Liga Mistrzów - Messi w końcu pokonuje Buffona, Neymar nie podaje ręki

13.09.2017
messi

Kres pogłoskom o osłabieniu Barcelony po odejściu Neymara powinna położyć przekonująca wygrana z Juventusem we wtorkowym meczu w ramach grupy D Ligi Mistrzów.

Mecz FC Barcelona – Juventus Turyn zakończył się wynikiem 3:0 dla Barcy. Do wygranej poprowadził gospodarzy nie kto inny jak Lionel Messi. We wczorajszym meczu Argentyńczykowi udało się w końcu pokonać legendarnego bramkarza Juventusu, Gianluigiego Buffona. Mało tego, zrobił to aż dwukrotnie. Trzecią bramkę – wypracowaną przez Messiego - strzelił Ivan Rakitić. Wygrywając 3:0 FC Barcelona po raz czwarty z rzędu w tym sezonie nie straciła bramki w oficjalnym meczu. Hiszpańskie media zachwycają się występem Leo, który zyskał już przydomek „Il Divo”, czyli „gwiazdor”. W wyniku porażki, Juventus znalazł się na końcu tabeli grupy D.

Spotkanie Bayernu z Anderlechtem przez wielu zapowiadane było jako starcie Lewandowskiego z Łukaszem Teodorczykiem, który w zeszłym sezonie nazywany był „nowym Lewandowskim”. W tym pojedynku bezsprzecznie zwycięstwo odniósł napastnik Bayernu, który zdobył bramkę strzałem z rzutu karnego już w 12. minucie.

#LewanGOALski ⚽️

In seinen letzten 11 #UCL Spielen für den @FCBayern hat Robert Lewandowski 10 Tore geschossen 💪 pic.twitter.com/mJbJBBxEP7

Był to już 25. kolejny wykorzystany rzut karny w wykonaniu Lewandowskiego. Po pierwszej bramce, gra wyraźnie siadła. Ożywienie na trybunach nastąpiło dopiero tuż przed przerwą, gdy Nicolae Stanciu strzelił słupek z dziesięciu metrów. Na drugiego gola kibice Bayernu czekać musieli do 65 minuty. Do bramki rywala trafił Thiago Alcantara po dograniu Kimmicha. W okienko rywala trafił również Nicklas Suele. Sędzia odgwizdał jednak faul obrońcy Bayernu i bramka nie została uznana. Wynik 3:0 ustalił Joshua Kimmich, który strzelił bramkę w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Debiut w Lidze Mistrzów zaliczył wczoraj Karabach Agdam, który przegrał 0:6 na Stamford Bridge. Chelsea Lodnyn pierwszą bramkę zdobyła już w piątej minucie meczu. W górny róg bramki strzelił Pedro, po zagraniu z prawej strony przed pole karne przez Williana. Prowadzenie Chelsea podwyższył w 30. minucie Davide Zappacosta. Akcja włoskiego pomocnika wyglądała na nie do końca zaplanowaną, gdyż Zappacosta wydawał się dośrodkowywać. Trzecia bramka padła 10 minut po przerwie. Cesar Azpilicueta strzelił głową po dośrodkowaniu zewnętrzną częścią stopy przez Cesca Fabregasa. Ostatnie trzy gole padły w przeciągu dziesięciu minut – celne strzały oddali: Tiemoue Bakayoko i Michy Batshuayi, który uderzył nie do obrony. Do ostatniej bramki w spotkaniu przyczynił się Jakub Rzeźniczak. Po utracie piłki przez obrońcę mistrza Azerbejdżanu i zagraniu Zappacosty i Batshuyia, samobójczą bramkę strzelił Maksim Miedwiediew – obrońca Karabachu.

W spotkaniu Celtic - PSG padła podobnie wysoka liczba bramek - francuski zespół pokonał Celtika 5:0. W Celticu Glasgow debiutował 18-letni Anthony Ralston, który odpowiedzialny był za krycie Neymara. Sytuacja między zawodnikami była napięta. Ralston kilka razy ostro sfaulował Brazylijczyka, a także zaśmiał się mu w twarz po tym jak Neymar zobaczył żółtą kartke za symulowanie faulu. W odpowiedzi Brazylijczyk pokazał mu trzy palce, przypominające o dotychczasowym wyniku 3:0 dla Paris Saint-Germain. Po skończonym meczu Neymar odmówił wymiany koszulek z 18-latkiem, nie chciał również wymienić uścisku dłoni. Gole dla PSG strzelili kolejno: Neymar 19', Kylian Mbappe Lottin 34', Edinson Cavani (k.) 40’, Mikael Lustig (sam.) 83' oraz Edinson Cavani 85'.

Derby północnego Londynu hitem 12. kolejki

Od szlagierowo zapowiadającego się meczu Arsenalu Londyn z Tottenhamem Hotspur w sobotę rozpocznie się 12. seria spotkań angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Prowadzący w tabeli Manchester City na wyjeździe zagra z Leicester City.

2. turniej 17.11.2017

Turniej o Puchar Wybrzeża Gdańsk

Wybrzeże Gdańsk Handball S.A. było organizatorem Turnieju o Puchar Wybrzeża Gdańsk. Turniej rozgrywany był 7 listopada 2017 roku w hali Ergo Arena, Plac Dwóch Miast 1 Gdańsk.

3. fifenka 17.11.2017

FIFA oficjalnie potwierdziła podział na koszyki

FIFA oficjalnie potwierdziła podział uczestników piłkarskich mistrzostw świata na koszyki przed losowaniem grup, które odbędzie się 1 grudnia w Moskwie. W czwartek jako ostatnia z eliminacji awansowała drużyna Peru.

4. peru-meksyk2 16.11.2017

MŚ 2018 - znamy wszystkie zespoły

Peru pokonało Nową Zelandię 2:0 (1:0) w Limie w rewanżowym meczu barażowym i jako ostatnie awansowało do przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. W pierwszym meczu w sobotę był bezbramkowy remis.

5. danmark-fifka 15.11.2017

MŚ 2018. Dania ostatnim europejskim finalistą

Piłkarska reprezentacja Danii pokonała w Dublinie Irlandię 5:1 (2:1) i awansowała na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji. W pierwszym spotkaniu w Kopenhadze padł bezbramkowy remis. Znane są już wszystkie zespoły z Europy, które zagrają w mundialu.

6. danmark 15.11.2017

W 90 minut od depresji do euforii

Rewanżowy mecz barażowy eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata z Irlandią miał być dla Danii horrorem i thrillerem. Zakończył się jednak pogromem rywala 1:5 i przejściem z depresji do euforii z upragnionym awansem na mundial w Rosji - skomentowały duńskie media.

7. okulary 15.11.2017

Kalifornijscy koszykarze oskarżeni o kradzież w Chinach

Trzej koszykarze zespołu kalifornijskiego uniwersytetu UCLA nie będą miło wspominać wyprawy do Szanghaju, gdzie ich zespół zainaugurował sezon ligi akademickiej NCAA zwycięstwem nad Georgia Tech 63:60. Oskarżono ich o kradzież markowych okularów.

8. formula1 14.11.2017

Niewiadome w dwóch teamach przed Abu Zabi

Przed ostatnią tegoroczną rundą mistrzostw świata Formuły 1 - wyścigiem o Grand Prix Abu Zabi 26 listopada, tylko w dwóch zespołach - Williams i Sauber - nie ma pełnej obsady kierowców na nowy sezon.