Liga włoska - drugi w sezonie gol Piotra Zielińskiego, wygrana Napoli

11.09.2017
wloska

Napoli pokonało na wyjeździe Bolognę 3:0 w meczu kończącym 3. kolejkę włoskiej ekstraklasy piłkarskiej i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Piotr Zieliński wszedł na boisko w 62. minucie i strzelił swoją drugą bramkę w tym sezonie dla zespołu z Neapolu.

Napoli przez całe spotkanie miało przewagę, ale gole padły dopiero w drugiej połowie - po wejściu na boisko Zielińskiego, który w 62. minucie zmienił Słowaka Marka Hamsika.

Cztery minuty później Hiszpan Jose Callejon po strzale głową posłał piłkę między nogami bramkarza gospodarzy Antonio Mirante. W 83. minucie fatalny błąd obrońcy gospodarzy wykorzystał Belg Dries Mertens i płaskim strzałem trafił do bramki gospodarzy. Niespełna pięć minut później Zieliński wykończył zespołową akcję i z około 10 metrów ustalił wynik spotkania na 3:0.

Z ławki rezerwowych gości mecz obejrzał Arkadiusz Milik.

Wcześniej w niedzielę Lazio rozbiło na własnym boisku Milan 4:1. Katem Milanu, który wygrał sześć pierwszych spotkań w tym sezonie (dwa w Serie A i cztery w Lidze Europejskiej), okazał się Ciro Immobile. Reprezentant Włoch popisał się hat-trickiem, a na jego uzyskanie potrzebował 11 minut, choć w dwóch połowach.

27-letni napastnik po raz pierwszy trafił do bramki w 38. minucie z rzutu karnego. Cztery minuty później wykorzystał dośrodkowanie Bośniaka Senada Lulica i popisał się efektownym strzałem z woleja. Trzy minuty po przerwie trafił po raz trzeci.

Niespełna minutę później na 4:0 podwyższył po kontrataku Hiszpan Luis Alberto.

W 56. minucie bramkę honorową dla Milanu zdobył Riccardo Montolivo. Goście kończyli mecz w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Marco Parolo w doliczonym czasie gry. Milan z sześcioma punktami zajmuje siódme miejsce w tabeli.

Z kolei Inter Mediolan również w niedzielę pokonał SPAL 2:0. W zespole beniaminka całe spotkanie rozegrał Bartosz Salamon.

Bramki dla Interu zdobyli Argentyńczyk Mauro Icardi (w 27. minucie z karnego) i Chorwat Ivan Perisic (87). Pierwszego gola poprzedziła pięciominutowa analiza zapisu wideo przez sędziego głównego. Claudio Gavillucci sprawdzał, czy portugalski pomocnik gospodarzy Joao Mario został sfaulowany w obrębie pola karnego. Ostatecznie zdecydował się przyznać "jedenastkę".

Z kompletem zwycięstw mediolański zespół zajmuje trzecie miejsce.

Dziewięć punktów ma również Juventus Turyn, który w sobotę pokonał na własnym boisku Chievo Werona 3:0. W bramce gospodarzy udanie zadebiutował Wojciech Szczęsny. Na ławce rezerwowych gości siedzieli Mariusz Stępiński i Paweł Jaroszyński.

W sobotę miał zostać rozegrany jeszcze jeden mecz Sampdoria Genua - AS Roma, ale został przełożony na inny termin z powodu gwałtownych opadów deszczu. Zawodnikami Sampdorii są Karol Linetty, Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki, a w Romie występuje bramkarz Łukasz Skorupski.

(PAP)

1. hockey-poland-slovenia 25.04.2018

Polska - Słowenia 4:2

Polacy w poniedziałek wygrali w Budapeszcie ze Słowenią 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) w swoim drugim występie w mistrzostwach świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie. W niedzielę biało-czerwoni ulegli Włochom 1:3.

2. ronaldo-dycha 25.04.2018

Lewandowski: Real faworytem, ale to nie znaczy, że awansuje

Robert Lewandowski przyznał przed półfinałem Ligi Mistrzów jego Bayernu Monachium z Realem, że piłkarze z Madrytu są faworytami, ale to nie znaczy, że wywalczą awans. "Jeżeli pokażemy cały nasz potencjał, rywale mogą mieć problemy" - zaznaczył polski napastnik.

3. 25.04.2018

Porwano wiceprezydenta Irackiego Komitetu Olimpijskiego!

4. roma-head-coach 25.04.2018

Włoskie media: Roma potrzebuje cudu, by przejść do finału

Teraz potrzeba już tylko cudu - tak włoskie media przedstawiają szanse klubu AS Roma na wejście do finału Ligi Mistrzów. W pierwszym półfinałowym meczu Liverpool przed własną publicznością wygrał we wtorek z drużyną z Rzymu 5:2.

5. 1-klopp 25.04.2018

Klopp: "nie jesteśmy Barceloną"

Trener piłkarzy Liverpoolu Juergen Klopp jest zadowolony po zwycięstwie nad Romą 5:2 w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów, jednak żałuje goli straconych w końcówce. "Przez 80 minut było świetnie, ale byłbym szczęśliwszy, gdyby było 5:1 albo 5:0" - powiedział.

6. iniesta 25.04.2018

"France Football": "nieobecność Iniesty boli najbardziej ;("

Hiszpan prawdopodobnie odejdzie z Barcelony po tym sezonie i będzie występował w Chinach.

7. k2 24.04.2018

Piotr Pustelnik: za półtora roku kolejna próba zdobycia góry

Hasło "K2 dla Polaków" pozostaje aktualne. Prezes Polskiego Związku Alpinizmu Piotr Pustelnik poinformował PAP, że niebawem rozpoczną się przygotowania do kolejnej próby wejścia na niezdobyty zimą szczyt. "Będzie dobrze jak się uda w sezonie 2019/2020" - powiedział.

8. bekele-fiskovici 24.04.2018

Najszybsi Etiopczyk Bekele i Mołdawianka Fisikovici w PZU Cracovia Maraton

Berga Birhanu Bekele i Lilia Fisikovici zwyciężyli w 17. PZU Cracovia Maraton. Etiopczyk dystans 42 km 195 metrów pokonał w czasie 2:11.34, a Mołdawianka uzyskała wynik 2:31.27. Najlepszy z Polaków Andrzej Rogiewicz z Grudządza finiszował na siódmym miejscu - 2:21.27.