miał Liverpool, ale niewiele z niej wynikało. Siejący zwykle postrach w ofensywie Sadio Mane i Mohamed Salah tym razem nic wielkiego nie pokazali. Honorowego gola goście zdobyli za sprawą obrońcy "ManU" Erica Bailly'ego, który nieudolnie interweniując pokonał własnego bramkarza.

"Cały czas kontrolowaliśmy sytuację. Przy stałych fragmentach gry, nawet w niebezpiecznych sytuacjach, cały czas mieliśmy kontrolę, więc myślę, że zasłużyliśmy na wygraną" - ocenił trener "Czerwonych Diabłów" Jose Mourinho.

"Nie jestem sfrustrowany brakiem wielu okazji do zdobycia bramek. Kiedy grasz przeciwko tak silnemu rywalowi nie możesz liczyć na to, że będzie ich więcej niż jedna, czy dwie. Przede wszystkim powinniśmy byli lepiej zagrać w obronie" - ocenił szkoleniowiec Liverpoolu Juergen Klopp.

Walka o mistrzostwo w Anglii jest już praktycznie przesądzona. Mimo zwycięstwa Manchester United traci do prowadzącego Manchesteru City aż 13 punktów, a w dodatku rywal zza miedzy rozegrał o jeden mecz mniej. Nad Liverpoolem natomiast "ManU" mają teraz pięć punktów przewagi.

Czyste konto w sobotę zachował Łukasz Fabiański, a jego broniąca się przed spadkiem Swansea City bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Huddersfield Town. "Łabędzie" szybko zaczęły skupiać się na obronie, bo już od 10. minuty grały w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką został ukarany Jordan Ayew.

Blisko degradacji jest West Bromwich Albion Grzegorza Krychowiaka. Polak na boisku przebywał do 59. minuty, a jego zespół uległ na własnym stadionie Leicester City 1:4. WBA zamyka tabelę, do miejsca dającego utrzymanie traci już osiem punktów.

Trzydziesta seria zakończy się w poniedziałek spotkaniem Stoke City - Manchester City. Podopieczni trenera Josepa Guardioli potrzebują czterech zwycięstw w dziewięciu meczach, by cieszyć się z mistrzostwa.

(PAP)

1. legia-wisla 23.04.2018

Legia Warszawa zrewanżowała się Wiśle Kraków za niedawną porażkę na Łazienkowskiej

"Biała Gwiazda" nie potrafi wywalczyć trzech punktów w starciach na własnym boisku ze stołecznym zespołem już od blisko pięciu lat.

2. ekstraklasa-koszykarek 23.04.2018

Trener koszykarek: cały zespół zapracował na sukces

Trener Artego Bydgoszcz Tomasz Herkt po wygranej ze Ślęzą Wrocław 85:54 w piątym półfinałowym meczu play off ekstraklasy koszykarek przyznał, że na sukces w postaci awansu do finału zapracował cały zespół. "Fajnie dzieliliśmy się dziś piłką" - dodał.

3. maja-wloszczowska 23.04.2018

Srebro Mai Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska, dwukrotna srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim, zdobyła w niedzielę we włoskiej miejscowości Splimbergo srebrny medal mistrzostw Europy w maratonie MTB.

4. sandecja-arka 23.04.2018

Zwycięstwa Sandecji i Legii w 32. kolejce LOTTO Ekstraklasy

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków 1:0 w najciekawszym spotkaniu 32. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. W innym niedzielnym meczu Sandecja Nowy Sącz wygrała w Niecieczy z Arką Gdynia 3:1 odnosząc pierwsze zwycięstwo od 21. kolejek.

5. budzinauskas 23.04.2018

Budzinauskas: wyszarpaliśmy play off zębami

Dzięki wygranej w niedzielę w Sopocie z Treflem 76:64 w ostatnim meczu sezonu zasadniczego koszykarze Kinga awansowali do play off ekstraklasy. "Wyszarpaliśmy to zwycięstwo zębami i łokciami" - powiedział trener szczecińskiej drużyny Mindaugas Budzinauskas.

6. michal-kwiatkowski-kwiatki 23.04.2018

Kwiatkowski: kolarstwo jest pełne niespodzianek

Michał Kwiatkowski zakończył pierwszą część sezonu 29. miejscem w klasyku Liege-Bastogne-Liege, który miał być jego głównym wiosennym celem.

7. polska-wlochy-ice-hockey 23.04.2018

Polacy przegrali z Włochami 1:3

Polacy przegrali w Budapeszcie z Włochami 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) w swoim pierwszym występie w mistrzostwach świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie.