LE: wyniki

21.07.2017
17720365
LE: wyniki

Piłkarze Lecha Poznań pokonali norweski FK Haugesund 2:0 (1:0) w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Pierwsze spotkanie wygrał FK Haugesund 3:2. W trzeciej rundzie lechici zmierzą się z holenderskim FC Utrecht.

Lech Poznań - FK Haugesund 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Darko Jevtic (32-wolny),

2:0 Nicki Bille Nieslen (90+3).

Żółte kartki: Nicki Bille Nielsen (Lech Poznań), Mario Situm; Liban Abdi, Tor Arne Andreassen, Bruno Leite (FK Haugsund).

Czerwona kartka: Liban Abdi (FK Haugesund, za drugą żółtą w 76. min).

Lech Poznań: Matus Putnocky - Robert Gumny, Emir Dilaver, Lasse Nielsen, Wołodymyr Kostewycz - Maciej Makuszewski (86. Deniss Rakels), Łukasz Trałka, Darko Jevtic (46. Mihai Radut), Maciej Gajos, Mario Situm - Christian Gytkjaer (71. Nicki Bille Nielsen)

FK Haugesund: Per Bratveit - Kristoffer Haraldseid, Fredrik Pallesen Knudsen, Vegard Skjerve, Alexander Stolas - Sondre Tronstad (73. Frederik Gytkjaer), Bruno Leite, Haris Hajradinovic (83. Erik Hiusseklepp), Filip Kiss, Liban Abdi - Shuaibu Ibrahim (60. Tor Arne Andreassen).

Sędziował: Alexander Harkam (Austria).

Widzów: 21 968.

Lechici zrehabilitowali się za porażkę w pierwszym spotkaniu w Norwegii (2:3) i w pełni zasłużenie pokonali FK Haugesund 2:0. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, a losy awansu poznaniacy powinni rozstrzygnąć już w pierwszej połowie.

Norweskie media przyznają że Lech był lepszy w meczu rewanżowym 2. rundy kwalifikacji do piłkarskiej Ligi Europejskiej, zasłużenie pokonując u siebie Haugesund FK 2:0: "Poznań bezlitośnie rozwiał nasze odważne marzenia o Europie" - skomentowano.

Piłkarze Jagiellonii Białystok natomiast, przegrali u siebie z wicemistrzem Azerbejdżanu FK Gabala 0:2 (0:1) w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej i odpadli z europejskich pucharów.

W pierwszym spotkaniu był remis 1:1. Jagiellonia Białystok - FK Gabala 0:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Ilgar Gurbanov (18), 0:2 Filip Ozobic (89).

Żółte kartki - Jagiellonia: Guilherme; Gabala: Javid Huseynov.

Sędzia: Sebastian Coltescu (Rumunia).

Widzów: 13 326.

Jagiellonia: Marian Kelemen - Łukasz Burliga (76-Karol Świderski), Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Sitya Guilherme (84-Łukasz Sekulski) - Rafał Grzyb, Taras Romanczuk - Arvydas Novikovas, Przemysław Mystkowski (34-Martin Pospisil), Fiodor Cernych - Cillian Sheridan. Gabala: Dmytro Bezotosnyj - Dave Bulthuis, Vojislav Stankovic, Witalij Wernydub, Ilgar Gurbanov - Steven Joseph-Monrose, Javid Huseynov (90-Elvin Mammadov), Dion Malone, Andy Halliday (77-Elvin Jamalov), Filip Ozobic - Famoussa Kone (72-Asif Mammadov).

Od razu po losowaniu mówiono, że Jagiellonia nie miała szczęścia, ponieważ wicemistrz Azerbejdżanu to bardzo groźny rywal. Świadczy o tym chociażby fakt, że w dwóch ostatnich edycjach Ligi Europejskiej występowali w fazie grupowej. Trochę więcej pewności siebie piłkarze zyskali po pierwszym meczu. "Jaga" nieoczekiwanie zremisowała na wyjeździe 1:1 i miała dobrą sytuację wyjściową na spotkanie przed własną publicznością. Nie pokazały tego jednak pierwsze minuty czwartkowego meczu. Nie mieli z tym problemów Azerowie. W 18. minucie Ilgar Gurbanov uderzył zza pola karnego, duży błąd popełnił Marian Kelemen i goście wyszli na prowadzenie 1:0. Trzy minuty później mogło być 2:0, ale Vojislav Stankovic nie wykorzystał rzutu wolnego z 22 metrów. Piłka poleciała nad poprzeczką. "Jaga" najlepszą okazję miała w 38. minucie, kiedy do siatki trafić starał się Fiodor Cernych. Na straży stał jednak bramkarz Dmytro Bezotosnyj. Zresztą bardzo podobna akcja była trzy minuty później, ale znowu golkiper Gabali okazał się lepszy. Po zmianie stron wicemistrzowie Polski przycisnęli rywali. Byli agresywni, zdecydowani i ofensywni. W atak zaangażowali się nawet obrońcy, ale efektu w postaci gola nie było. Piłkarze próbowali z dystansu, z bliskiej odległości, po kombinacyjnej grze - nic nie pomagało. Gabala czekała na swoją szansę i się doczekała. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Filip Ozobic w sytuacji sam na sam z Kelemenem nie miał żadnych problemów z podwyższeniem wyniku na 2:0.

1. fifa-stop 20.04.2018

Europosłowie wzywają do bojkotu Mistrzostw Świata w Rosji, 1/3 to Polacy!

Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Jedna trzecia sygnatariuszy to Polacy.

2. arsene 20.04.2018

Po prawie 22 latach trener Wenger opuszcza Arsenal

Z końcem obecnego sezonu Arsene Wenger przestanie być trenerem piłkarzy Arsenalu Londyn. Pełnił tę funkcję od 1 października 1996 roku i trzykrotnie zdobył z "Kanonierami" mistrzostwo Anglii. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane.

3. tennis-rafael-nadal 20.04.2018

Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału ATP w Monte Carlo

Lider światowego rankingu tenisistów Hiszpan Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 na ziemnych kortach w Monte Carlo. W czwartek łatwo pokonał Rosjanina Karena Chaczanowa 6:3, 6:2.

4. chess 20.04.2018

Kulon siódma, Rosjanka Gunina złotą medalistką

Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów) zajęła siódme, a Karina Szczepkowska (MKSz Rybnik) 13. miejsce w mistrzostwach Europy kobiet w szachach w Wysokich Tatrach na Słowacji. Po raz trzeci w karierze tytuł zdobyła Rosjanka Walentina Gunina.

5. czarnecki-siatkowka 20.04.2018

Ryszard Czarnecki wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Ryszard Czarnecki został wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. międzynarodowych. W wyniku głosowania dołączył razem z Piotrem Stolarskim do Zarządu PZPS, a także wszedł do Prezydium związku.

6. marco-haller 20.04.2018

Austriacki kolarz Marco Haller potrącony przez samochód

Austriacki kolarz Marco Haller został w trakcie treningu potrącony przez samochód i nie będzie mógł startować przez wiele miesięcy - poinformowała w czwartek jego grupa Katiusza. 27-letni zawodnik ma poważnie uszkodzone kolano i złamaną kość udową lewej nogi.

7. Aleksandra-Jagielo 20.04.2018

Aleksandra Jagieło zakończyla karierę

Dwukrotna mistrzyni Europy siatkarka Aleksandra Jagieło postanowiła zakończyć karierę. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść' - powiedziała w czwartek po meczu, w którym jej BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała pokonał u siebie Polski Cukier Muszyniankę Muszyna 3:0.

8. fogo-unia-leszno 20.04.2018

Złoty Kask żużlowca Fogo Unii

Żużlowiec Fogo Unii Leszno Jarosław Hampel wygrał w Pile turniej finałowy o Złoty Kask. To pierwszy triumf dwukrotnego indywidualnego wicemistrza świata w tej imprezie. Drugi był Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów), a trzeci Janusz Kołodziej (Fogo Unia).