LE: remis Lecha Poznań i niespodziewana przegrana Arki Gdynia

04.08.2017
17803321

Niepowodzenie Polaków zawsze boli, szczególnie gdy zawodnicy grali naprawdę dobrze. Polskim drużynom nie można zarzucić braku zaangażowania i walki do samego końca.

Wczoraj polskie drużyny rozegrały w Lidze Europy dwa dobre mecze. Niestety, nie przełożyło się to na awans do IV rundy eliminacji.

- 0:0 na wyjeździe jest pod pewnymi względami lepsze niż 1:0, bo wymusza na nas większą mobilizację - mówił szkoleniowiec Lechitów Nenad Bjelica przed meczem na INEA stadionie. Jednak, jak się okazało, właśnie tej bramki zabrakło w dwumeczu z FC Utrecht.

Lech Poznań bardzo słabo wszedł w ten mecz. Już po kilkudziesięciu sekundach gry Gyrano Kerka strzelił Lechitom pierwszą bramkę. Na szczęście nie podłamało to polskiej drużyny i  w 26. minucie Christian Gytkjaer doprowadził do wyrównania po dośrodkowaniu Majewskiego. Pomimo ewidentnego spalonego, na którym był Duńczyk, sędzia zaliczył bramkę. Do końca pierwszej połowy poznaniacy utrzymywali wyraźną przewagę, a zawodnicy Utrechtu skupili się na wybijaniu piłki jak najdalej od własnej bramki.

Sytuacja uległa zmianie dopiero w 89. minucie, kiedy, mimo przewagi liczebnej gospodarzy, to zawodnik FC Utrecht zdobył druga bramkę. Wyrównanie przez Gytkjaera w doliczonym czasie nie miało już w kwestii europejskich pucharów znaczenia. Końcowy wynik 2:2 nie wystarczył, by pokonać rywali w dwumeczu.

Mecz rozgrywany na stadionie Herning również nie przyniósł Polakom awansu. Chociaż gdynianie rozegrali bardzo dobry mecz, trójmiejski klub również nie pojawi się w IV rundzie LE, mimo że wszystko na to wskazywało przez pierwsze…92 minuty.

Pierwszą bramkę strzelił, po dośrodkowaniu z rzutu różnego Marcusa Viniciusa, Dawid Sołdecki, dając Arce prowadzenie 1:0. Choć zawodnicy Arki nie popełniali wielu błędów, dając kibicom realne nadzieje na pierwszy w historii klubu udział w IV rundzie LE, jeden z nich okazał się mieć istotny wpływ na dalszy los Arki w pucharach. Tadeusz Socha, próbując wybić z główki, przerzuciwszy piłkę nad Pāvelsem Šteinborsem, strzelił samobója. Wynik 1:1 wciąż zapewniał Polakom przejście do IV rundy i wszystko wydawało się już przesądzone, kiedy to w doliczonej 3. minucie bramkę na wagę awansu strzelił rezerwowy Midtjyllandu, Alexander Sørloth.

Mimo przegranego dwumeczu, to piłkarze Arki Gdynia dali lekcję futbolu doświadczonemu w europejskich pucharach Midtjyllandowi. Od samego początku zauważalne było, że Duńczycy nie mieli pomysłu na ten mecz i nie radzili sobie w kontratakach. Zawodnicy trójmiejskiego klubu sprawiali natomiast wrażenie, jakby w europejskich pucharach grali co sezon. Szkoda tylko pechowej bramki Sochy, i tej 93. minuty...

Wyniki III rundy:

FC Utrecht - Lech Poznań (0:0, 2:2)

Arka Gdynia - FC Midtjylland (3:2, 1:2)

Po wczorajszych spotkaniach wiemy już, że jedynym klubem reprezentującym Polskę w IV rundzie eliminacji Ligi Europy będzie Legia Warszawa.

Arka Gdynia następny mecz rozegra 7 sierpnia z Koroną Kielce. Lech Poznań 6 sierpnia zmierzy się natomiast z Cracovią.

MP

1. iniesta-puchar 23.04.2018

Barcelona rozgromiła Sevillę i po raz 30. zdobyła trofeum

Piłkarze Barcelony po raz czwarty z rzędu, a 30. w ogóle, zdobyli Puchar Hiszpanii. W sobotnim finale na Wanda Metropolitano w Madrycie rozgromili Sevillę 5:0.

2. wino-iniesty 23.04.2018

Firma Iniesty chce eksportować wino do Chin

Firma produkująca wino, której właścicielem jest kapitan FC Barcelony Andres Iniesta zamierza wejść w najbliższym czasie na chiński rynek i eksportować w przyszłym roku 2 mln butelek. To dla hiszpańskich mediów kolejny dowód, że piłkarz przeniesie się do Azji.

3. thomas-d 23.04.2018

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni z 2014 roku zakończył karierę

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2013/2014 Austriak Thomas Diethart zakończył karierę - poinformowały tamtejsze media. Pięć miesięcy temu uległ poważnemu wypadkowi, po którym nie wrócił już do wyczynowego sportu.

4. bayern-z-realem 23.04.2018

Real w Monachium, Roma w Liverpoolu

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim podejmie obrońcę trofeum Real Madryt w środowym meczu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dzień wcześniej Liverpool zagra u siebie z Romą, której rezerwowym bramkarzem jest Łukasz Skorupski.

5. napoli-milik333 23.04.2018

Napoli triumfuje, a Milik wraz z nią

Napoli śpiewa, Juventus płacze - tak włoskie media podsumowują zaskakujące dla większości komentatorów zwycięstwo klubu spod Wezuwiusza nad piłkarzami z Piemontu 1:0, których marsz po kolejne mistrzostwo kraju został po niedzielnym meczu gwałtownie zahamowany.

6. legia-wisla 23.04.2018

Legia Warszawa zrewanżowała się Wiśle Kraków za niedawną porażkę na Łazienkowskiej

"Biała Gwiazda" nie potrafi wywalczyć trzech punktów w starciach na własnym boisku ze stołecznym zespołem już od blisko pięciu lat.

7. ekstraklasa-koszykarek 23.04.2018

Trener koszykarek: cały zespół zapracował na sukces

Trener Artego Bydgoszcz Tomasz Herkt po wygranej ze Ślęzą Wrocław 85:54 w piątym półfinałowym meczu play off ekstraklasy koszykarek przyznał, że na sukces w postaci awansu do finału zapracował cały zespół. "Fajnie dzieliliśmy się dziś piłką" - dodał.

8. maja-wloszczowska 23.04.2018

Srebro Mai Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska, dwukrotna srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim, zdobyła w niedzielę we włoskiej miejscowości Splimbergo srebrny medal mistrzostw Europy w maratonie MTB.